Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

Meniny má: Drahomíra, Mário

Košice vyhrali šláger vo Zvolene, hrdinom zápasu bol Spilar

Autor: SITA, 17. januára 2016 17:34, aktualizované: 17. januára 2016 20:31
Gabriel Spilar otvoril v tretej minúte skóre zápasu a v predposlednej minúte ho aj uzavrel. Zaistil tak tri body pre HC Košice.
HKM Zvolen - HC Košice Richard Lelkeš z HC Košice (vľavo) a Michal Juraško z HKM Zvolen (vpravo) počas zápasu 40. kola Tipsport ligy medzi HKM Zvolen a HC Košice. Zvolen, 17. január 2016. Foto: SITA/ Jakub Julény
BRATISLAVA 17. januára (WebNoviny.sk) - Hokejisti HC Košice zvíťazili 2:0 v nedeľňajšom stretnutí v rámci 40. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy na ľade HKM Zvolen.

Hrdinom "oceliarov" sa stal útočník Gabriel Spilar, ktorý otvoril skóre v 3. min a v tej predposlednej gólový účet duelu uzavrel. Po dva body za asistencie si pripísali Spilarovi kolegovia z druhého útoku Košíc Richard Jenčík a Peter Bartoš. Zvolenčania i Košičania v priebehu stretnutia pohrdli množstvom príležitostí.

Hokej - Tipsport liga 2015/2016 - 40. kolo - nedeľa:

HKM Zvolen - HC Košice 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Góly: 3. Spilar (R. Jenčík, P. Bartoš), 59. Spilar (P. Bartoš, R. Jenčík)
Vylúčení: 1:2 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš, J. Konc - Tvrdoň, Výleta, 1856 divákov

Zvolen: S. Baroš - Juraško, E. Bagin, Anderson, D. Krejči, L. Pokovič, Demiters, V. Fekiač, F. Fekiač - R. Puliš, Brabenec, Semorád - Škvaridlo, L. Jurík, Obdržálek - Klhůfek, B. Mráz, J. Jurík - P. Zuzin, T. Klíma, J. Žilka
Košice: Halász - Deyl, Cebák, P. Mikuš, M. Dudáš, E. Šedivý, Macejko, Hričina, Matúš Chovan - M. Bartánus, Suja, Bicek - P. Bartoš, R. Jenčík, Spilar - Tibor Varga, Češík, R. Lelkeš - Bortňák, Hrnka, Boltun

Hokejisti Dukly Trenčín zvíťazili v domácom stretnutí nad hráčmi HK 36 Skalica presvedčivo 6:0. Rozhodujúcou časťou stretnutia bola druhá tretina, v ktorej "vojaci" skórovali štyrikrát.

Dva góly strelil Peter Šišovský, po jednom pridali Tibor Melichárek, Jakub Gašparovič, Michal Hlinka a Matúš Holenda. Skaličania vyšli pod hradom Matúša Čáka naprázdno.

Dukla Trenčín - HK 36 Skalica 6:0 (1:0, 4:0, 1:0)
Góly: 15. T. Melichárek (J. Gašparovič, Troliga), 24. J. Gašparovič (T. Melichárek), 30. Michal Hlinka (Pařízek), 31. Šišovský (Švec, Drtina), 39. Šišovský (Švec), 57. Holenda (Šišovský, D. Hudec)
Vylúčení: 6:6 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška - Kacej, Stanzel, 1020 divákov

Trenčín: Kutej - Drtina, Richard Pavlikovský, Denis Rehák, Holenda, Ryzák, Nechala, Pařízek, Toman - Michal Hlinka, R. Dlouhý, L. Novák - T. Melichárek, Troliga, J. Gašparovič - D. Hudec, Švec, Šišovský - D. Novák, O. Pataky, Špankovič
Skalica: Romančík (30. Košút) - Barák, J. Reichel, Opalek, Jan Novák, Jankovič, Peter Horváth, M. Zukal - D. Pašek, Brendl, Mickievics - R. Školiak, Studenič, Zálešák - Korytko, Lantoš, J. Bezúch - Markulinec, M. Trenčan, Briestenský

Hokejisti HK Poprad zvíťazili 3:1 v domácom stretnutí nad hráčmi MsHK DOXXbet Žilina. Do zápasu lepšie vstúpili hostia, ktorí sa ujali vedenia v 14. min presným zásahom Václava Stupku. Už o minútu a pol vyrovnal skóre Štefan Fabian a v 26. min posadil domáce mužstvo na koňa gólom Patrik Koyš.

"Vlkom" zo Žiliny sa už do konca stretnutia nepodarilo odpovedať, naopak, v poslednej sekunde duelu potvrdil víťazstvo Popradu gólom do prázdnej bránky hostí Lukáš Paukovček.

HK Poprad - MsHK DOXXbet Žilina 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Góly: 15. Š. Fabian (R. Rapáč, Štrauch), 26. Koyš (Malina, Heizer), 60. L. Paukovček (Š. Fabian, R. Rapáč) - 14. Stupka (L. Handlovský, V. Škoda)
Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga, Lokšík - Gajan, Smrek, 1169 divákov

Poprad: Kostúr - Fabian, R. Suchý, Kasík, Malina, D. Šterbák, Gaborčík - Koyš, Heizer, Bartečko - Matúš Paločko, Bajaruns, Kroták - Štrauch, L. Paukovček, R. Rapáč - Števuliak
Žilina: T. Tomek - M. Zaťko, D. Brejčák, Ťavoda, Homer, Švec, M. Leško, Mendrej, Makovský - Š. Novotný, Róbert Huna, Richard Huna - Stupka, V. Škoda, L. Handlovský - Konečný, Ježek, Drábek - Dominik Rehák, Valášek, Rogoň

Hokejisti HC '05 iClinic Banská Bystrica zvíťazili 2:1 po samostatných nájazdoch na ľade MHC Martin. Banskobystričania otvorili skóre zápasu v presilovke v 22. min, presadil sa Jason Bast. Hostitelia odpovedali rovnako využitou početnou výhodou - v 37. min prekonal brankára "baranov" František Skladaný.

Do konca riadneho hracieho času a ani v následnom predĺžení gól nepadol, o majiteľovi bodu navyše rozhodli samostatné nájazdy. Hosťom zabezpečil víťazstvo v šiestej sérii Lukáš Hvila, ktorý uspel zoči-voči Michalovi Dzubinovi celkovo trikrát, ani raz nezaváhal.

MHC Martin - HC '05 iClinic Banská Bystrica 1:2 po sam. nájazdoch (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 37. F. Skladaný (J. Tabaček, Jass) - 22. Bast (Lucenius), rozhodujúci sam. nájazd Hvila
Vylúčení: 8:8 na 2 min, navyše Murček, P. Bačik (obaja Martin) a Matoušek (B. Bystrica) 10 min osobný trest, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Lauff - Jobbágy, Rovenský, 1850 divákov

Martin: Dzubina - L. Matejka, J. Tabaček, M. Dvořák, J. Dlouhý, P. Bačik, Tomáš Varga, Jáchym, T. Rusina - F. Skladaný, Galamboš, Pokrivčák - Surovka, Murček, Filip Nemček - Jass, Kabáč, D. Rzavský - Kentoš, Jurášek, M. Kokavec
Banská Bystrica: Bacashihua - I. Ďatelinka, Sandgren, Pujacs, Šmach, V. Čížek, M. Rosandič, Košecký - Majdan, Lucenius, M. Surový - Hvila, Kytnár, Bast - Lamper, Zigo, Matoušek - Ambroz, Adamčík, Ferleťák

Hokejisti HK Nitra zvíťazili 3:2 na ľade ŠHK 37 Piešťany. Skóre stretnutia otvorili hráči domáceho mužstva v 13. min zásluhou Ondreja Mikulu. Hostia dvomi gólmi otočili vývoj vo svoj prospech ešte do úvodnej prestávky a v 32. min zvýšil na priebežných 3:1 Matej Bene.

Piešťancom vlial nádej presný zásah Jozefa Tibenského päť minút pred koncom riadneho hracieho času, vyrovnávajúci gól však už nedosiahli a všetky body za tesné víťazstvo uchmatli Nitrania.

ŠHK 37 Piešťany - HK Nitra 2:3 (1:2, 0:1, 1:0)
Góly: 13. O. Mikula (S. Petráš), 55. Tibenský - 14. Blackwater (Laliberté), 20. Macík (P. König, J. Štefanka), 32. Bene (F. Kuzma, Kutálek)
Vylúčení: 7:5 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Snášel - Bogdaň, Korba, 1410 divákov

Piešťany: Košarišťan - Gipters, S. Hudec, Kania, R. Filip, Trefný, Svetlík, Šimon, Pavešic - Tibenský, J. Tomčák, Hrehorčák - S. Saliji, Holovič, J. Ručkay - Kučera, Brancis, Šimíček - S. Petráš, Kolena, O. Mikula
Nitra: M. Valent - Milam, Mezei, Milo, P. König, Ordzovenský, Podhradský, Ondrušek, F. Kuzma - Blackwater, M. Slovák, Laliberté - Stloukal, J. Štefanka, Macík - Kutálek, Stümpel, H. Ručkay - Bajtek, Bene, E. Piačka

Tabuľka najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy 2015/2016 po zápasoch nedeľňajšieho 40. kola:

HK Orange 20 20 2 0 1 0 0 17 27:87 8

Poznámka: počet zápasov, výhry - 3 body, výhry po predĺžení - 2 body, výhry po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch - 1 bod, prehry - 0 bodov, skóre, body.

Súhlasíte s návrhom zákona, aby boli obchody na Slovensku počas sviatkov zatvorené?