Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

Meniny má: Lívia

Slováci na MS viedli 2:0, ale nakoniec vysoko prehrali

Autor: SITA, WebNoviny.sk, 30. decembra 2015 17:02, aktualizované: 30. decembra 2015 20:37
Mladí slovenskí hokejisti na majstrovstvách sveta do 20 rokov prehrali s domácim Fínskom 3:8.
hokej Fínsky útočník Kasper Björkqvist v súboji so slovenským obrancom Ladislavom Romančíkom pred brankárom Adamom Húskom počas zápasu na svetovom šampionáte do 20 rokov. Helsinki, 30. december 2015. Foto: Heikki Saukkomaa/Lehtikuva via AP
HELSINKI 30. decembra (WebNoviny.sk) - Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov vo svojom treťom zápase na svetovom šampionáte podľahla Fínsku 3:8. Mladí Slováci viedli gólmi Sukeľa v presilovke a R. Bondru už 2:0, ale domáca reprezentácia v ďalšom priebehu stretnutia výsledok otočila. Najlepšími hráčmi zápasu boli Juraj Milý a Sebastian Aho.

Odporúčame:

Zverenci trénera Ernesta Bokroša majú v tabuľke B-skupiny tri body - v úvodnom zápase zdolali Bielorusko (4:2) a v pondelok podľahli rovesníkom z Česka (0:2). Domáca reprezentácia nazbierala o tri body viac - okrem našich hokejistov porazila Bielorusko (6:0) a v gólovej prestrelke nestačila na Rusko (4:6).

Mladí Slováci zakončia účinkovanie v základnej skupine silvestrovským súbojom proti "zbornej". Je jasné, že v skupine obsadia štvrté miesto a vo štvrťfinále vyzvú Švédov, ktorých na predchádzajúcom šampionáte zdolali v súboji o bronz.

MS v hokeji hráčov do 20 rokov: B-skupina (Hartwall Areena)

Slovensko - Fínsko 3:8 (2:1, 0:2, 1:5)

09:50 - 1:0 M. Sukeľ (Ch. Jaroš, A. Sloboda) - presilová hra
11:55 - 2:0 R. Bondra (L. Romančík, M. Surový)
15:15 - 2:1 S. Aho (P. Laine, J. Puljujärvi) - presilová hra
34:27 - 2:2 A. Saarela (O. Juolevi, J. Puljujärvi) - presilová hra
38:22 - 2:3 R. Hintz (V. Saarijärvi, N. Rantanen)
40:28 - 2:4 J. Puljujärvi (P. Laine)
42:41 - 2:5 S. Aho (O. Juolevi, J. Puljujärvi) - presilová hra
45:27 - 3:5 P. Maier (J. Šiška) - presilová hra
51:52 - 3:6 P. Laine (S. Aho)
52:30 - 3:7 K. Kapanen (V. Saarijärvi, R. Hintz) - presilová hra
57:42 - 3:8 K. Björkqvist (V. Saarijärvi, M. Siikonen)

Vylúčenia:
09:20 Antti Kalapudas - 2 min. (narazenie na mantinel)
14:26 Patrik Koch - 2 min. (držanie)
29:33 Kaapo Kähkönen - 2 min. (vyhodenie puku)
33:38 Matúš Sukeľ - 2 min. (držanie)
42:17 Ladislav Romančík - 2 + 10 min. (úder do hlavy a krku)
43:40 Roope Hintz - 2 min. (seknutie)
45:27 Niko Mikkola - 2 min. (krosček)
52:12 Christián Jaroš - 2 min. (podrazenie)

strely na bránu: 28:48, vylúčenia: 4:4 na 2 min., navyše: L. Romančík (SR "20") 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 2:4, oslabenia: 0:0, rozhodcovia: Anisimov (Rus.), Pitoscia (Kan.) - Hribas (Slovin.), Oliver (USA)

Slovensko: Húska (53. Škorvánek) - Jaroš, A. Sloboda, Černák, Koch, M. Moravčík, Ivanič, L. Romančík, Maier - J. Milý, Sukeľ, Matej Paločko - Lešťan, J. Šiška, Hrušík - Huňa, Sádecký, Briestenský - R. Bondra, Pospíšil, M. Surový
Fínsko: Kähkönen - Tuulola, Juolevi, Keskital, Saarijärvi, Niku, Mikkola, Sopanen - Kalapudas, Hintz, Rantanen - Puljujärvi, S. Aho, Laine - Saarela, Nättinen, Kapanen - Björkqvist, Siikonen, Lammikko - Repo

5. Bielorusko 4 0 0 0 4 6:19 0

Domáci Fíni sa od úvodu "zahryzli" do Slovákov, no brankár Húska zachránil pri pokusoch Kapanena i Hintza. Severan Sopanen vzápätí zamieril do šatne, poranil si totiž koleno.

V závere úvodnej desaťminútovky hrali mladí Slováci presilovku - po tvrdej strele sa puk odrazil k Sukeľovi a ten ho poslal do odkrytej bránky súpera. O dve minúty neskôr delovku L. Romančíka tečoval R. Bondra a zverenci trénera Ernesta Bokroša viedli 2:0. Ešte pred koncom prvej tretiny domáci hokejisti skorigovali, v početnej výhode skóroval S. Aho.

Reprezentanti Fínska pokračovali v aktívnej hre aj v druhej časti a prinieslo im to dva góly do slovenskej bránky. V 35. minúte v presilovke sa pred Húskom najlepšie zorientoval Saarela a vyrovnal. Presne 99 sekúnd pred druhou sirénou Hintz ťažil z dobrej prihrávky Saarijärviho a bolo 3:2.

Štvrtý gól pridali Fíni v 28. sekunde tretej tretiny, slovenskí hokejisti nevyhodili puk a ten po dotyku Puljujärviho skončil v bránke. Na 5:2 zvýšil v 43. minúte S. Aho, ktorý tečoval strelu Puljujärviho. Slováci vzápätí skorigovali v početnej výhode Maierom, no Laine v 52. minúte upravil na rozdiel troch gólov. Ďalší presný zásah pridal K. Kapanen a konečnú podobu výsledku dal útočník Björkqvist v 58. minúte.

Hlas (zdroj: oficiálny web SZĽH):

Ernest Bokroš (tréner SR "20"): "Čo nám nevyšlo, bola tretia tretina, ktorú sme prehrali 1:5. To nás veľmi škrie. V prvej aj druhej časti sme hrali to, čo sme od chlapcov chceli a aj vyžadovali. Žiaľ, Fíni premenili všetky presilovky, a to ich posunulo k lepšiemu výsledku. Je to turnaj a my máme zajtra šancu zahrať lepšie. Vieme, že vo štvrťfinále nastúpime proti Švédom, preto rozložíme naše sily rovnomerne. Ihneď po zápase s Fínskom musíme dobre zregenerovať a pripraviť sa na Rusov."

hokej Radosť slovenských hokejistov po góle v sieti Fínska počas zápasu na svetovom šampionáte do 20 rokov. Helsinki, 30. december 2015. Foto: Heikki Saukkomaa/Lehtikuva via AP

hokej Fínsky útočník Kasper Björkqvist prekonáva slovenského brankára Stanislava Škorvánka počas stredajšieho zápasu na svetovom šampionáte do 20 rokov. Helsinki, 30. december 2015. Foto: Heikki Saukkomaa/Lehtikuva via AP

Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.