Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Roman, Romana

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Blatter vypovedal vo Švajčiarsku, podľa právnikov je čistý

Autor: SITA, 28. septembra 2015 18:01
Dosluhujúceho prezidenta FIFA vypočúvali švajčiarske federálne úrady pre podozrenia zo zlého nakladania s finančnými prostriedkami, sprenevery peňazí a zneužitia právomoci.

Sepp Blatter Sepp Blatter Foto: archívne, SITA/AP

ZÜRICH 28. septembra (WebNoviny.sk) - Dosluhujúci prezident Medzinárodnej futbalovej federácie Sepp Blatter sa v pondelok popoludní objavil na svojom pracovisku v ústredí FIFA v Zürichu a svojim zamestnancom oznámil, že neurobil nič protizákonné. Tvrdia to jeho právnici.

"Prezident FIFA iba zopakoval svojim podriadeným, že neurobil nič ilegálne a naďalej bude pokračovať vo vykonávaní svojej funkcie až do februárových volieb," píše sa v stanovisku Blatterových právnikov. K vypočúvaniu šéfa UEFA a jedného z potenciálnych Blatterových nástupcov Michela Platiniho ako svedka v súvislosti s platbami, ktoré prijal od Blattera vo výške 2 milióny švajčiarskych frankov vo februári 2011, stanovisko prezidenta FIFA uvádza nasledovné: "Všetky platby, ktoré prebehli medzi prezidentom FIFA a pánom Platinim vo vyšetrovanom období boli legálne a riadne zdokumentované v rámci FIFA. Pán Platini mal s FIFA pracovný pomer, keďže od roku 1998 fungoval ako poradca prezidenta Blattera."

VŠETKO O KORUPČNOM ŠKANDÁLE FIFASedemdesiatdeväťročného Švajčiara vypočúvali švajčiarske federálne úrady pre podozrenia zo zlého nakladania s finančnými prostriedkami, sprenevery peňazí a zneužitia právomoci. Stalo sa tak po skončení piatkového výkonného výboru FIFA. Zástupcovia najväčšej svetovej futbalovej organizácie zverejnili k vyšetrovaniu krátke stanovisko. "Od 27. mája 2015 FIFA spolupracuje so Švajčiarskou generálnou prokuratúrou a doteraz splnila všetky požiadavky na odovzdanie dokumentov, údajov a ďalších informácií.

Na tejto úrovni spolupráce budeme naďalej pokračovať počas celého priebehu vyšetrovania. Zástupcovia Švajčiarskej generálnej prokuratúry uskutočnili v sídle FIFA niekoľko výsluchov a zhromaždili dokumenty potrebné k vyšetrovaniu. FIFA sprístupnila tieto rozhovory ako súčasť prebiehajúcej spolupráce
."

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety