Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.sk

WebNoviny

Meniny má: Ladislav, Ladislava

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Blatter vypovedal vo Švajčiarsku, podľa právnikov je čistý

Autor: SITA, 28. septembra 2015 18:01
Dosluhujúceho prezidenta FIFA vypočúvali švajčiarske federálne úrady pre podozrenia zo zlého nakladania s finančnými prostriedkami, sprenevery peňazí a zneužitia právomoci.

Sepp Blatter Sepp Blatter Foto: archívne, SITA/AP

ZÜRICH 28. septembra (WebNoviny.sk) - Dosluhujúci prezident Medzinárodnej futbalovej federácie Sepp Blatter sa v pondelok popoludní objavil na svojom pracovisku v ústredí FIFA v Zürichu a svojim zamestnancom oznámil, že neurobil nič protizákonné. Tvrdia to jeho právnici.

"Prezident FIFA iba zopakoval svojim podriadeným, že neurobil nič ilegálne a naďalej bude pokračovať vo vykonávaní svojej funkcie až do februárových volieb," píše sa v stanovisku Blatterových právnikov. K vypočúvaniu šéfa UEFA a jedného z potenciálnych Blatterových nástupcov Michela Platiniho ako svedka v súvislosti s platbami, ktoré prijal od Blattera vo výške 2 milióny švajčiarskych frankov vo februári 2011, stanovisko prezidenta FIFA uvádza nasledovné: "Všetky platby, ktoré prebehli medzi prezidentom FIFA a pánom Platinim vo vyšetrovanom období boli legálne a riadne zdokumentované v rámci FIFA. Pán Platini mal s FIFA pracovný pomer, keďže od roku 1998 fungoval ako poradca prezidenta Blattera."

VŠETKO O KORUPČNOM ŠKANDÁLE FIFASedemdesiatdeväťročného Švajčiara vypočúvali švajčiarske federálne úrady pre podozrenia zo zlého nakladania s finančnými prostriedkami, sprenevery peňazí a zneužitia právomoci. Stalo sa tak po skončení piatkového výkonného výboru FIFA. Zástupcovia najväčšej svetovej futbalovej organizácie zverejnili k vyšetrovaniu krátke stanovisko. "Od 27. mája 2015 FIFA spolupracuje so Švajčiarskou generálnou prokuratúrou a doteraz splnila všetky požiadavky na odovzdanie dokumentov, údajov a ďalších informácií.

Na tejto úrovni spolupráce budeme naďalej pokračovať počas celého priebehu vyšetrovania. Zástupcovia Švajčiarskej generálnej prokuratúry uskutočnili v sídle FIFA niekoľko výsluchov a zhromaždili dokumenty potrebné k vyšetrovaniu. FIFA sprístupnila tieto rozhovory ako súčasť prebiehajúcej spolupráce
."

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Mal by minister vnútra Robert Kaliňák odstúpiť pre kauzu Bašternák?
Určite áno, má toho na rováši viac, nie je to len táto kauza
Mali by odísť všetci, každý z politikov má maslo na hlave
Nie. Je to jeden z najlepších ministrov, opozícia zavádza a kauzu si vymyslela
O politiku sa nezaujímam
Ďalšie ankety