Futbalisti Banskej Bystrice deklasovali Žilinu

ŠK Slovan Bratislava - FK Dukla Banská Bystrica 2:0
Brankár Dukly Viktor Budinský (vľavo) počas zápasu 20. kola Corgoň ligy 2013/14 medzi ŠK Slovan Bratislava a FK Dukla Banská Bystrica. Bratislava, 1. marec 2014. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BANSKÁ BYSTRICA 14. apríla (WEBNOVINY) – Futbalistom Žiliny sa v tejto corgoňligovej sezóne vôbec nedarí. Po jesennom sklamaní a 10. mieste v tabuľke sa zverenci trénera Adriána Guľu neposunuli vyššie, naopak k MŠK sa nebezpečne približujú Dunajská Streda i Nitra.

V pondelkovej dohrávke 26. kola nestačili futbalisti Žiliny v Banskej Bystrici na hráčov Dukly a podľahli vysoko 1:4. Na gól Davida Střihavku síce stihol do polčasovej prestávky odpovedať exbystričan Pavol Jurčo z pokutového kopu, po zmene strán však skórovali za štyri minúty Fabián Slančík a Jakub Považanec (67., resp. 70.) a konečný výsledok spečatil v závere duelu Jozef Rejdovian.

„Do 70. minúty to bol v podstate vyrovnaný a otvorený zápas. Od toho momentu, keď sme naivnou chybou v rozohrávke súperovi umožnili ísť do vedenia, sme však zníženou bojovnosťou a sčasti aj charakterom stretnutie zabalili a súper si ho v závere užil,“ uviedol po súboji pod Urpínom kouč MŠK Adrián Guľa a doplnil: „My takýmto spôsobom, ako sme sa ku hre postavili v záverečnej dvadsaťminútovke, nemôžeme hájiť farby Žiliny.“ Jeho zverenci v jarných siedmich ligových vystúpeniach vybojovali z 21 možných iba 4 body (bilancia: 1 – 1 – 5, skóre 8:14), čo pre šesťnásobného majstra Slovenska nie je vôbec lichotivá vizitka.

Hráčov Banskej Bystrice tiež nezachytila jarná časť najvyššej domácej súťaže v oslnivej forme. V prvých piatich zápasoch si Dukla pripísala len jediné víťazstvo (doma nad Senicou 3:1) a až štyri prehry. Ostatné dva duely v Corgoň lige však Banskobystričania zvládli úspešne a s plným bodovým ziskom – vyhrali v Ružomberku (1:0) a teraz nad Žilinou.

V tabuľke sú v pokojnom strede na 8. mieste s 36 bodmi, na tretiu v poradí Senicu však majú iba päťbodový odstup. „Naše pondelkové víťazstvo nad Žilinou je absolútne zaslúžené. Hrali sme na góly, boli sme kolmí, rýchli, dostávali sme sa do šancí. Niektoré sme premenili, niektoré aj nie. Podľa mňa sme zápas vyhrali od prvej do poslednej minúty, na chlapcoch bolo vidieť nasadenie, ochotu pobiť sa o výsledok, primerane sme si všetko v závere aj užili,“ uviedol kormidelník Dukly Norbert Hrnčár.

FK Dukla Banská Bystrica – MŠK Žilina 4:1 (1:1)

Góly: 23. Střihavka, 67. Slančík, 70. Považanec, 86. Rejdovian – 41. Pavol Jurčo (z pok. kopu), ŽK: 63. B. Ľupták (B. Bystrica), rozhodovali: Ježík – Žákech, Jankovič

B. Bystrica: Boroš – S. Savič, Podstavek, P. Vajda, Nosko – Považanec, Chrien (61. Plavsič), Kliment, B. Ľupták – Střihavka (84. Rejdovian), Slančík (89. Šovčík)

Žilina: Krnáč – Mabouka, Škriniar, Pečovský, J. Mihalík – Škvarka, Káčer, Lupčo (77. Guba) – Jelič (77. Hučko), William, Pavol Jurčo

Tabuľka najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Corgoň ligy 2013/2014 po pondelkovom zápase 26. kola:

1. ŠK Slovan Bratislava 26 19 3 4 52:25 60

2. AS Trenčín 26 14 4 8 57:30 46

3. FK Senica 26 12 5 9 39:34 41

4. FC Spartak Trnava 26 12 5 9 35:34 41

5. MFK Košice 26 11 6 9 32:28 39

6. Spartak Myjava 26 11 5 10 39:41 38

7. MFK Ružomberok 26 11 4 11 45:43 37

8. Dukla Banská Bystrica 26 10 6 10 41:34 36