Arsenal Londýn - Manchester United
Francis Coquelin (vľavo) z Arsenalu Londýn a Wayne Rooney v súboji počas zápasu anglickej Premier League. Londýn, 4. október 2015. Foto: SITA/AP

LONDÝN 4. októbra (WebNoviny.sk) – Alexis Sánchez strelil dva góly a futbalisti Arsenalu za 13 minút rozhodli o svojom víťazstve nad Manchestrom United 3:0 v nedeľňajšom šlágri 8. kola najvyššej anglickej súťaže Premier League.

Čilský kanonier otvoril skóre v 6. minúte, zakrátko sa presadil Mesut Özil a v 19. minúte znova rozvlnil sieť Alexis Sánchez. „Kanonieri“ poskočili na 2. priečku tabuľky s dvojbodovým mankom za vedúcim Manchestrom City. United sú bodovo (16) na úrovni Arsenalu a patrí im tretia pozícia.

Manchester ťahal víťaznú sériu

„Červení diabli“ z Old Traffordu vstúpili do duelu na Emirates Stadium prvýkrát za ostatných 110 týždňov ako líder tabuľky Premier League. United pred zápasom s Arsenalom ťahali štvorzápasovú víťaznú sériu, pričom šesť septembrových súťažných stretnutí premenili na päť triumfov.

Hráči Arsenalu neboli v najlepšom rozpoložení, keďže ťahali za kratší koniec v oboch doterajších dueloch skupinovej fázy Ligy majstrov. Neuspeli na pôde Dinama Záhreb (1:2) a ani v utorok doma proti Olympiakosu Pireus (2:3).

Kritika bola podľa Wengera prehnaná

Krídelník Theo Walcott, ktorý si proti manchesterskému tímu pripísal dve asistencie, vyhlásil, že celý tím Arsenalu sa obetoval pre trénera Wengera. Francúzsky lodivod totiž v ostatných týždňoch čelil veľkej kritike.

„Od úvodného výkopu v nás bola väčšia túžba po dobrom výsledku. Vyzerali sme byť veľmi silní a dominovali sme proti veľkému tímu. Takto by sme mali hrať každý týždeň. Všetci tvrdo pracovali a tak je to správne. Všetci sme sa obetovali pre nášho trénera. Prvý polčas bol neuveriteľný, vtedy by si s nami neporadil nikto. Bol to starý dobrý Arsenal. Predviedli sme najlepší výkon, odkedy som v klube,“ cituje portál express.co.uk pozápasové slová Thea Walcotta.

„Sme druhí, dva body od prvého miesta. Kritika bola prehnaná. Odohrali sme niekoľko skvelých zápasov, štyrikrát zvíťazili vonku. Prd týždňom sme uspeli 5:2 na pôde Leicestru City. Proti Manchestru United sme sa rozhodli začať ako silné mužstvo s vysokým tlakom. Chceli sme získavať lopty a realizovať rýchly prechod do útoku. Vedel som, že ak sa nám to bude dariť, strelíme aj nejaké góly. Boli sme disciplinovaní a dobre sme bránili,“ cituje portál goal.com slová 65-ročného rodáka zo Štrasburgu.

Van Gaal nečakal uragán

Jeho náprotivok Louis van Gaal neočakával až taký útočný uragán Arsenalu v úvode duelu. „Začali sme bez emócií. Je to ťažké pochopiť, musíme nájsť príčiny nášho zlyhania. Nečakali sme to, boli sme na čele tabuľky, predtým sme vyhrali štyri duely. Mali sme si uchrániť vedúce postavenie v Premier League. Keď však začnete takto, nevyhráte v žiadnom zápase. Prehrali sme každý súboj a stratili sme každú druhú loptu. Naša záloha nebola dostatočne pevná. Pred zápasom som hráčom povedal, že keď dajú súperom z Arsenalu priestor, bude to ťažké. Keď bolo siedmich minútach 0:2, bolo to ešte náročnejšie. Najväčším problémom je, že veľa hráčov teraz letí priamo z Londýna na reprezentačné zrazy, a tak sa nebudeme môcť plnohodnotne pripravovať na najbližší ligový zápas s Evertonom,“ povedal Louis van Gaal.

Wengerova družina okúsila chuť domáceho víťazstva nad Manchestrom United prvýkrát od 1. mája 2011. Najtesnejšie víťazstvo 1:0 vtedy zariadil waleský reprezentant Aaron Ramsey v 56. minúte, v následných štyroch dueloch pred vlastným obecenstvom sa „kanonieri“ márne pokúšali o triumf nad United.

Obaja súperi sa doteraz vo všetkých súťažiach stretli 223-krát. Osemdesiatjeden stretnutí sa stalo korisťou Arsenalu, v 93 prípadoch triumfoval Manchester United.

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 8. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League:
Everton – FC Liverpool 1:1 (1:1)

Góly: 45.+ Lukaku – 41. Ings