Upozornenie!
Stránka sa pravdepodobne nezobrazila správne.
Váš internetový prehliadač má vypnutý JavaScript. Aby ste mohli naplno využívať všetky funkcie portálu Webnoviny.sk, prosím, zapnite si JavaScript v nastaveniach Vášho prehliadača.

Akej farby chcete mať Webnoviny.sk?













Galanta zaplatila za prácu dvakrát, prišla o tisíce eur


Autor: SITA, 21. októbra 2011 12:12

Obyvateľ Galanty predbehol pri podaní trestného oznámenia na neznámeho páchateľa aj primátora mesta.
Ilustračné foto SITA
GALANTA 21. októbra (WEBNOVINY) - Trestné oznámenie na neznámeho páchateľa pre podozrenie zo spáchania trestného činu pri dvojnásobnej platbe za práce na mestskej kompostárni podal obyvateľ Galanty František Gaulieder, v minulosti známy aj z vysokej politiky. Oznámil to vo štvrtok večer na záver rokovania mimoriadneho Mestského zastupiteľstva v Galante.

Gaulieder tak predbehol primátora Galanty Ladislava Maťašovského, ktorému rovnaký krok odporučilo mestské zastupiteľstvo. Maťašovský však s podaním trestného oznámenia váha.

"Pokiaľ nebudú uzatvorené súdne spory, musíme počkať,“ vysvetľuje vyčkávanie. Galanta už v tejto kauze definitívne prišla o 113-tisíc eur, o ďalších 129-tisíc sa ešte súdi. "Keď bude právoplatný rozsudok, pristúpime k ďalšiemu kroku,“ dodal

Rokovanie o údajne mylnej platbe navrhlo zoskupenie poslancov Most-Híd a nezávislých. "Ľudia, ktorí by podobnú vec spáchali v iných podnikoch alebo inštitúciách, tak by okamžite prišli o prácu,“ povedal poslanec Zsolt Takáč. Na Mestskom úrade v Galante podľa neho nebol v tejto súvislosti nikto potrestaný.

Dodávateľom prác na kompostárni bola pôvodne spoločnosť SH Trade z Košíc, ktorá pohľadávku voči mestu postúpila inej spoločnosti. Mesto Galanta uhradilo čiastku 259-tisíc eur obom spoločnostiam. Peniaze zaplatené údajne omylom si zinkasovala banka, pretože klient bol v exekúcii. Či v tomto prípade išlo naozaj len o omyl niektorého z mestských úradníkov, majú podľa Gauliedera zistiť orgány činné v trestnom konaní.




 


Počet obyvateľov: 95 326
Rozloha: 641 km2
Mestá v okrese: Galanta, Sereď, Sládkovičovo


 
19 °C 27 °C Západné Slovensko
18 °C 26 °C Stredné Slovensko
19 °C 25 °C Východné Slovensko
25.294 CZK Vývoj »
0.8087 GBP Vývoj »
1.2768 USD Vývoj »
 
« »
 
Najnovšie správy z rubriky do e-mailu:

Zaujímajú Vás správy z kategórie Galanta? Chcete ich dostávať zadarmo e-mailom?

Vyberte si čas:
Dizajn súhrnu: