Tomáš Tatar
Obranca Ottawy Marc Methot v súboji s útočníkom Detroitu Tomášom Tatarom pred brankárom Craigom Andersonom počas pondelňajšieho zápasu NHL, v ktorom 'červené krídla' zvíťazili na ľade súpera 4:3 po predĺžení. Ottawa, 16. november 2015. Foto: SITA/AP

NEW YORK 17. novembra (WebNoviny.sk) – Slovenského hokejistu v detroitských službách Tomáša Tatara vyhlásili za tretiu hviezdu pondelkového stretnutia zámorskej NHL v Ottawe.

Dvadsaťštyriročný útočník v úvode tretej minúty predĺženia svojím piatym gólom v sezóne rozhodol o víťazstve Red Wings 4:3. Dubničan strávil na ľade celkovo 13:10 min a dosiahol dva plusové body. Ujala sa jedna z jeho troch striel. Detroit viedol v zápase 2:0 aj 3:1, napokon sa strachoval. „Mala to byť jednoduchšia cesta k výhre. Nemôžeme dopustiť, aby sa súper takto vrátil do diania. Takmer sme prišli o dva body,“ citoval Tatara oficiálny server ligy.

K víťazstvu svojho mužstva New York Islanders prispel aj brankár Jaroslav Halák, ktorý hráčom Arizony pochytal 31 z 33 striel (úspešnosť 93,9 %) a „ostrovania“ triumfovali 5:2.

„Vonku si v tejto sezóne počíname naozaj dobre, ale v domácom prostredí nám chýba vyššia gólová produkcia. U súperov hráme omnoho jednoduchšie a myslím si, že dnes sme to preniesli aj na vlastný ľad. Za týchto okolností to má s nami každý súper náročné,“ domnieva sa strelec otváracieho gólu Frans Nielsen.

Tridsaťosemročný český obranca Islanders Marek Židlický odohral vo svojom 800. dueli v lige vyše dvadsať minút a mal jeden plusový bod. Vo floridskom derby padol iba jediný gól, 23 sekúnd pred koncom tretej tretiny ho vsietil Aaron Ekblad a Tampa Bay podľahla domácim Panthers. Brankár Roberto Luongo dosiahol prvé čisté konto v sezóne a celkovo 406. víťazstvo v kariére. Vancouver v Montreale premárnil trojgólový náskok a prehral 3:4 po predĺžení.

Sumáre:
Carolina – Anaheim 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)

Góly: 24. Hanifin (Nordström, Faulk) – 12. Horcoff (Hagelin, Cogliano), 34. Vatanen (Getzlaf, Hagelin), 57. Hagelin (Horcoff, Cogliano), 59. Getzlaf (Kesler, Silfverberg)

New York Islanders – Arizona 5:2 (1:0, 0:0, 4:2)

Góly: 5. Nielsen (Tavares, Okposo), 42. Nelson (Cizikas, Okposo), 46. Tavares (Okposo, Nelson), 52. S. Bernier (Boychuk, Nielsen), 60. Tavares – 56. Hanzal (Duclair, M. Domi), 58. Bödker (Ekman-Larsson)

Jaroslav Halák (Islanders) odchytal celý zápas a kryl 31 striel.

Florida – Tampa Bay 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Góly: 60. Ekblad (Huberdeau, Jágr)

Montreal – Vancover 4:3 po predĺžení (0:2, 2:1, 1:0 – 1:0)

Góly: 29. Eller (Gilbert), 31. Pacioretty (Gallagher), 57. Fleischmann (Beaulieu, Petry), 64. Desharnais (Subban, Fleischmann) – 2. Cracknell (Dorsett, Bartkowski), 18. J. McCann (H. Sedin, Vrbata), 24. D. Sedin (Y. Weber, Edler)

Ottawa – Detroit 3:4 po predĺžení (1:2, 0:1, 2:0 – 0:1)

Góly: 17. Hoffman (E. Karlsson, Mark Stone), 44. Wideman, 58. Ryan (Hoffman, Ceci) – 10. Larkin (DeKeyser), 12. Nyquist (Abdelkader, M. Green), 37. Sheahan (Glendening, M. Green), 63. TATAR (Nyquist)

Tomáš Tatar (Detroit) 13:10 min, 1+0, 3 strely, +2 body

St. Louis – Winnipeg 3:2 (2:0, 1:2, 0:0)

Góly: 6. Tarasenko (Parayko, Backes), 15. Backes (Shattenkirk, Tarasenko), 25. Backes (Steen, Shattenkirk) – 23. Byfuglien (Burmistrov), 23. Little (M. Perreault, Pelusov)