Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Izabela

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Blatter vypovedal vo Švajčiarsku, podľa právnikov je čistý

Autor: SITA, 28. septembra 2015 18:01
Dosluhujúceho prezidenta FIFA vypočúvali švajčiarske federálne úrady pre podozrenia zo zlého nakladania s finančnými prostriedkami, sprenevery peňazí a zneužitia právomoci.

Sepp Blatter Sepp Blatter Foto: archívne, SITA/AP

ZÜRICH 28. septembra (WebNoviny.sk) - Dosluhujúci prezident Medzinárodnej futbalovej federácie Sepp Blatter sa v pondelok popoludní objavil na svojom pracovisku v ústredí FIFA v Zürichu a svojim zamestnancom oznámil, že neurobil nič protizákonné. Tvrdia to jeho právnici.

"Prezident FIFA iba zopakoval svojim podriadeným, že neurobil nič ilegálne a naďalej bude pokračovať vo vykonávaní svojej funkcie až do februárových volieb," píše sa v stanovisku Blatterových právnikov. K vypočúvaniu šéfa UEFA a jedného z potenciálnych Blatterových nástupcov Michela Platiniho ako svedka v súvislosti s platbami, ktoré prijal od Blattera vo výške 2 milióny švajčiarskych frankov vo februári 2011, stanovisko prezidenta FIFA uvádza nasledovné: "Všetky platby, ktoré prebehli medzi prezidentom FIFA a pánom Platinim vo vyšetrovanom období boli legálne a riadne zdokumentované v rámci FIFA. Pán Platini mal s FIFA pracovný pomer, keďže od roku 1998 fungoval ako poradca prezidenta Blattera."

VŠETKO O KORUPČNOM ŠKANDÁLE FIFASedemdesiatdeväťročného Švajčiara vypočúvali švajčiarske federálne úrady pre podozrenia zo zlého nakladania s finančnými prostriedkami, sprenevery peňazí a zneužitia právomoci. Stalo sa tak po skončení piatkového výkonného výboru FIFA. Zástupcovia najväčšej svetovej futbalovej organizácie zverejnili k vyšetrovaniu krátke stanovisko. "Od 27. mája 2015 FIFA spolupracuje so Švajčiarskou generálnou prokuratúrou a doteraz splnila všetky požiadavky na odovzdanie dokumentov, údajov a ďalších informácií.

Na tejto úrovni spolupráce budeme naďalej pokračovať počas celého priebehu vyšetrovania. Zástupcovia Švajčiarskej generálnej prokuratúry uskutočnili v sídle FIFA niekoľko výsluchov a zhromaždili dokumenty potrebné k vyšetrovaniu. FIFA sprístupnila tieto rozhovory ako súčasť prebiehajúcej spolupráce
."

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Koľko eur plánujete minúť na vianočné darčeky?
menej ako 50 eur
50 - 99 eur
100 - 199 eur
200 - 299 eur
300 - 399 eur
400 - 499 eur
viac ako 500 eur
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy