Dukla Trenčín si v Tipsport lige zmerala sily s HK Orange 20
Hlavný tréner HK Orange 20 Ernest Bokroš (vpravo) počas zápasu 4. kola hokejovej Tipsport ligy medzi Dukla Trenčín - HK Orange 20. Trenčín, 17. september 2015. Foto: SITA/Tomáš Somr

BRATISLAVA 13. októbra (WebNoviny.sk) – Hokejisti MHC Martin zvíťazili v utorňajšom stretnutí 11. kola najvyššej slovenskej dlhodobej súťaže Tipsport ligy na ZŠ Vladimíra Dzurillu v Bratislave nad mládežníckym tímom HK Orange 20 napokon s prehľadom 3:0.

Ku gólu 33-ročného navrátilca zvučného mena Františka Skladaného z 20. minúty však v drese hostí až v záverečnej desaťminútovke pridali presne zásahy najprv rovnaký hráč a potom Tomáš Rusina. Na strelecké pokusy to bolo iba 23:22 z pohľadu víťazov.

Mužstvo z Turca si napravilo chuť po nedeľňajšej prehre 3:4 zo Skalice a posunulo sa zo siedmej na tretiu priečku v tabuľke, za vedúcim Trenčínom zaostáva o 4 body. Bývalý reprezentant SR Skladaný naposledy pôsobil doma v sezóne 1999/2000 vo vtedy ešte druholigovom Martine.

HK Orange 20 – MHC Martin 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

Góly: 20. Skladaný (Tibor Varga, Surovka), 51. Skladaný (Tibor Varga, L. Matejka), 54. Rusina (Pokrivčák, J. Dlouhý)

Vylúčení: 5:8 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Fridrich – Stanzel, Synek, 271 divákov

Orange 20: Škorvánek – Ivanič, Koch, Jendroľ, A. Sloboda, Košecký, M. Moravčík, Kuzmín, Meliško – J. Milý, Holešinský, Hrušík – Briestenský, M. Surový, J. Sukeľ – J. Tatár, Klenko, P. Galis – D. Novák, Oško, Sádecký

Martin: Dzubina – L. Matejka, Rusina, M. Dvořák, J. Dlouhý, P. Trávniček, Bačik, Vyskoč – Tibor Varga, Surovka, Skladaný – Róbert Varga, Murček, Pokrivčák – Jokeľ, Dírer, Rufati – Kabáč, Jurášek, Rzavský

Tabuľka najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy 2015/2016 po utorňajšom zápase 11. kola:

HK Orange 20 9 1 0 1 0 0 7 11:28 5

Poznámka: počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.