Meniny má: Adriána

Zvolen v predĺžení zdolal Poprad, 'barani' porazili Duklu

Autor: SITA, 13. marca 2016 20:10
Hokejisti Zvolena aj Banskej Bystrice sa ujali vedenia v sériách play-off Tipsport ligy proti Popradu resp. Trenčínu.
HKM Zvolen - HK Poprad Jaroslav Kasík z HK Poprad (vpravo) a Tomáš Škvaridlo z HKM Zvolen (vľavo) počas prvého zápasu štvrťfinále play-off Tipsport ligy medzi HKM Zvolen - HK Poprad. Zvolen, 13. marec 2016. Foto: SITA/Jakub Julény
BRATISLAVA 13. marca (WebNoviny.sk) - Hráči HKM Zvolen vstúpili úspešne do štvrťfinále Slovnaft play-off Tipsport ligy 2015/2016. Tím spod Pustého hradu si v nedeľu poradil doma s Popradom 3:2 po predĺžení.

Domáci sa v I. tretine ujali dvojgólového vedenia zásluhou presných zásahov Lukáša Juríka a Tomáša Škvaridla, za hostí skorigoval v 36. min Lukáš Paukovček. Popradčania mali v záverečnej desaťminútovke niekoľko šancí na vyrovnanie, ale brankár Zvolena Samuel Baroš dlho držal domácich s najtesnejším náskokom.

V 59. min však skúsený Arne Kroták vyrovnal na 2:2 a muselo sa predlžovať. V štvrtej minúte extra času rozhodol o triumfe domácich Jan Semorád. Druhý duel série hranej na štyri víťazstvá je na programe v pondelok 14. marca opäť vo Zvolene.

Hokej - Slovnaft play-off Tipsport ligy 2015/2016 - štvrťfinále - prvé zápasy (hrá sa na štyri víťazstvá) - nedeľa:

HKM Zvolen - HK Poprad 3:2 po predĺžení (2:0, 0:1, 0:1 - 1:0) - stav série: 1:0
Góly: 11. L. Jurík (Obdržálek, Krejči), 12. Škvaridlo (B. Mráz), 64. Semorád (Obdržálek) - 36. L. Paukovček (Koyš, R. Rapáč), 59. Kroták (Š. Fabian, Matúš Paločko)
Vylúčeni: 7:7 na 2 min, navyše: Demiters - R. Rapáč (obaja 10 min za hrubosť), presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Lokšík - Holienka, M. Orolin, 2105 divákov

Zvolen: S. Baroš - Juraško, E. Bagin, Andersons, Krejči, L. Pokovič, Demiters, Habšuda, Hataš - R. Puliš, Brabenec, Semorád - Brendl, L. Jurík, Obdržálek - Klhůfek, B. Mráz, J. Jurík - Škvaridlo, V. Fekiač, Martin Ďaloga
Poprad: Kostúr - Š. Fabian, Jaborník, Dinda, R. Suchý, Kasík, Malina, D. Šterbák, Pařízek - Matúš Paločko, Heizer, Kroták - Koyš, L. Paukovček, R. Rapáč - Štrauch, Lantoš, Mikula - Števuliak, Toma, Achs

Hráči Banskej Bystrice bez výraznejších problémov zdolali Duklu Trenčín 3:0. Tím spod Urpína skóroval už v 1. min, keď sa do streleckej listiny zapísal kanonier Roman Tománek. Ešte v I. tretine zvýšil Juraj Majdan a ten istý hráč zabezpečil Banskej Bystrici trojgólový náskok v 37. min.

V ďalšom priebehu stretnutia už gól nepadol a domáci si pripísali na svoje konto prvý triumf. Druhý duel série hranej na štyri víťazstvá je na programe v pondelok 14. marca opäť vo Banskej Bystrici.

HC '05 iClinic Banská Bystrica - Dukla Trenčín 3:0 (2:0, 1:0, 0:0) - stav série: 1:0
Góly: 1. R. Tománek (Hvila, Majdan), 7. Majdan (Sandgren, Hvila), 37. Majdan (R. Tománek, Bast)
Vylúčeni: 7:8 na 2 min, navyše: Gillies - Michal Hlinka (obaja 10 min za bitku), M. Novák 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, M. Novák - Junek, Šefčík, 2487 divákov

Banská Bystrica: Bacashihua - I. Ďatelinka, Šmach, Roussel, Pujacs, Gründling, V. Čížek, Ivan Majeský, Sandgren - Majdan, Bast, R. Tománek - Hvila, Kytnár, Gillies - Matoušek, Zigo, Lamper - Lucenius, Bortňák, Lunter
Trenčín: Chábera - Drtina, Drgoň, M. Novák, Hatala, Denis Rehák, Ryzák, Briestenský, Holenda - Michal Hlinka, R. Dlouhý, Sojčík - Šišovský, Stümpel, J. Gašparovič - T. Melichárek, V. Nemec, Denis Hudec - D. Novák, Troliga, Švec