Meniny má: Adriána

Autor: SITA, 22. februára 2016 07:53
Minnesota úradovala pod holým nebom, Chicago bez Mariána Hossu v zostave deklasovala 6:1. Richard Pánik odohral za hostí takmer desať minút a z debaklu vyviazol s jednou mínuskou. Z triumfu svojho tímu sa netešil ani Tomáš Tatar, ktorého Detroit tesne prehral na ľade New Yorku Rangers, v zostave domácich si Marek Hrivík odkrútil víťazný debut v NHL.
Patrick Kane Obranca Minnesoty Wild Ryan Suter sa snaží zobrať puk útočníkom Chicaga Blackhawks Patrickovi Kaneovi a Arťomovi Anisimovovi počas nedeľňajšieho zápasu NHL, ktorý sa hral pod holým nebom na TCF Bank Stadium. Minnesota, 21. február 2016. Foto: SITA/AP
NEW YORK 22. februára (WebNoviny.sk) - Vyše päťdesiattisíc duší na TCF Bank Stadium sa prizeralo nedeľňajšiemu víťazstvu Minnesoty nad Chicagom 6:1 v stretnutí zámorskej hokejovej NHL pod holým nebom.

Odporúčame:

"Ani sme sa len nepriblížili takému výkonu, aký sme schopní predviesť. Na nebezpečného protivníka, ktorý hrá v poslednom čase veľmi dobre, sme po celý zápas nenašli recept. Musíme si vziať ponaučenie, že na nás už v zostávajúcom čase nečakajú nijaké ľahké duely. Ak na ľade nenecháme všetko, dopadne to potom takto," uznal hosťujúci brankár Corey Crawford, ktorý po dvoch tretinách za stavu 0:4 prenechal miesto svojmu náhradníkovi Scottovi Darlingovi.

Pánik s jednou "mínuskou"

Tretí útok Wild s Erikom Haulom v strede a Ninom Niederreiterom s Jasonom Pominvillom na krídlach sa postaral o tri góly v sieti obhajcu Stanleyho pohára a pozbieral dokopy osem bodov.

"Víťazstvo po skvelom výkone celého tímu a tiež päťdesiattisíc ľudí na mieste, kde sa to pre mňa celé začalo. Bolo to neuveriteľné," rozplýval sa fínsky center Haula, autor gólu a dvoch asistencií, ktorý tri sezóny hájil farby University of Minnesota.

Slovenský krídelník Richard Pánik odohral za hostí takmer desať minút a z debaklu vyviazol s jednou mínuskou, Marián Hossa absentoval pre zranenie.

Sedem asistencií Sedinovcov a shutout Lundqvista

Tomáš Tatar ani nik z jeho spoluhráčov nenašiel recept na Henrika Lundvista a hokejisti Detroitu podľahli New Yorku Rangers na jeho ľade 0:1 po predĺžení. Víťazný gól dal obranca Kevin Klein, švédsky brankár dosiahol štvrté čisté konto v sezóne.

Dvadsaťštyriročný slovenský útočník Marek Hrivík si odkrútil víťazný debut v NHL, krídelník štvrtej formácie absolvoval na ľade 7:32 min s číslom 46 na drese. Stal sa v poradí 79. Slovákom s minimálne jedným štartom v profilige. Vedenie "jazdcov" ho povolalo na duel z farmárskeho tímu Hartford Wolf Pack.

Vancouver rozdrvil Colorado 5:1 a prerušil štvorzápasovú sériu prehier aj zásluhou švédskych bratov Sedinovcov, ktorí síce neprispeli gólovo, ale dokopy nazbierali sedem asistencií - center Henrik štyri, krídelník Daniel tri.

Sumáre:

Vancouver - Colorado 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)
Góly: 9. Cracknell (Etem, Dorsett), 19. Hansen (D. Sedin, H. Sedin), 40. Vrbata (H. Sedin, Hutton), 50. Hansen (D. Sedin, H. Sedin), 52. Tanev (H. Sedin, D. Sedin) - 60. Duchene (Iginla, M. Grigorenko)

Buffalo - Pittsburgh 3:4 (1:1, 0:2, 2:1)
Góly: 14. Bogosian (Pysyk, B. Gionta), 49. B. Gionta (Bogosian, Moulson), 60. Bogosian (Ristolainen) - 10. Hörnqvist (Daley, Crosby), 26. S. Wilson (Letang, Pouliot), 38. Kessel (Letang), 48. Matt Cullen (Hagelin, Letang)

Minnesota - Chicago 6:1 (2:0, 2:0, 2:1)
Góly: 4. Dumba (R. Carter, Fontaine), 8. Vanek (Pominville, Reilly), 23. Niederreiter (Haula, Pominville), 31. Pominville (Niederreiter, Haula), 43. R. Carter (Scandella, Stoll), 54. Haula - 53. P. Kane (T. van Riemsdyk, Toews)
Richard Pánik (Chicago) 9:44 min, 0 striel, -1 bod

Anaheim - Calgary 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)
Góly: 16. Maroon (H. Lindholm, Rakell), 27. Kesler (Cogliano, Silfverberg), 41. Getzlaf (Perron, Santorelli), 45. Kesler, 55. Bieksa (H. Lindholm, Kesler) - 29. Giordano (Gaudreau, Hudler), 60. M. Backlund (Engelland, Bollig)

Carolina - Tampa Bay 2:4 (1:0, 1:2, 0:2)
Góly: 12. Nordström (J. Staal, Slavin), 33. Jordán (Skinner, V. Rask) - 25. J.T. Brown (Paquette, Šustr), 29. Callahan (Stamkos, Nesterov), 55. Stamkos (T. Johnson, Marchessault), 60. Callahan (Palát, Paquette)

New York Rangers - Detroit 1:0 po predĺžení (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)
Gól: 62. Klein (Hayes, Kreider)
Marek Hrivík 7:32 min, 0 striel - Tomáš Tatar 11:06 min, 2 strely