Mladí hokejisti uspeli v Poprade proti Nemecku

Hokej_ilustračné

POPRAD 5. novembra (WebNoviny.sk) – Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov uspela vo svojom úvodnom vystúpení na domácom Turnaji štyroch krajín, keď vo štvrtok podvečer v Poprade zdolala rovesníkov z Nemecka tesne 2:1. Zverenci trénera Ernesta Bokroša prehrávali už v 3. min: gólmana Šinkoviča prekonal Pfaffengut.

O päť minút neskôr vyrovnal Samuel Ivanič a to bolo na dlhé chvíle všetko. V poslednej tretine mladí Slováci svojho súpera prestrieľali a v 55. min využili svoju druhú presilovku v zápase – Matej Paločko si vymenil puk s Ondrušom a z tesne blízkosti rozhodol o triumfe domácich.

V piatok si tím SR „20“ zmeria sily o 17.00 h so Švajčiarmi, ktorí vo štvrtok zdolali Nórov 2:1 po samostatných nájazdoch.

Nórsko – Švajčiarsko 1:2 po sam. nájazdoch (0:1, 0:0, 1:0 – 0:0, 0:1)

Góly: 41. Johannesen – 9. Bircher, rozhodujúci sam. nájazd Trisconi

Slovensko – Nemecko 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

Góly: 8. Ivanič (Matej Paločko), 55. Matej Paločko (Ondruš) – 3. Pfaffengut

Vylúčení: 1:2 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Kubuš – J. Tvrdoň, Kacej, 321 divákov

Zostava SR „20“: Šinkovič – A. Sloboda, Jaroš, Koch, L. Romančík, Moravčík, Ivanič, Meliško, Košecký – Milý, Holešinský, Hrušík – Briestenský, Klenko, D. Novák – Huňa, Ondruš, Matej Paločko – Tatár, M. Surový, Galis