Meniny má: Ladislav, Ladislava

Základná časť Tipsport ligy skončila, Martin je v play-off

Autor: SITA, 6. marca 2016 20:03
Snaha hokejistov ŠHK 37 Piešťany prebojovať sa do play-off nebola úspešná.

martin poprad Zľava: Dávid Gáborčík z HK Poprad a Ján Tabaček z MHC Martin počas hokejového zápasu 54. kola Tipsport ligy medzi HK Poprad – MHC Martin. Poprad, 6. marec 2016. Foto: SITA/Radoslav Maťaš

ŽILINA 6. marca (WebNoviny.sk) - Hokejisti MsHK DOXXbet Žilina ťahali za kratší koniec v nedeľňajšom stretnutí záverečného 54. kola základnej časti Tipsport ligy 2015/2016 proti HK Nitra, s ktorým prehrali 0:2. Žilinčania nedokázali prekonať nitrianskeho brankára Valenta, pričom jeho spoluhráči zo zahraničia Beca a Baker mierili presne v druhej tretine. Zaujímavosťou je, že oba tímy si zmerajú sily aj vo štvrťfinále

MsHK DOXXbet Žilina - HK Nitra 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)
27. Beca (H. Ručkay), 29. Baker (Pupák, J. Štefanka)
Vylúčení: 11:10 na 2 min, navyše: Ťavoda (Žilina) 10 min osobný trest + DKZ, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: T. Orolin, Snášel - Bednár, Holienka, 1071 divákov

Žilina: T. Tomek - M. Zaťko, D. Brejčák, Ťavoda, Homer, Kurali, M. Leško, Makovský - E. Švec, Róbert Huna, Konečný - Stupka, Š. Novotný, L. Handlovský - Dominik Rehák, Ježek, Valášek
Nitra: M. Valent - Ordzovenský, Milam, Milo, Baker, Mezei, Podhradský, F. Kuzma, P. König - Blackwater, M. Slovák, Laliberté - Stloukal, J. Štefanka, Pupák - Kutálek, Beca, H. Ručkay - Bajtek, Bene, E. Piačka

Hokejisti MHC Martin sa stali poslednými postupujúcimi do play-off. Zverenci trénera Ivana Dorniča uspeli v nedeľňajšom stretnutí záverečného 54. kola Tipsport ligy 2015/2016 na ľade HK Poprad.

V riadnom hracom čase ani predĺžení diváci gól nevideli, ale v samostatných nájazdoch rozhodol o zisku dvoch bodov pre hostí obranca Jáchym.

HK Poprad - MHC Martin 0:1 po sam. nájazdoch (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0, 0:1)
Gól:
rozhodujúci sam. nájazd Jáchym
Vylúčení: 0:1 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, Lauff - Gajan, Bogdaň, 1281 divákov

Poprad: Kostúr - Š. Fabian, Jaborník, Dinda, D. Šterbák, Kasík, Malina, Gaborčík - Matúš Paločko, Heizer, Kroták - Koyš, L. Paukovček, R. Rapáč - Štrauch, Lantoš, Mikula - Števuliak, Toma, Pařízek
Martin: Dzubina - J. Tabaček, Rusina, Jáchym, M. Dvořák, Matejka, J. Dlouhý, Tomáš Varga, Trávniček - Cipulis, Galamboš, Surovka - D. Rzavský, Sprukts, Pokrivčák - Kabáč, Murček, F. Nemček - Poliaček, Dírer, Jass

Hokejisti HKM Zvolen potvrdili 3. priečku po základnej časti Tipsport ligy 2015/2016, keď v nedeľňajšom stretnutí záverečného 54. kola zdolali svojho tabuľkového suseda HC '05 iClinic Banská Bystrica 2:1 po predĺžení. O víťazovi pohronského derby rozhodol český útočník domácich Pavel Brendl v druhej minúte "nadstavenej" časti.

HKM Zvolen - HC '05 iClinic Banská Bystrica 2:1 po predĺžení (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
5. Semorád (E. Bagin, R. Puliš), 62. Brendl (Andersons) - 36. Bortňák (R. Tománek)
Vylúčení: 6:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, J. Konc - M. Orolin, Stanzel, 3030 divákov

Zvolen: I. Cibuľa - Juraško, E. Bagin, Andersons, Krejči, L. Pokovič, Demiters, F. Fekiač, Hataš - R. Puliš, Brabenec, Semorád - Brendl, L. Jurík, Obdržálek - Klhůfek, B. Mráz, J. Jurík - Škvaridlo, V. Fekiač, Martin Ďaloga
Banská Bystrica: Košarišťan - Roussel, Pujacs, Gründling, V. Čížek, Ivan Majeský, Sandgren, Šmach, Petran - Majdan, Bortňák, R. Tománek - Hvila, Kytnár, Gillies - Lunter, Zigo, Lamper - J. Bezúch, Lucenius, Matoušek

Snaha hokejistov ŠHK 37 Piešťany prebojovať sa do play-off nebola úspešná. Prehrou 0:1 na ľade Dukly Trenčín v záverečnom 54. kola základnej časti Tipsport ligy 2015/2016 zostali v tabuľke na 9. mieste. Naopak, Trenčania sa zásluhou gólu Gašparoviča a zisku troch bodov posunuli na 5. priečku.

Dukla Trenčín - ŠHK 37 Piešťany 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Gól:
31. J. Gašparovič (Šišovský, Drgoň)

Vylúčení: 6:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Polák, Čech - Kacej, Synek, 1881 divákov

Trenčín: Chábera - Drtina, M. Novák, Holenda, Drgoň, Denis Rehák, Ryzák, Studenič - Michal Hlinka, R. Dlouhý, Sojčík - Šišovský, Stümpel, J. Gašparovič - T. Melichárek, V. Nemec, Róbert Petrovický - Denis Hudec, Troliga, Švec
Piešťany: A. Nagy - Gachulinec, Kotaška, S. Hudec, Gipters, R. Filip, Trefný, Svetlík, Nechala - J. Ručkay, Školiak, S. Saliji - Belluš, Tomčák, Zálešák - K. Kučera, R. Tvrdoň, Tibenský - Šimíček, Kolena, Hrehorčák

Tabuľka najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy 2015/2016 po nedeľňajších zápasoch záverečného 54. kola:

HK Orange 20 18 1 0 1 0 0 16 22:83 5

Pozn.: HK 36 Skalica vylúčili zo súťaže (za tri kontumácie) a jej výsledky anulovali.
Pozn.: Popradu po skončení základnej časti odpočítali tri body.

Legenda: počet zápasov, výhry - 3 body, výhry po predĺžení - 2 body, výhry po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch - 1 bod, prehry - 0 bodov, skóre, body.