Réway v predvečer narodenín žiaril, potom utrpel otras mozgu

Autor: SITA, 24. januára 2016 17:35
Slovenský útočník sa blysol gólom aj asistenciou.
martin réway Martin Réway Foto: archívne, facebook/rewayslovakiatalent/

FRIBOURG 24. januára (WebNoviny.sk) - Slovenský hokejový reprezentant Martin Réway z Fribourgu sa v sobotnom stretnutí najvyššej švajčiarskej súťaže NLA proti Zugu (3:4) blysol gólom a asistenciou, ale v tretej tretine inkasoval úder do hlavy a utrpel otras mozgu. "Nič príjemné," skonštatoval pre Freiburger Nachrichten kouč Gerd Zenhäusern po strate jedného z kľúčových hráčov. Nemenovaný člen realizačného tímu ešte prezradil, že od nedele už 21-ročný útočník (nar. 24. januára 1995) si zo zápasu zrejme nič nepamätá.

"Ani nevie, čo sa mu stalo," tvrdí zdroj denníka Le Matin. Johan Morant dostal trest 2+10 min, s čím vôbec nesúhlasil jeho kouč Harold Kreis. "To nebol zákrok ani na dve minúty." Dĺžka Réwayovej absencie nie je známa. Pražský rodák od svojho novembrového príchodu do Fribourgu nazbieral v 18 zápasoch NLA už 21 bodov (8+13), čo dáva výborný priemer 1,17 na jeden duel.