Meniny má: Ladislav, Ladislava

Košice natiahli sériu aj v Trenčíne, Poprad doma nezaváhal

Autor: SITA, 31. januára 2016 19:55, aktualizované: 31. januára 2016 20:48
Hokejisti z Nitry porvrdili úlohu favorita a zdolali trápiacu sa Skalicu na jej ľade 4:2.

kosice trencin Zľava: Martin Dudáš z HC Košice, Lukáš Novák z Dukly Trenčín a Tomáš Halász z HC Košice počas zápasu 44. kola hokejovej Tipsport ligy medzi Dukla Trenčín - HC Košice. Trenčín, 31. január 2015. Foto: SITA/Tomáš Somr

TRENČÍN 31. januára (WebNoviny.sk) - Hokejisti HC Košice pokračujú vo víťaznom ťažení. Ich sériu bez prehry neprerušili ani hráči Dukly Trenčín, ktorí v nedeľňajšom stretnutí 44. kola Tipsport ligy 2015/2016 podľahli na domácom ľade 0:3.

Rozhodujúci gól strelil v 42. min Tibor Varga, na jeho presný zásah nadviazali v poslednej minúte Bartánus s Hrnkom. Košičania nenašli premotižeľa už v 14 zápasoch za sebou a už v ďalšom kole môžu atakovať stobodovú hranicu.

Dukla Trenčín - HC Košice 0:3 (0:0, 0:0, 0:3)
42. Tibor Varga (Češík, Hrnka), 60. M. Bartánus, 60. Hrnka (R. Lelkeš, P. Mikuš)
Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, Novák - Kacej, Stanzel, 3075 divákov

Trenčín: Chábera - Drtina, Richard Pavlikovský, M. Novák, Holenda, Hatala, Ryzák, Nechala - L. Novák, Švec, J. Gašparovič - T. Melichárek, Troliga, Šišovský - D. Hudec, O. Pataky, D. Novák - Berák, Tužinský, Špankovič
Košice: Halász - Deyl, M. Dudáš, P. Mikuš, Cebák, E. Šedivý, Macejko, Hričina, Milý - M. Bartánus, Suja, Bicek - P. Bartoš, R. Jenčík, Spilár - Tibor Varga, Češík, Hrnka - Matúš Chovan, Boltun, R. Lelkeš

V neďeľňajšom stretnutí 44. kola Tipsport ligy 2015/16 hokejisti z Nitry porvrdili úlohu favorita a zdolali trápiacu sa Skalicu na jej ľade 4:2.

Skaličania síce otvorili skóre v 5. minúte gólom Studeniča, ale hokejisti spod Zobora zápas otočili dvomi presnými zásahmi z hokejky Edmunda Piačku, po jednom góle pridali Marek Slovák a Henrich Ručkay. V 48. minúte uzavrel skóre skalický hokejista Jankovič. Nitra si víťazstvom udržala v tabuľke druhé miesto s odstupom 9 bodov na vedúce Košice.

HK 36 Skalica - HK Nitra 2:4 (1:1, 0:3, 1:0)
5. Studenič (Jankovič, Kňazev), 48. Jankovič (Lantoš) - 18. E. Piačka (F. Kuzma, Milam), 24. M. Slovák (Laliberté, Blackwater), 24. H. Ručkay (Kutálek), 36. E. Piačka (Mezei)
Vylúčení: 2:2 na 2 min, navyše D. Pašek (Skalica) 10 min osobný trest, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff - Bednár, Bogdaň, 967 divákov

Skalica: Romančík - Barák, J. Reichel, Opalek, Jan Novák, Jankovič, M. Zukal - Martin Ďaloga, Brendl, Mickievics - D. Pašek, Zálešák, J. Bezúch - Markulinec, Studenič, Kňazev - Korytko, Lantoš, M. Trenčan
Nitra: M. Valent - Ordzovenský, Milam, Milo, P. König, Mezei, Podhradský, F. Kuzma - M. Slovák, Blackwater, Laliberté - Stloukal, Beca, Macík - Kutálek, Stümpel, H. Ručkay - Bajtek, Bene, E. Piačka

Hokejisti HK Poprad zvíťazili v nedeľňajšom domácom súboji 44. kola Tipsport ligy po divokom priebehu nad ŠHK 37 Piešťany 6:3. Pre Poprad to bola prvá výhra po troch prehrách.

Rozhodujúca bola druhá tretina, v ktorej domáci skórovali štyrikrát, zatiaľ čo hostia z Piešťan iba jediný raz. Aj napriek deviatim gólom v zápase sa ani jeden z hráčov strelecky nepresadil dvakrát. Kamzíci sú v tabuľke na šiestej priečke, Piešťanci sú predposlední.

HK Poprad - ŠHK 37 Piešťany 6:3 (0:1, 4:1, 2:1)
22. Kroták (Matúš Paločko), 25. Matúš Paločko (Š. Fabian, Kroták), 27. Kasík (Š. Fabian, Matúš Paločko), 29. Bajaruns (Matúš Paločko), 52 Heizer (Bartečko, Koyš), 60. R. Rapáč (Bartečko) - 5. S. Petráš (Tibenský, R. Tvrdoň), 38. S.Saliji (Belluš), 56. Holovič (Školiak)
Vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Štefik - Holienka, Korba, 1260 divákov

Poprad: Kostúr - Dinda, R. Suchý, Š. Fabian, D. Šterbák, Kasík, Malina, Gaborčík, Briják - Koyš, Heizer, Bartečko - Matúš Paločko, Bajaruns, Kroták - Štrauch, L. Paukovček, R. Rapáč - Achs, Toma, Števuliak
Piešťany: Košarišťan - Gipters, S. Hudec, Kotaška, R. Filip, Trefný, Svetlík, Hluch, Pokorný - Tibenský, R. Tvrdoň, S. Petráš - Školiak, Holovič, J. Ručkay - S. Saliji, Brancis, Belluš - K. Kučera, J. Pardavý ml., Hrehorčák

Hokejisti HKM Zvolen zdolali v nedeľňajšom stretnutí 44. kola Tipsport ligy 2015/2016 na svojom ľade hráčov MHC Martin 6:3. Domáci sa pomerne rýchlo dostali do vedenia, keď už v 5. minúte viedli 2:0 po góloch menovcov Lukáša a Juraja Juríkovcov. Martinčania však nezložili zbrane a do 15. minúty stav stretnutia vyrovnali, keď góly vsietili František Poliaček a Ján Tabaček. Zápas rozhodol Juraj Jurík, ktorý ako prvý hráč Zvolena v tejto sezóne dosiahol hetrik a k tomu si pripísal aj jednu asistenciu. Mužstvo spod Pustého hradu je v tabuľke na treťom mieste, Martin ostáva ôsmy.

HKM Zvolen - MHC Martin 6:3 (3:2, 1:1, 2:0)
4. L. Jurík (Škvaridlo), 5. J. Jurík (B. Mráz, Klhůfek), 19. J. Jurík (Klhůfek, B. Mráz), 24. J. Jurík (tr. strieľanie), 43. B. Mráz (J. Jurík), 58. B. Mráz (Juraško, E. Bagin) - 15. Poliaček (Galamboš), 15. J. Tabaček (Cipulis, L. Matejka), 28. D. Rzavský (Murček, Jass)
Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: T. Orolin, M. Orolin - Návratek, Čaprnka, 1112 divákov

Zvolen: S. Baroš - Juraško, E. Bagin, Anderson, Krejči, L. Pokovič, Demiters, A. Sloboda, F. Fekiač - R. Puliš, Brabenec, Semorád - Škvaridlo, L. Jurík, Obdržálek - Klhůfek, B. Mráz, J. Jurík - P. Zuzin, T. Klíma, J. Žilka
Martin: Dzubina - L. Matejka, J. Tabaček, M. Dvořák, J. Dlouhý, P. Bačik, Jáchym, Tomáš Varga, T. Rusina - Cipulis, Sprukts, Galamboš - Surovka, Murček, F. Nemček - Jass, Kabáč, D. Rzavský - R. Varga, Uhrík, Poliaček

Hokejisti MsHK DOXXbet Žilina získali dôležité tri body v boji o účasť v play-off. V nedeľňajšom stretnutí 44. kola Tipsport ligy 2015/2016 zužitkovali výhodu domáceho ľadu na triumf nad tímom HC '05 iClinic Banská Bystrica 3:1.

Víťazný gól strelil v 33. min obranca Daniel Brejčák. Žilinčania si v tabuľke upevnili 7. priečku, Banskobystričania zostali štvrtí.

MsHK DOXXbet Žilina - HC '05 iClinic Banská Bystrica 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
25. Richard Huna (M. Zaťko), 33. D. Brejčák (Š. Novotný), 56. Drevenák (Ťavoda, L. Handlovský) - 26. Ambroz
Vylúčení: 2:3 na 2 min, navyše Gillies (B. Bystrica) 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, Lokšík - Tvrdoň, Výleta, 1127 divákov

Žilina: T. Tomek - M. Zaťko, D. Brejčák, Ťavoda, Homer, Kurali, M. Leško, Ondruš, Makovský - Š. Novotný, Róbert Huna, Richard Huna - Stupka, Valášek, L. Handlovský - Konečný, Ježek, Drábek - Drevenák, Dominik Rehák, Rogoň
Banská Bystrica: Bacashihua - I. Ďatelinka, Sandgren, Pujacs, Šmach, V. Čížek, Petran, Košecký - Majdan, Bast, R. Tománek - Hvila, Kytnár, Matoušek - Lamper, Lucenius, Gillies - Ambroz, M. Surový, Ferleťák

Tabuľka najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy 2015/2016 po zápasoch nedeľňajšieho 44. kola:

HK Orange 20 20 2 0 1 0 0 17 27:87 8

Poznámka: počet zápasov, výhry - 3 body, výhry po predĺžení - 2 body, výhry po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch - 1 bod, prehry - 0 bodov, skóre, body.