Meniny má: Olívia, Tadeáš

Autor: SITA, 19. februára 2016 08:10, aktualizované: 19. februára 2016 08:17
Jaromír Jágr sa stal po legendárnom Gordiem Howovi iba druhým hokejistom histórie, ktorý v NHL skóroval po 44. narodeninách. Zdeno Chára a Tomáš Tatar zbierali 'mínusky', Martin Marinčin asistoval a Tomáš Jurčo skóroval.
Jaromír Jágr Jaromírovi Jágrovi v historickom rebríčku chýba už len jeden presný zásah na tretieho Bretta Hulla. Foto: SITA/AP
NEW YORK 19. februára (WebNoviny.sk) - Ani štvrtý gól Tomáša Jurča v aktuálnej sezóne NHL nestačil hokejistom Detroitu na úspech v Pittsburghu, Red Wings prehrali 3:6.

Mladý slovenský krídelník v 14. min štvrtkového duelu vyrovnal na 1:1, jeho spoluhráč Larkin neskôr skóroval na 2:2, no trojgólová šnúra "tučniakov" za chrbát českého brankára Mrázka v druhej tretine a na začiatku tretej bola rozhodujúca.

Marinčin asistoval

Pre oboch súperov to bol dôležitý súboj, keďže v tabuľke Východnej konferencie ich aktuálne delí už iba jeden bod a Pittsburgh má v porovnaní s Detroitom o dve stretnutia menej.

Na ľade v tomto súboji nechýbal ani Tomáš Tatar, ale ten vo farbách "červených krídel" nebodoval. "Škoda, že sme po vyrovnaní na 2:2 vzápätí inkasovali tretí gól. To bolo rozhodujúce. V tretej tretine sme síce bojovali, ale na rozbehnutého súpera to nestačilo," povedal po súboji Dylan Larkin z Detroitu.

Vo štvrtok bodoval aj obranca Martin Marinčin, ktorý si pri domácej prehre Toronta s NY Rangers 2:4 pripísal asistenciu. Pre mladého Košičana to bol len druhý bod v aktuálnej sezóne, premiérový získal presne pred týždňom v zápase proti Edmontonu.

Jágr strelil svoj 740. gól v NHL

Zdeno Chára odohral za Boston takmer 22 minút, ale ani on nezabránil prehre 0:2 v Nashville. Kapitán Bruins bol na ľade pri oboch presných zásahoch domáceho kolektívu.

Hráči NY Islanders prehrali doma s Washingtonom 2:3 po predĺžení, v bránke "ostrovanov" chýbal Jaroslav Halák. Šancu totiž dostal Thomas Greiss, ktorého dvakrát prekonal Alexander Ovečkin a v predĺžení poslal puk za jeho chrbát Justin Williams.

Florida síce podľahla doma 1:2 po samostatných nájazdoch San Jose, no jediný presný zásah Panthers si pripísal nestarnúci Jaromír Jágr.

Pre skúseného útočníka to bol už 740. gól v profilige, v historickom rebríčku mu chýba už len jeden na tretieho Bretta Hulla. Jágr sa vo štvrtok stal po legendárnom Gordiem Howovi iba druhým hokejistom histórie, ktorý v NHL skóroval po 44. narodeninách. Tie rodák z Kladna oslávil v pondelok.

Sumáre:

Pittsburgh - Detroit 6:3 (2:1, 2:1, 2:1)
Góly: 10. Lovejoy (Hörnqvist, Cullen), 17. Cullen (Hörnqvist, Daley), 23. Kessel (Crosby, Kunitz), 37. Wilson (Sheary, Pouliot), 47. Kessel (Määttä, Kunitz), 60. Crosby (Letang) - 14. JURČO (Nyquist, Athanasiou), 23. Larkin (Glendening, Quincey), 52. Zetterberg (Abdelkader, Daciuk)
Tomáš Jurčo 1+0, 11:36 min, 2 strely, Tomáš Tatar (obaja Detroit) 0+0, 12:05 min, 1 mínusový bod, 2 strely

Toronto - New York Rangers 2:4 (1:0, 0:2, 1:2)
Góly: 4. Parenteau (MARINČIN, Lööv), 58. Greening (Boyes, Arcobello) - 24. Brassard (Yandle, J. T. Miller), 30. Zuccarello (Stepan, J. T. Miller), 59. Stepan (Zuccarello, J. T. Miller), 60. Brassard (Zuccarello)
Martin Marinčin (Toronto) 0+1, 15:58 min, 1 plusový bod

Nashville - Boston 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)
Góly: 3. C. Smith (Forsberg, Ribeiro), 15. F. Forsberg (Ekholm, Ribeiro)
Zdeno Chára (Boston) 0+0, 21:48 min, 2 mínusové body, 2 strely

New York Islanders - Washington 2:3 po predĺžení (1:0, 0:2, 1:0 - 0:1)
Góly: 16. Tavares (Leddy), 59. Nielsen (Okposo, Hamonic) - 22. Ovečkin (Kuznecov, J. Williams), 23. Ovečkin (Bäckström, Oshie), 65. J. Williams (Carlson, Niskanen)

Ottawa - Carolina 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Góly: 8. Chiasson (Lazar, Paul), 26. Smith (Neil, E. Karlsson), 44. Ceci (Pageau), 60. Stone (E. Karlsson, C. Anderson) - 20. J. Staal (Nordström, Liles), 39. Nash (E. Lindholm, Rask)

Tampa Bay - Winnipeg 6:5 po sam. nájazdoch (3:0, 0:1, 2:4 - 0:0, 1:0)
Góly: 16. Hedman (J. T. Brown), 18. Marchessault (Killorn), 20. Stamkos (Callahan, Šustr), 42. Killorn (Callahan), 56. Kučerov, rozhodujúci sam. nájazd: Stamkos - 34. Myers (Peluso, Lowry), 47. Scheifele (Trouba), 48. Ladd (Armia), 53. Ladd (Scheifele), 55. Perreault (Wheeler, Byfuglien)

Edmonton - Minnesota 2:5 (2:2, 0:2, 0:1)
Góly: 10. McDavid (Pouliot, Eberle), 18. Jakupov - 10. Pominville (Vanek, Granlund), 14. Dumba (Parise, Koivu), 25. Vanek (Koivu, Reilly), 36. Granlund (Dumba, Reilly), 60. C. Coyle
Andrej Sekera (Edmonton) 0+0, 23:18 min

Florida - San Jose 1:2 po sam. nájazdoch (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 43. Jágr (Trocheck, R. Smith) - 49. Couture (Thornton, Pavelski), rozhodujúci sam. nájazd: Pavelski

St. Louis - Los Angeles 2:1 po predĺžení (1:0, 0:0, 0:1 - 1:0)
Góly: 12. Fabbri (Lehterä, Parayko), 62. Schwartz - 44. Toffoli (J. Carter, Doughty)

Arizona - Dallas 6:3 (0:1, 3:1, 3:1)
Góly: 24. Domi (Duclair, Hanzal), 34. Stone (Domi, Duclair), 39. Domi (Duclair), 48. Hanzal (Ekman-Larsson), 50. Gaudet (Chipchura, Dahlbeck), 59. Vermette (Boedker, Z. Michálek) - 10. Seguin (Sharp, Benn), 34. Jamie Benn (Spezza, Seguin), 49. Hemský (Oduya, Spezza)

Vancouver - Anaheim 2:5 (0:0, 0:2, 2:3)
Góly: 47. Hansen (D. Sedin), 52. Bärtschi (H. Sedin, D. Sedin) - 23. Rakell (Vatanen, Santorelli), 31. Vatanen (Getzlaf, Fowler), 45. Getzlaf, 45. Manson (Rakell), 58. Bieksa