Meniny má: Pavol, Peter, Petra

Autor: SITA , 24. februára 2016 07:25, aktualizované: 24. februára 2016 10:22
Brankár 'ostrovanov' Jaroslav Halák bol druhou hviezdou zápasu a dostal aj pochvalu od trénera za výkon na ľade Minnesoty. Z triumfu svojho tímu sa tešili aj Tomáš Tatar a Marek Hrivík, ktorý si na svoje konto pripísal prvý bod v NHL. Sekerov Edmonton podľahol Ottawe, slovenský obranca odohral vyše 21 minút.
Halák Halák si pripísal pätnáste víťazstvo v sezóne a stal sa druhou hviezdou duelu. Foto: SITA/AP

DETROIT 24. februára (WebNoviny.sk) - Tridsať zásahov a úspešnosť 96,8 % predviedol slovenský brankár Jaroslav Halák v utorkovom súboji NHL a výrazne prispel k triumfu New Yorku Islanders na ľade Minnesoty 4:1.

Halák si pripísal pätnáste víťazstvo v sezóne, tretie z ostatných štyroch zápasov, v ktorých nastúpil, a stal sa druhou hviezdou duelu. "Bol dobre pripravený a koncentrovaný. Vo všeobecnosti sa mi páči spôsob, akým Jaro chytá, ale tiež celá naša obrana. Ak sme aj súperovi dovolili nejaké brejkové situácie, náš gólman bol na svojom mieste," pochválil Haláka a celkovo defenzívu svojho tímu tréner NY Islanders Jack Capuano na klubovom webe.

Hrivík hral vo štvrtom útoku

Islanders aj vďaka dvom gólom dánskeho útočníka Fransa Nielsena, resp. gólu a asistencii kapitána Johna Tavaresa prerušili sériu štyroch víťazstiev Wild a v Metropolitnej divízii sú na 3. mieste len 3 body za mestským rivalom Rangers a dvoma zápasmi k dobru.

Práve v drese "jazdcov" v utorok zažil bodovú premiéru v NHL Marek Hrivík. Dvadsaťštyriročný rodák z Čadce v prvej tretine asistoval pri góle Dominica Moora na 2:1 pre hostí, ktorí napokon prehrali na ľade New Jersey 2:5.

Pre Hrivíka, ktorý nastúpil vo štvrtom útoku a odohral necelých 10 minút, to bol iba druhý zápas v najprestížnejšej hokejovej súťaži na svete. Debutoval v nedeľu proti Detroitu (víťazstvo 1:0 po predĺžení).

Jurčo chýbal v zostave Detroitu

Z tvrdo vybojovaného víťazstva 2:1 po nájazdoch nad Columbusom sa tešil útočník Tomáš Tatar v drese Detroitu. Hráči Red Wings zastavili sériu štyroch prehier, ale slovenský útočník sa výraznejšie nepresadil. Tatar odohral 60. zápas v sezóne (bilancia 16+17) a na gól čaká od 9. februára, keď skóroval proti Floride.

Tatarov krajan Tomáš Jurčo v zostave domácich chýbal. Víťazný gól v nájazde strelil nováčik Andreas Athanasiou. "Veľmi cenné dva body. V tejto fáze sezóny je víťazstvo veľmi dôležité a my sme konečne našli spôsob, ako ho dosiahnuť, hoci predtým sme dvakrát bodovali," uviedol tréner Detroitu Jeff Blashill podľa webu NHL.

V hre boli v utorok aj dvaja slovenskí obrancovia, ale so svojimi mužstvami sa z víťazstva netešili. Posledný tím Východnej konferencie Toronto prehral doma s Nashvillom najmä pre hetrik hosťujúceho Filipa Forsberga 2:3. Martin Marinčin odohral v domácom drese 19:30 min s 2 streleckými pokusmi. Edmonton, posledný na Západe, podľahol doma Ottawe 1:4. Výpočet aktivít Andreja Sekeru je nasledovný: 21:02 min, 2 strely, 2 zblokované strely a 2 trestné minúty.

Sumáre NHL - utorok:

New Jersey - New York Rangers 5:2 (1:2, 2:0, 2:0)
Góly: 5. Kennedy (Severson, Kalinin), 31. Palmieri (Blandisi, Josefson), 19. Stempniak (Blandisi, Larsson), 58. Kalinin (Greene, Henrique), 60. Larsson - 9. K. Hayes (Stalberg), 10. Moore (Yandle, HRIVÍK)
Marek Hrivík (NY Rangers) odohral 9:54 min, 1 asistencia, 1 plusový bod

Carolina - Philadelphia 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Góly: 29. Nordström, 39. J. Staal (Pesce, Nestrašil), 55. E. Staal (McClement, E. Lindholm) - 18. Laughton (Read, Gudas)

Toronto - Nashville 2:3 (0:1, 0:2, 2:0)
Góly: 43. Leivo (Kadri, Holland), 58. Rielly (Holland, Kadri) - 6. Forsberg (Ribeiro, Josi), 24. Forsberg (C. Smith), 26. Forsberg (Josi, Ellis)
Martin Marinčin (Toronto) odohral 19:30 min, 2 strely

Detroit - Columbus 2:1 po sam. nájazdoch (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 34. Sheahan (Marčenko), rozhodujúci sam. nájazd: Athanasiou -19. Jenner (Dubinsky, Savard)
Tomáš Tatar (Detroit) odohral 13:43 min, 1 strela

Tampa Bay - Arizona 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Góly: 13. Stamkos (Callahan, Killorn), 40. Paquette - 45. Martinook (Michael Stone, Doan)

Minnesota - New York Islanders 1:4 (0:2, 1:0, 0:2)
Góly: 40. Porter (Mikael Granlung, Scandella) - 2. M. Martin (S. Bernier, Cizikas), 13. Nielsen (Tavares, Lee), 43. Tavares (Lee, Okposo), 58. Nielsen
Jaroslav Halák (NY Islanders) odchytal celý zápas, 30 zákrokov z 31 striel, úspešnosť 96,8%, druhá hviezda zápasu

Winnipeg - Dallas 3:5 (0:1, 2:1, 1:3)
Góly: 24. Burmistrov (Stafford, Chiarot), 37. Ladd (Byfuglien, Armia), 58. Scheifele (Enström, Wheeler) - 8. Spezza (Seguin, Klingberg), 29. Ničuškin (Janmark), 53. Sceviour (Klingberg), 55. Jamie Benn (Sharp, Klingberg), 60. Jamie Benn

Edmonton - Ottawa 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
Góly: 39. Eberle (Pouliot, Davidson) - 13. Paul (Wideman, Lazar), 26. Z. Smith (Mark Stone, Zibanejad), 44. Chiason (Z. Smith), 57. Mark Stone (Pageau)
Andrej Sekera (Edmonton) odohral 21:02 min, 3 strely, 2 zblokované strely, 2 trestné minúty

Los Angeles - Calgary 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)
Góly: 30. L. Schenn (Pearson, Lewis), 38. Kopitar (Doughty, Muzzin) - 32. Monahan (Hudler, Gaudreau)