Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

Meniny má: Lívia

Košice začali play-off výhrou, Hunov hetrik Žiline nestačil

Autor: SITA, 11. marca 2016 19:37, aktualizované: 11. marca 2016 20:20
Slovnaft play-off hokejovej Tipsport ligy malo na programe prvé dve stretnutia.
HC Košice - MHC Martin Zľava: Miroslav Jáchym z Martina, Peter Bartoš z Košíc a Michal Dzubina z Martina počas 1. zápasu štvrťfinále play - off slovenskej hokejovej Tipsport ligy 2015/2016 medzi HC Košice - MHC Martin. Košice, 11. marec 2016. Foto: SITA/Ivan Fleischer
KOŠICE 11. marca (WebNoviny.sk) - Hokejisti HC Košice zvíťazili nad hráčmi MHC Martin 4:1 v piatkovom domácom prvom stretnutí štvrťfinále Slovnaft play-off najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy a v sérii hranej na štyri víťazstvá vedú 1:0.

Víťazi základnej časti ročníka 2015/2016 sa ujali vedenia v 6. min, domácich fanúšikov potešil Peter Boltun. Hostia o dve minúty odpovedali presným zásahom Filipa Surovku, no ešte do prvej prestávky vrátil Košiciam jednogólový náskok Eduard Šedivý.

V druhej časti hry upokojil "oceliarov" Gabriel Spilar a štyri minúty pred koncom spečatil výsledok košický útočník Richard Jenčík. Druhý súboj série je na programe v sobotu opäť od 17.00 h v Košiciach.

Hokej - Slovnaft play-off Tipsport ligy 2015/2016 - štvrťfinále - prvé zápasy (hrá sa na štyri víťazstvá) - piatok:

HC Košice - MHC Martin 4:1 (2:1, 1:0, 1:0) - stav série 1:0
Góly: 6. Boltun (Deyl, Cebák), 11. E. Šedivý (Deyl, R. Jenčík), 28. Spilar (Cebák), 56. R. Jenčík (Spilar) - 8. Surovka (Cipulis, Galamboš)
Vylúčení: 2:6 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, Snášel - Gajan, Smrek, 3603 divákov

Košice: Halász - Deyl, M. Dudáš, E. Šedivý, Cebák, P. Mikuš, Jankovič, Matúš Chovan, Macejko - P. Bartoš, R. Jenčík, Spilar - Hrnka, Suja, Bicek - Tibor Varga, Češík, Šoltés - Boltun, Milý, Hričina
Martin: Dzubina - J. Tabaček, Rusina, Jáchym, M. Dvořák, Matejka, J. Dlouhý, Tomáš Varga, Trávniček - Cipulis, Galamboš, Surovka - Jass, Sprukts, Pokrivčák - Kabáč, Murček, F. Nemček - Poliaček, Dírer, Uhrík

Hokejisti HK Nitra zvíťazili nad hráčmi MsHK DOXXbet Žilina 4:3 po predĺžení a v sérii vedú 1:0. Nitrania po II. tretine prehrávali 1:2, v treťom dejstve dokázali aspoň vyrovnať a vynútiť si predĺženie. V 64. min rozhodol Henrich Ručkay o tom, že cenné úvodné víťazstvo zostalo pod Zoborom.

Hosťom nezabezpečil úspech ani hetrik Róberta Hunu. Obe mužstvá boli nevídane efektívne v presilovkách - v početných výhodách padlo všetkých šesť gólov v riadnom hracom čase. Druhý súboj série je na programe v sobotu opäť od 17.00 h v Nitre.

HK Nitra - MsHK DOXXbet Žilina 4:3 po predĺžení (0:0, 1:2, 2:1 - 1:0) - stav série 1:0
Góly: 29. P. König (J. Štefanka, Stloukal), 42. M. Slovák (Podhradský, Ordzovenský), 51. Milam (Laliberté, M. Slovák), 64. H. Ručkay (Baker, Kutálek) - 32. Róbert Huna (D. Brejčák, M. Zaťko), 38. Róbert Huna (D. Brejčák), 55. Róbert Huna (Konečný, Š. Novotný)
Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 3:3, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Lauff - Korba, Rovenský, 3058

Nitra: M. Valent - Ordzovenský, Milam, Mezei, Podhradský, Milo, Baker, E. Piačka, P. König - Blackwater, M. Slovák, Laliberté - Kutálek, Beca, H. Ručkay - Stloukal, J. Štefanka, Macík - Bajtek, Bene, Pupák
Žilina: T. Tomek - M. Zaťko, D. Brejčák, Kurali, Homer, Makovský, M. Leško, E. Švec, Mendrej - Š. Novotný, Róbert Huna, Konečný - Stupka, V. Škoda, L. Handlovský - Drevenák, Ježek, Valášek - Ondruš, Dominik Rehák, Rogoň

Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.