Meniny má: Beáta

Autor: SITA, 9. marca 2016 08:01, aktualizované: 9. marca 2016 10:04
Šesť zápasov čakal Marko Daňo v novom pôsobisku Winnipegu na prvý kanadský bod a v utorok sa ho dočkal.
Marko Daňo Dvadsaťjedenročný útočník Marko Daňo asistoval pri druhom góle v podaní Jacoba Troubu. Foto: SITA/AP
BUFFALO 9. marca (WebNoviny.sk) - Osemnásty gól sezóny v podaní Tomáša Tatara nezachránil hokejistov Detroitu od prehry na ľade Columbusu. Tatar z presilovej hry v 56. min priebežne znížil náskok súpera na 2:4, napokon sa zápas skončil z pohľadu Red Wings 3:5.

Odporúčame:

Zdeno Chára má dvojičky, chlapci sa volajú Ben a Zack

Hráči Detroitu prehrali tretíkrát v sérii a komplikujú si situáciu s postupom do play-off. "Máme v šatni dostatok skúsených hráčov na to, aby sme sa otriasli a opäť sa naplno skoncentrovali. Stále sme na priečke zaručujúcej play-off. Musíme však hrať lepšie," uviedol Tomáš Tatar na klubovom webe Detroitu. "Všetko je to o góloch. Ak skórujeme, povzbudí to celý tím a hráme lepšie. Musíme sa viac tlačiť pred bránku a posielať puky do siete," doplnil Tatar. Okrem neho sa na ľade predstavil aj Tomáš Jurčo, za necelých 9 minút štyrikrát vystrelil, ale ani jeden z jeho pokusov sa neujal.

Halák sa zranil

Hokejisti New Yorku Islanders zvíťazili nad hráčmi Pittsburghu 2:1 aj vďaka 31 zákrokom Jaroslava Haláka. Slovenský brankár však zápas nedohral, 4:22 min pred koncom riadneho hracieho času odišiel z ľadu so zranením dolnej časti tela. Zranil sa pri pokuse zneškodniť strelu obrancu súpera Trevora Daleyho. Nahradil ho Thomas Greiss, ktorý si až do konca zápasu udržal čisté konto a tým aj 2 body pre svoj tím.

Tréner Jack Capuano sa krátko po zápase ešte nechcel vyjadrovať k zdravotnému stavu slovenského brankára. Islanders sa v Metropolitnej divízii priblížili Rangers na 3 body, a to majú na konte o 3 zápasy menej. "Nikdy nevidíme radi, keď náš spoluhráč musí predčasne dolu z ľadu. Najmä v prípade Jara je to veľká škoda, lebo chytal veľmi dobre. Verím, že je v poriadku a čoskoro bude späť," povedal Anders Lee, strelec víťazného gólu "ostrovanov", podľa webu NHL.

Odporúčame:

Marko Daňo inkasoval tvrdý úder, odpovedal asistenciou

Daňov prvý bod u 'stíhačiek'

Šesť zápasov čakal Marko Daňo v novom pôsobisku Winnipegu na prvý kanadský bod a v utorok sa ho dočkal. Dvadsaťjedenročný útočník asistoval pri druhom góle v podaní Jacoba Troubu, Jets však prehrali na domácom ľade s Nashvillom Predators 2:4. Daňo, ktorý si predtým v tejto sezóne na pár zápasov obliekol dres Chicaga, má v tomto súťažnom ročníku v NHL bilanciu 1 gól a 2 asistencie.

Utorkový zápas dohral s bilanciou 1 asistencia, 3 strely a 1 mínusový bod. Hostia z Nashvillu pokračujú v parádnej jazde z ostatného obdobia, keď zabodovali v 13. zápase v sérii. S bilanciou 9 víťazstiev - 4 prehry po predĺžení či nájazdoch si utvorili nový klubový rekord. Predators zatiaľ naposledy prehrali 9. februára s lídrami súťaže Washingtonom Capitals. "Hrali sme dobre a zlepšovali sa počas zápasu. Páči sa mi naša hra v tomto období, odohrali sme dobrý zápas na ľade súpera," pochválil svoj tím Peter Laviolette z lavičky Nashvillu.

V utorok sa predstavil aj najstarší Slovák v NHL, 39-ročný Zdeno Chára. Čerstvý otec dvojičiek Bena a Zacka sa na víťazstve Bostonu v Tampe 1:0 po predĺžení podieľal počas takmer 24 minút na ľade 1 strelou a 1 zblokovanou strelou. Jediný gól zápasu strelil Brad Marchand, ale prvou hviezdou sa stal švédsky gólman Bostonu Jonas Gustavsson, ktorý kryl 42 striel domácich hokejistov.

Utorok - sumáre NHL:

Buffalo - New York Rangers 2:4 (0:1, 2:2, 0:1)
Góly: 31. Reinhart (Eichel, Ch. Johnson), 37. Larsson (B. Gionta, Bogosian) - 8. Brassard (Zuccarello, Yandle), 25. Zuccarello (Stepan), 27. Fast (Brassard, Klein), 59. J. T. Miller (Zuccarello)

Carolina - Ottawa 4:3 po sam. nájazdoch (0:2, 2:1, 1:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 22. Skinner (Di Giuseppe, Murphy), 27. McClement, 60. Skinner (Rask, Murphy), rozhodujúci nájazd Slavin - 8. Mark Stone (Gomez), 20. Dzingel (Ryan), 40. Z. Smith (Lazar)

Columbus - Detroit 5:3 (0:0, 2:1, 3:2)
Góly: 21. Savard (Wennberg, Jones), 37. Clarkson (Calvert, W. Karlsson), 41. Jenner (Dubinsky, Atkinson), 50. Atkinson (S. Jonse, Wennberg), 60. Atkinson (Jenner, Dubinsky) - 21. Abdelkader (Nyquist, Green), 56. TATAR (Green, Daciuk), 47. Athanasiou (Green)
Tomáš Tatar odohral 16:04 min, 1 gól, 2 strely, Tomáš Jurčo (obaja Detroit) odohral 8:58 min, 4 strely

New York Islanders - Pittsburgh 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Góly: 9. Tavares (Leddy, Nielsen), 49. Lee (Leddy, Nielsen) - 14. Letang (Crosby)
Jaroslav Halák (NY Islanders) odchytal 55:38 min, 31 zákrokov, úspešnosť 96,9%, potom sa zranil a vystriedal ho Thomas Greiss

Montreal - Dallas 4:3 po predĺžení (1:1, 2:2, 0:0 - 1:0)
Góly: 15. Pacioretty (Markov, Galchenyuk), 21. Galchenyuk (Andrighetto, Pacioretty), 24. Danault (Pateryn, Lessio), 62. Galchenyuk (Markov, Andrighetto) - 3. Eakin (Demers, Hemský), 21. Spezza (Russell, Jamie Benn), 39. Hemský (Eakin)

Tampa Bay - Boston 0:1 po predĺžení (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1)
Gól: 61. Marchand (Bergeron, Krug)
Zdeno Chára (Boston) odohral 23:55 min, 1 strela, 1 zblokovaná strela, 2 trestné minúty

Winnipeg - Nashville 2:4 (1:2, 0:0, 1:2)
Góly: 8. Stafford (Scheifele, Byfuglien), 54. Trouba (DAŇO, Burmistrov) - 20. Craig Smith (Arvidsson, Ellis), 20. Sissons (C. Wilson, S. Weber), 49. Johansen (Sissons, C. Wilson), 56. Craig Smith (Forsberg, Ribeiro)
Marko Daňo (Winnipeg) odohral 11:48 min, 1 asistencia, 3 strely, 1 mínusový bod

Edmonton - San Jose 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)
Góly: 2. Couture (Nieto, Donskoi), 16. Couture (Burns, Pavelski), 35. Pavelski (P. Martin, J. Thornton)