Meniny má: Olívia, Tadeáš

Zvolen jasne vyhral derby, Martin sa drží v hre o play-off

Autor: SITA, 5. februára 2016 20:14, aktualizované: 5. februára 2016 20:42
Zvolenčan Lukáš Jurík zaznamenal 4 kanadské body (2+2). Hostia zužitkovali v Banskej Bystrici tri presilovky.
HC '05 iClinic Banská Bystrica - HKM Zvolen Ivan Ďatelinka z HC '05 iClinic Banská Bystrica (vpravo) a Petr Obdržálek z HKM Zvolen (vľavo) počas zápasu 45. kola Tipsport ligy medzi HC '05 iClinic Banská Bystrica - HKM Zvolen. Banská Bystrica, 5. február 2016. Foto: SITA/Jakub Julény
BRATISLAVA 5. februára (WebNoviny.sk) - Súboj tradičných rivalov v rámci 45. kola hokejovej Tipsport ligy 2015/2016 sa v Banskej Bystrici skončil jednoznačne v prospech hostí. Hráči HKM Zvolen zdolali v piatok domáci tím HC '05 iClinic 6:2 a obhájili svoju súčasnú 3. priečku, pričom pred štvrtými Banskobystričanmi majú už deväťbodový náskok.

Domáci držali krok len do stavu 2:2, v záverečnej minúte úvodného dejstva naklonil skóre opäť na zvolenskú stranu svojím druhým gólom Lukáš Jurík, ktorý v stretnutí dosiahol 4 kanadské body (2+2). Hostia zužitkovali až tri presilovky.

Hokej - Tipsport liga 2015/2016 - 45. kolo - piatok:

HC '05 iClinic Banská Bystrica - HKM Zvolen 2:6 (2:3, 0:3, 0:0)
Góly: 4. Matoušek, 19. R. Tománek - 11. P. Zuzin (V. Fekiač, J. Žilka), 18. L. Jurík (Andersons), 20. L. Jurík (Škvaridlo, Semorád), 32. Andersons (Krejči, L. Jurík), 32. J. Jurík (B. Mráz), 34. Semorád (L. Jurík, Andersons)
Vylúčení: 8:12 na 2 min, navyše I. Ďatelinka (Banská Bystrica) a Demiters (Zvolen) 10 min osobný trest, presilovky: 0:3, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, Novák - Junek, Šefčík, 2841 divákov

Banská Bystrica: Bacashihua (32. Corbeil) - I. Ďatelinka, Sandgren, Gründling, Šmach, Roussel, Petran, Sandgren, V. Čížek - Majdan, Zigo, R. Tománek - Lucenius, Bast, Lunter - Lamper, Kytnár, Matoušek - Ambroz, M. Surový, Ferleťák
Zvolen: S. Baroš - Juraško, E. Bagin, Andersons, Krejči, L. Pokovič, Demiters, A. Sloboda, F. Fekiač - R. Puliš, Brabenec, Obdržálek - Škvaridlo, L. Jurík, Semorád - Klhůfek, B. Mráz, J. Jurík - P. Zuzin, T. Klíma, J. Žilka

Hokejisti MHC Martin nechcú prísť o postup do play-off, k čomu by im mal pomôcť aj piatkový plný bodový zisk v stretnutí, v ktorom zdolali na domácom ľad HK Poprad 5:3. Martinčania položili základ svojho víťazstva v úvodnej časti duelu, keď v 22. min vyhrávali už 3:0. Hostia znížili na rozdiel jedného gólu, ale v záverečnej tretine si hráči MHC už nenechali vziať výhru, vďaka ktorej sa držia na 8. priečke tabuľky.

MHC Martin - HK Poprad 5:3 (2:0, 1:2, 2:1)
Góly: 9. Jáchym (Jass, Sprukts), 18. Galamboš (J. Tabaček), 22. F. Nemček (Murček, D. Rzavský), 43. Cipulis (Sprukts, Jáchym), 58. Surovka - 33. Bartečko (Števuliak), 37. R. Rapáč (R. Suchý, Bajaruns), 57. Heizer (Bajaruns, R. Suchý)
Vylúčení: 3:3 na 2 min, navyše R. Rapáč (Poprad) 10 min osobný trest, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - Bednár, Gajan, 1755 divákov

Martin: Dzubina - L. Matejka, J. Tabaček, M. Dvořák, J. Dlouhý, P. Bačik, Jáchym, Trávniček, T. Rusina - Kabáč, Galamboš, Surovka - D. Rzavský, Murček, F. Nemček - Jass, Sprukts, Cipulis - Poliaček, Kentoš, Uhrík
Poprad: Kostúr - Dinda, R. Suchý, Š. Fabian, D. Šterbák, Kasík, Gaborčík, Malina, Briják - Koyš, Heizer, Bartečko - Matúš Paločko, Bajaruns, Kroták - Števuliak, L. Paukovček, R. Rapáč - Achs, Toma

Hokejisti HK Nitra si aj po piatkovom stretnutí udržali 2. priečku v tabuľke. Nitrania nedali šancu hráčom MsHK DOXXbet Žilina, ktorých pred svojimi fanúšikmi zdolali jednoznačne 5:0 a dosiahli šieste víťazstvo za sebou. Dvoma gólmi sa prezentovala kanadská akvizícia Matt Beca. Žilinčania zostali na 7. mieste, ale ich náskok pred Martinčanmi je už len trojbodový.

HK Nitra - MsHK DOXXbet Žilina 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)
Góly: 13. Beca (Kutálek), 21. M. Slovák (Laliberté, Milam), 26. Beca (Kutálek, H. Ručkay), 34. H. Ručkay (Kutálek, Podhradský), 47. J. Štefanka (Macík, Stloukal)
Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák - Kacej, Stanzel, 2418 divákov

Nitra: M. Valent - Ordzovenský, Milam, Milo, P. König, Mezei, Podhradský, Pupák, F. Kuzma - M. Slovák, Blackwater, Laliberté - Stloukal, J. Štefanka, Macík - Kutálek, Beca, H. Ručkay - Bajtek, Bene, E. Piačka
Žilina: T. Tomek - M. Zaťko, D. Brejčák, Ťavoda, Homer, Kurali, M. Leško, Ondruš, Makovský - Š. Novotný, Róbert Huna, Richard Huna - Stupka, Valášek, L. Handlovský - Konečný, Ježek, Drábek - Drevenák, Dominik Rehák, Rogoň

Hokejisti ŠHK 37 Piešťany pretrhli šnúru prehier, keď zdolali Duklu Trenčín 4:3 po predĺžení. Domáci vyhrávali na začiatku druhej tretiny 2:0, ale potom rýchlo prišli o dvojgólový náskok. Znovu sa dostali do vedenia, ale napokon sa o víťazovi rozhodlo až v predĺžení, v ktorom dva body Piešťancom zaistil Samir Saliji.

Na lavičke ŠHK 37 absolvoval úspešnú premiéru nový kouč Dušan Gregor. Jeho zverenci zaostávajú za 8. priečkou zaručujúcou účasť v play-off aktuálne už len tri body.

ŠHK 37 Piešťany - Dukla Trenčín 4:3 po predĺžení (1:0, 2:2, 0:1 - 1:0)
Góly: 19. Brancis (Belluš, Trefný), 21. R. Filip (S. Saliji, Kotaška), 37. Tibenský (S. Hudec, S. Petráš), 62. S. Saliji (R. Filip, J. Ručkay) - 28. Sojčík (M. Novák, L. Novák), 34. Drtina (L. Novák, M. Novák), 49. M. Novák (J. Gašparovič, V Nemec)
Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška - Tvrdoň, Výleta, 1343 divákov

Piešťany: P. Rybár - R. Filip, Kotaška, S. Hudec, Gipters, Svetlík, Trefný, Pokorný, Hluch - J. Ručkay, Školiak, S. Saliji - S. Petráš, R. Tvrdoň, Tibenský - Belluš, Brancis, F. Hudec - Hrehorčák, Kolena, J. Šimíček
Trenčín: Chábera - Drtina, Richard Pavlikovský, M. Novák, Drgoň, Ryzák, Hatala, Denis Rehák, Holenda - Sojčík, V. Nemec, J. Gašparovič - T. Melichárek, Troliga, L. Novák - D. Hudec, Švec, Šišovský - D. Novák, O. Pataky, Špankovič

Tabuľka najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy 2015/2016 po zápasoch piatkového 45. kola:

HK Orange 20 20 2 0 1 0 0 17 27:87 8

Poznámka: počet zápasov, výhry - 3 body, výhry po predĺžení - 2 body, výhry po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch - 1 bod, prehry - 0 bodov, skóre, body.