Meniny má: Ladislav, Ladislava

Nitra triumfovala v Trenčíne, Košice deklasovali Poprad

Autor: SITA, 28. februára 2016 18:18, aktualizované: 28. februára 2016 20:06
Nitra zaznamenala štvrtý triumf za sebou, Trenčín prehral štvrtý z ostatných piatich zápasov v Tipsport lige.
Dukla Trenčín - HK Nitra Zľava: Miroslav Pupák z HK Nitra, Jozef Stümpel z Dukly Trenčín a Matej Bene z HK Nitra počas zápasu 52. kola hokejovej Tipsport ligy medzi Dukla Trenčín - HK Nitra. Trenčín, 28. február 2016. Foto: SITA/Tomáš Somr
BRATISLAVA 28. februára (WebNoviny.sk) - Hokejisti Nitry zvíťazili v nedeľňajšom súboji 52. kola Tipsport ligy 2015/2016 na ľade Trenčína tesne 2:1 a upevnili si druhé miesto v tabuľke.

Hostia sa strelecky presadili hneď v úvodnej desaťminútovke duelu, keď gólmana Kuteja prekonali Baker a Stloukal. Za domácich si v polovici stretnutia skorigoval Denis Hudec, no M. Valent za svoj chrbát už ďalší puk nepustil. Nitra zaznamenala štvrtý triumf za sebou, Trenčín prehral štvrtý z ostatných piatich zápasov.

Hokej - Tipsport liga 2015/2016 - 52. kolo - nedeľa:

Dukla Trenčín - HK Nitra 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)
Góly: 30. Denis Hudec (Drgoň) - 6. Baker (J. Štefanka, P. König), 8. Stloukal (P. König, Macík)
Vylúčení: 2:7 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner - Junek, Holienka, 2570 divákov

Trenčín: Kutej - Drtina, Hatala, M. Novák, Drgoň, Denis Rehák, Ryzák, Zaremba, Holenda - Šišovský, V. Nemec, R. Dlouhý - Sojčík, Stümpel, J. Gašparovič - T. Melichárek, Troliga, Denis Hudec - Špankovič, Švec, O. Pataky
Nitra: M. Valent - Ordzovenský, Milam, Milo, Baker, Mezei, Podhradský, F. Kuzma, P. König - Blackwater, M. Slovák, Laliberté - Stloukal, J. Štefanka, Macík - Kutálek, Beca, H. Ručkay - Bajtek, Bene, Pupák

Hráči HC Košice potvrdili úlohu favorita, keď v domácom prostredí zdolali Poprad 7:1. Skóre duelu otvoril už v 4. min Spilar, ktorý neskôr pridal aj štvrtý gól oceliarov v závere II. tretiny. Medzitým sa strelecky presadili aj Deyl a Šoltés. Piaty gól Košíc strelil v 44. min P. Mikuš, za hostí skorigoval v 57. min L. Paukovček. Definitívnu bodku za zápasom dali v poslednej minúte domáci T. Hrnka a Šoltés.

Zaujímavosťou je, že až tri góly v tomto stretnutí padli v presilovke o dvoch korčuliarov. O dva sa postarali Košičania a o jeden hostia. Košice, už istý víťaz základnej časti, si pripísali piaty triumf v rade. Poprad nebodoval už v treťom súboji za sebou.

HC Košice - HK Poprad 7:1 (1:0, 3:0, 3:1)
Góly: 4. Spilar ( P. Bartoš, R. Jenčík), 34. Deyl (Spilar, P. Bartoš), 36. Šoltés (Boltun, Cebák), 40. Spilar (Deyl, R. Jenčík), 44. P. Mikuš (Bicek), 60. Hrnka (Suja, Bicek), 60. Šoltés - 57. L. Paukovček (R. Rapáč, Š. Fabian)
Vylúčení: 5:8 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, Lokšík - Rovenský, Bogdaň, 3312 divákov

Košice: Halász - Deyl, M. Dudáš, Jankovič, E. Šedivý, P. Mikuš, Cebák, Matúš Chovan, Macejko - P. Bartoš, R. Jenčík, Spilar - Hrnka, Suja, Bicek - Tibor Varga, Češík, Milý - Boltun, Šoltés, Hričina
Poprad: R. Svoboda - Š. Fabian, Jaborník, Dinda, R. Suchý, Kasík, Pařízek, D. Šterbák, Gaborčík - Matúš Paločko, Lantoš, Števuliak - Mikula, L. Paukovček, R. Rapáč - Koyš, Heizer, Štrauch - Achs, Toma, Malina

Hráči Zvolena zvíťazili na vlastnom ľade nad Žilinou 4:2 a upevnili si 3. pozíciu v tabuľke. Hostia po druhej tretine viedli gólom R. Konečného, no v 46. min už domáci tím viedol po presných zásahoch Obdržálka, Brendla a J. Juríka.

Za Žilinu síce potom skorigoval Ťavoda, no konečnú podobu výsledku dal v 57. min v presilovke Daniel Krejčí. Zvolen domácim úspechom ukončil dvojzápasovú šnúru prehier, Žilina prehrala tretí duel za sebou.

HKM Zvolen - MsHK DOXXbet Žilina 4:2 (0:0, 0:1, 4:1)
Góly: 41. Obdržálek (L. Jurík), 45. Brendl (Brabenec, Juraško), 46. J. Jurík ( Klhůfek, B. Mráz), 57. D. Krejči (Obdržálek, L. Jurík) - 26. Konečný (Róbert Huna, Švec), 49. Ťavoda (Š. Novotný, Stupka)
Vylúčení: 5:6 na 2 min, navyše Ježek (Žilina) 10 min za nešp. správanie, presilovky: 2:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Novák - Šefčík, Kollár, 1063 divákov

Zvolen: I. Cibuľa - Juraško, E. Bagin, Andersons, Krejči, L. Pokovič, Demiters, F. Fekiač, Habšuda - P. Zuzin, Brabenec, Semorád - Brendl, L. Jurík, Obdržálek - Klhůfek, B. Mráz, J. Jurík - Škvaridlo, T. Klíma, J. Žilka
Žilina: T. Tomek - M. Zaťko, D. Brejčák, Ťavoda, Homer, Kurali, M. Leško, Mendrej, Makovský - E. Švec, Róbert Huna, Konečný - Stupka, Š. Novotný, L. Handlovský - Drevenák, Valášek, Drábek - Dominik Rehák, Ježek, Rogoň

Dôležitý duel v boji o poslednú miestenku do play-off zvládli lepšie hráči Piešťan, ktorí v Martine triumfovali 2:1 po samostatných nájazdoch. Oboch súperov pred poslednými dvoma kolami delí v tabuľke jediný bod.

V prípade rovnosti bodov po skončení základnej časti postúpia do vyraďovačky Martinčania, ktorí vo vzájomných tothosezónnych dueloch nazbierali viac bodov ako ich súper.

Domáci sa v nedeľu ujali vedenia v 32. min gólom Dlouhého, no presný zásah J. Ručkaya z 52. min poslal zápas do predĺženia. V nájazdoch o triumfe Piešťan rozhodol Belluš.

MHC Martin - ŠHK 37 Piešťany 1:2 po sam. nájazdoch (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 32. J. Dlouhý (Kabáč, Jass) - 52. J. Ručkay (S. Hudec), rozhodujúci sam. nájazd Belluš
Vylúčení: 6:8 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, J. Konc - Gajan, Korba, 2850 divákov

Martin: Dzubina - Matejka, Tabaček, M. Dvořák, Rusina, Trávniček, J. Dlouhý, Jáchym, Tomáš Varga - Dírer, Galamboš, Pokrivčák - Cipulis, Sprukts, D. Rzavský - Surovka, Murček, F. Nemček - Jass, Kabáč, Uhrík
Piešťany: Patrik Rybár - Gachulinec, Kotaška, R. Filip, Trefný, S. Hudec, Gipters, S. Petráš, Nechala - J. Ručkay, Zálešák, S. Saliji - R. Tvrdoň, Školiak, Tibenský - J. Šimíček, Kolena, Hrehorčák - Belluš, Tomčák, K. Kučera

Tabuľka najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy 2015/2016 po zápasoch nedeľňajšieho 52. kola:

HK Orange 20 18 1 0 1 0 0 16 22:83 5

Pozn.: HK 36 Skalica vylúčili zo súťaže (za tri kontumácie) a jej výsledky anulovali.
Pozn.: Popradu po skončení základnej časti odpočítajú tri body.

Legenda: počet zápasov, výhry - 3 body, výhry po predĺžení - 2 body, výhry po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch - 1 bod, prehry - 0 bodov, skóre, body.