Gáboríkovi jazdci zničili diablov v tretej tretine, vedú 1:0

NHL

BRATISLAVA 15. mája (WEBNOVINY) – V úvodnom zápase finále Východnej konferencie kanadsko-americkej NHL zvíťazili New York Rangers nad New Jersey 3:0 a v sérii na štyri víťazstvá sa ujali vedenia 1:0.

„Jazdci“ o svojom triumfe rozhodli až v záverečnej tretine, keď tromi gólmi prelomili dovtedy perfektne pracujúcu obranu „diablov“ na čele s brankárom Martin Brodeurom, ktorý nastúpil na 183. zápas Devils v play-off v rade.

Slovenský útočník Marián Gáborík v drese víťazov strávil na ľade osemnásť a pol minúty, štyrikrát vystrelil na bránku hostí, ale do bodových štatistík sa nezapísal.

Pre hráčov Devils bol v pondelok neprekonateľným brankár Henrik Lundqvist, ktorý si pripísal 21 zákrokov, vychytal druhý shutout v tohtoročnom play-off a piaty v kariére vo vyraďovacích bojoch. Hostia z New Jersey boli v prvých dvoch tretinách herne lepším tímom, ale nedokázali nájsť recept na švédskeho gólmana.

„Mojou úlohou je podržať tím vo chvíľach, keď sa mu nedarí. Je skvelé, keď môžem pomôcť k víťazstvu a byť jazýčkom na váhach, ktorý rozhoduje zápasy,“ uviedol pre nhl.com Lundqvist.

Skóre duelu otvoril v 41. min strelou od modrej čiary Dan Girardi. V 52. min pridal presný zásah nováčik Chris Kreider, v 59. min sa pri power-play presadil Arťom Anisimov. Rangers prevzali po vedúcom góle iniciatívu, na ľade dominovali a Devils sa dostali len k štyrom strelám. „Mali niekoľko šancí, ktoré však Hank (Lundqvist – pozn.) zneškodnil skvelými zákrokmi. V tretej tretine síce už nemusel riešiť toľko striel, ale neustále musel byť v strehu,“ chválil spoluhráča obranca Marc Staal.

Hráči Devils boli po zápase sklamaní. Pred ďalšími zápasmi však majú jasný cieľ. „Musíme sa zlepšiť v ofenzíve a najmä pri streľbe. Puk musíme dostávať pred bránku a tam ho dôraznejšie dorážať. Dnešná prehra bola pre nás nešťastná, ak by sme premenili šance v prvých dvoch tretinách, súboj by vyzeral inak,“ tvrdil útočník Devils Zach Parise.

New York Rangers – New Jersey Devils 3:0 (0:0, 0:0, 3:0), stav série: 1:0

Góly: 41. Girardi (Kreider, Anisimov), 52. Kreider (Anisimov, Girardi), 59. Anisimov (B. Boyle, Fedotenko)

Brankári: Lundqvist – Brodeur, strely na bránku: 28:21, diváci: 18.200