Slováci podľahli Nemcom, Cíger za stavu 0:4 striedal gólmana

Hokej
Slováci podľahli Nemcom na novembrovom turnaji už štvrtýkrát v rade. Foto: SITA/Rainer Gmach

AUGSBURG 7. novembra (WebNoviny.sk) – Slovenská hokejová reprezentácia neuspela ani vo svojom druhom zápase na medzištátnom turnaji o Nemecký pohár 2015 v bavorskom Augsburgu, keď v sobotu večer podľahla domácemu výberu 2:4.

Zverenci trénera Zdena Cígera inkasovali už v 53. sekunde z hokejky Maceka, v 15. minúte pridal v presilovke druhý presný zásah domáceho kolektívu Ehliz. V druhej časti sa dvakrát presadil Gogulla, po jeho góloch v slovenskej bránke Samuela Baroša nahradil Michal Dzubina. V treťom dejstve už iba skorigovali Martinovia Bakoš a Réway.

Debut v reprezentácii SR v sobotu absolvoval brankár Michal Dzubina. Druhý presný zásah v osemnástom zápase v národnom tíme zaznamenal Martin Bakoš. V osemnástom súboji za reprezentáciu si premiérový gól pripísal Martin Réway.

V jubilejnom 50. vzájomnom súboji Slováci zaknihovali 22. prehru, doteraz sa zrodil aj jeden nerozhodný výsledok a 27 víťazstiev slovenského mužstva (skóre: 128:118). Slováci podľahli Nemcom na novembrovom turnaji už štvrtýkrát v rade. V nedeľu o 13.00 h nastúpia Slováci proti reprezentácii Švajčiarska.

Nemecký pohár 2015 – sobota:

Švajčiarsko – USA 4:5 po predĺžení (0:0, 3:1, 1:3 – 0:1)

Góly: 26. Cunti (Löffel), 34. Hofmann (Frick, Stoop), 35. Martschini (Cunti, Chiesa), 43. Hofmann – 25. Slater, 44. Connelly (Broadhurst), 53. Hanowski (Matt Gilroy, Butler), 53. Wellman (B. Kessel, Broc Little), 63. Billins (Stapleton, Stoa)

Nemecko – Slovensko 4:2 (2:0, 2:0, 0:2)

Góly: 1. Macek (Gogulla), 15. Ehliz (Daschner, Macek), 25. Gogulla (Macek, Kohl), 29. Gogulla (Schütz, Macek) – 41. M. Bakoš (A. Šťasný, Marek Ďaloga), 58. Réway (M. Bakoš)

Vylúčení: 5:7 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Hunnius (Nem.), Pešina (ČR) – Lajoie, Neutzer (obaja Nem.), 4739 divákov

Nemecko: Endras – Ankert, M. Müller, Kohl, N. Goc, Daryl Boyle, Akdag, Daschner – Hospelt, Uvira, Pföderl – Krämmer, Kahun, Pietta – Reimer, Ehliz, Hager – Macek, Schütz, Gogulla

Slovensko: S. Baroš (29. Dzubina) – J. Brejčák, Čajkovský, Jurčina, Marek Ďaloga, Štajnoch, A. Jánošík, O. Kotvan, Šedivý – Miklík, Kukumberg, Réway – Dravecký, T. Marcinko, M. Bartánus – Michal Hlinka, Preisinger, M. Bakoš – Lušňák, A. Šťastný, Skalický

1. USA 2 1 1 0 0 6:4 5

2. Švajčiarsko 2 1 0 1 0 7:7 4

3. Nemecko 2 1 0 0 1 6:5 3

4. Slovensko 2 0 0 0 2 2:5 0

Vstup do duelu slovenskému tímu vôbec nevyšiel. Gogulla síce mieril iba do žŕdky, no Macek v 53. sekunde pretlačil puk za Baroša a Slováci prehrávali – 0:1.

Domáci výber mal aj v ďalších minútach niekoľko šancí, no Ehliz mieril iba do slovenského gólmana a Kahun do bránkovej konštrukcie. V 15. minúte hrali Nemci presilovku a pokus Daschnera tečoval za Baroša útočník Ehliz – 0:2. Vzápätí mohol skórovať aj Schütz, ale S. Baroš bol pozorný.

V druhej tretine Nemci pridali ďalšie dva góly, oba zariadil Gogulla a Baroša v bránke nahradil debutant Dzubina. V závere druhej časti sa Slováci ubránili pri dvoch presilovkách súpera.

Čakanie na prvý gól v aktuálnej sezóne pre reprezentáciu SR ukončil po 101 minútach M. Bakoš, ktorý ťažil z dobrej práce A. Šťastného – 1:4. V 45. minúte Dzubina zneškodnil šancu Schütza. Slováci potom nevyužili presilovku pri treste pre Reimera. Skorigovať sa ešte podarilo Réwayovi, ešte viac zdramatizovať zápas sa im už nepodarilo – 2:4.

Zdeno Cíger (tréner SR, zdroj: Slovenský rozhlas): „Ani vo sne som nečakal, že začneme takto. Bolo to veľmi nezodpovedné. Chýbala nám disciplína, nehrali sme kolektívne a nepomáhali si. Dostali sme veľa gólov a boli z toho zaskočení. Našťastie sme sa z toho aspoň trochu vyhrabali a dali nejaké góly.“

Michal Dzubina (brankár SR, zdroj: Slovenský rozhlas): „Po treťom góle mi tréner Cíger naznačil, aby som sa trochu hýbal, keby náhodou. To náhodou prišlo a nemal som čas nad tým rozmýšľať. Hneď tam bol závar, súper mal nejaké presilovky. Dostal som sa do tempa a bolo to dobré. Som rád, že prvý štart mám za sebou a nedostal som gól. Spokojný nie som ani ja a ani chalani.“

Ján Brejčák (obranca SR, zdroj: denník Šport): „Od prvej minúty sme hrali hrozne. Boli sme totiž všade a aj nikde. Vôbec sme nedodržiavali systém a prehrávali už 0:4. V poslednej tretine sme síce znížili, ale na domácich to nestačilo.“

Martin Réway (útočník SR, prvý gól v reprezentácii, zdroj: denník Šport): „Nie som typ hráča, ktorý by riešil prvý gól. Platí to pre klub aj reprezentáciu. Niekto mi aj priniesol puk, ale ja nie som poverčivý a neodkladám si ich.“