Hantuchová odvrátila dva mečbaly, v Thajsku si zahrá finále

Hantuchová
Daniela Hantuchová zdolala v prvom kole na Australian Open britsku kvalifikantku Heather Watsonovú. Foto: SITA, AP

PATTAYA 14. februára (WEBNOVINY) – Slovenská tenistka Daniela Hantuchová zvíťazila v sobotňajšom semifinále dvojhry na turnaji WTA International v thajskej Pattayi nad Marinou Erakovicovou z Nového Zélandu po tuhom boji za 167 minút 4:6, 6:3, 7:6 (3). Postupujúca na šestnástu finálovú miestenku v kariére premenila druhý mečbal, v desiatej hre tretieho setu odvrátila dva mečbaly súperky.

Hantuchová mala ku koncu viac síl

„Som naozaj veľmi, veľmi šťastná, že som zvládla obrat v zápase takéhoto typu. Čelila som mečbalom a je vždy mimoriadne dokázať si vybojovať triumf z takejto situácie. Myslím si, že ku koncu som na tom fyzicky bola lepšie ako súperka, čo považujem za dôležité. Marina dnes zahrala neuveriteľne. Obojstranne to bol fakt skvelý tenis,“ citovala Hantuchovú internetová stránka Tenisovej asociácie žien (WTA).

Proti 26-ročnej Erakovicovej nastúpila Hantuchová piatykrát v kariére, do soboty mali súperky vyrovnanú bilanciu 2:2. Naposledy vlani na tvrdom povrchu v Paríži Slovenka zvíťazila po skreči Novozélanďanky.

Tomljanovičová sa už teší

Súperkou 31-ročnej popradskej rodáčky, 73. vo svetovom rebríčku, v nedeľňajšom finále bude rovnako nenasadená Chorvátka Ajla Tomljanovičová, ktorá v druhom semifinále zdolala Mónicu Puigovú z Portorika. S finálovou súperkou má Hantuchová vyrovnanú bilanciu 1:1, naposledy v Sydney 2014 triumfovala Chorvátka 6:4, 7:5.

„Daniela tento týždeň predvádza naozaj výborný tenis. Je to veľkolepá hráčka, má veľa skúseností. Už sme proti sebe nehrali dosť dlho, teším sa na ďalšiu bitku,“ podotkla Tomljanovičová.

Turnaj v Pattayi vyhrala doteraz dvakrát

Zverenkyňa Carlosa Rodrígueza Hantuchová hrá v Pattayi štvrtý raz. V sezónach 2011 a 2012 získala na tomto podujatí titul, v roku 2013 sa lúčila v osemfinále. Má teda miestnu zápasovú bilanciu 15:1. Aktuálne má istotu 180 bodov do hodnotenia a prémie 21 400 amerických dolárov. Šampiónka si odnesie 280 bodov a 43 000 USD.

Držiteľka 6 singlových titulov z hlavnej profesionálnej úrovne Hantuchová je vo finále premiérovo od triumfu v Birminghame v júni 2013.

Výsledky sobotňajších stretnutí semifinále dvojhry na turnaji WTA International PTT Thailand Open v thajskej Pattayi (dotácia 250 000 USD, tvrdý povrch)

Dvojhra – semifinále:

Daniela Hantuchová (SR) – Marina Erakovicová (N. Zél.) 4:6, 6:3, 7:6 (3) za 167 minút

Ajla Tomljanovičová (Chor.) – Mónica Puigová (Portor.-7) 7:6 (4), 5:7, 7:6 (7)