Zvolen naložil mladíkom, doma nastrieľal osem gólov

HKM Zvolen - HK Orange 20
Tomáš Škvaridlo z HKM Zvolen (vľavo) a Adrián Sloboda z HK Orange 20 (vpravo) počas zápasu 12. kola hokejovej Tipsport ligy. Zvolen, 15. október 2015. Foto: SITA/Jakub Julény

ZVOLEN 15. októbra (WebNoviny.sk) – Hokejisti Zvolena sú už na čele tabuľky najvyššej slovenskej súťaže v sezóne 2015/206. Hráči HKM deklasovali vo štvrtkovom 12. kole Tipsport ligy na vlastnom ľade slovenskú „dvadsiatku“ 8:0.

Favorizovaní domáci viedli už po 32 sekundách, keď sa presadil Juraj Jurík. Na 2:0 zvýšil v 6. minúte Viktor Fekiač a na rozdiel triedy upravil o necelých deväť minút Jevgenij Misenev. Zvolenčanom stačilo v druhom dejstve na štvrtý gól iba 17 sekúnd: presilovú hru zužitkoval Jan Semorád.

Hostia vzápätí vystriedali brankára Dávida Hrenáka za Stanislava Škorvánka, ale ani to nezastavilo kanonádu domáceho tímu. Nový gólman nebol v bránke ani pol minúty, keď z hokejky Tomáša Škvaridla inkasoval. Skóre druhej tretiny stanovil na 6:0 Pavel Klhůfek.

V záverečnej dvadsaťminútovke sa svojimi druhými gólmi v zápase prezentovali najprv v 58. minúte Jan Semorád a debakel slovenských mladíkov dokonal o minútu neskôr Klhůfek.

Hokej – Tipsport liga 2015/2016 – 12. kolo – štvrtok:
HKM Zvolen – HK Orange „20“ 8:0 (3:0, 3:0, 2:0)

Góly: 1. J. Jurík (Brabenec), 6. V. Fekiač (Misenev, Martin Ďaloga), 15. Misenev (Martin Ďaloga, V. Fekiač), 21. Semorád (Juraško), 21. Škvaridlo (Obdržálek, D. Krejči), 39. Klhůfek (B. Mráz), 58. Semorád (J. Jurík), 59. Klhůfek (F. Fekiač)

Vylúčení: 6:7 na 2 min, navyše J. Sukeľ (Orange „20“) 10 min za napadnutie zozadu, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Valach – Holienka, M. Kollár, 806 divákov

Zvolen: S. Baroš – Juraško, Lubor Pokovič, M. Ivan, D. Krejči, Habšuda, Bagin, Hataš, F. Fekiač – J. Jurík, Brabenec, Semorád – Škvaridlo, Kentoš, Obdržálek – J. Žilka, B. Mráz, Klhůfek – Misenev, V. Fekiač, Martin Ďaloga

Orange 20: Hrenák (21. Škorvánek) – Ivanič, Koch, Jendroľ, A. Sloboda, Košecký, M. Moravčík, Trška, Meliško – J. Milý, Sádecký, Hrušík – Briestenský, M. Surový, Holešinský – J. Tatár, Klenko, P. Galis – D. Novák, Oško, J. Sukeľ

Tabuľka najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy 2015/2016 po štvrtkovom stretnutí 12. kola:

HK Orange 20 10 1 0 1 0 0 8 11:36 5

Poznámka: počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.