Piešťany zdolali v Tipsport lige 'dvadsiatku' na jej ľade

HK Nitra - ŠHK 37 Piešťany
Brankár Martin Šúrek z ŠHK 37 Piešťany počas 2. kola slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2014/2015 medzi HK Nitra - ŠHK 37 Piešťany. Nitra, 14. september 2014. Foto: SITA/Martin Havran

BRATISLAVA 1. decembra (WebNoviny.sk) – Hokejisti ŠHK 37 Piešťany triumfovali v utorňajšom dueli 26. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2015/2016 nad HK Orange 20 presvedčivo 7:3.

Hosťujúci „havrani“ viedli na Zimnom štadióne Vladimír Dzurillu v bratislavskom Ružinove po prvej časti 2:1 a po prostrednom dejstve už 5:3. V III. tretine skončil puk za domácim gólmanom Stanislavom Škorvánkom ešte dvakrát, presadili sa Jakub Šimíček a v oslabení Jozef Tibenský.

Piešťany sa vďaka víťazstvu posunuli na šiestu priečku v tabuľke pred Poprad, na svojom konte majú 43 bodov. Za piatou Duklou Trenčín zaostávajú o päť bodov.

Hokej – Tipsport liga 2015/2016 – 26. kolo – utorok:
HK Orange 20 – ŠHK 37 Piešťany 3:7 (1:2, 2:3, 0:2)

– hralo sa v Ružinove

Góly: 19. M. Sukeľ (Jendroľ, Briestenský), 28. J. Šiška (Hrušík), 36. J. Milý (Sádecký, Holešinský) – 2. J. Tomčák (Hrehorčák, Kotaška), 15. Brancis (Belluš, S. Saliji), 25. J. Ručkay (Holovič), 29. S. Saliji (Belluš, Brňák), 35. Kania (Belluš, Brancis), 50. J. Šimíček (K. Kučera), 52. Tibenský (Holovič)

Vylúčení: 6:6 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Kubuš – Návratek, Orolin, 241 divákov

Orange 20: Škorvánek – Košecký, Koch, Jendroľ, Meliško, Ivanič, M. Moravčík – Briestenský, M. Sukeľ, J. Sukeľ – M. Surový, J. Šiška, Hrušík – J. Milý, Sádecký, D. Novák – J. Tatár, Ondruš, P. Galis – Klenko, Holešinský

Piešťany: Patrik Rybár – Kotaška, Trefný, Gipters, Brňák, Kania, Hluch – K. Kučera, J. Pardavý ml., J. Šimíček – Tibenský, Holovič, J. Ručkay – S. Saliji, Brancis, Belluš – Tvrdoň, J. Tomčák, Hrehorčák – Valo

Tabuľka najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy 2015/2016 po utorňajšom stretnutí 26. kola:

HK Orange 20 19 1 0 1 0 0 17 25:86 5

Poznámka: počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.