Zvolen v predĺžení zdolal Poprad, 'barani' porazili Duklu

HKM Zvolen - HK Poprad
Jaroslav Kasík z HK Poprad (vpravo) a Tomáš Škvaridlo z HKM Zvolen (vľavo) počas prvého zápasu štvrťfinále play-off Tipsport ligy medzi HKM Zvolen - HK Poprad. Zvolen, 13. marec 2016. Foto: SITA/ Jakub Julény

BRATISLAVA 13. marca (WebNoviny.sk) – Hráči HKM Zvolen vstúpili úspešne do štvrťfinále Slovnaft play-off Tipsport ligy 2015/2016. Tím spod Pustého hradu si v nedeľu poradil doma s Popradom 3:2 po predĺžení.

Domáci sa v I. tretine ujali dvojgólového vedenia zásluhou presných zásahov Lukáša Juríka a Tomáša Škvaridla, za hostí skorigoval v 36. min Lukáš Paukovček. Popradčania mali v záverečnej desaťminútovke niekoľko šancí na vyrovnanie, ale brankár Zvolena Samuel Baroš dlho držal domácich s najtesnejším náskokom.

V 59. min však skúsený Arne Kroták vyrovnal na 2:2 a muselo sa predlžovať. V štvrtej minúte extra času rozhodol o triumfe domácich Jan Semorád. Druhý duel série hranej na štyri víťazstvá je na programe v pondelok 14. marca opäť vo Zvolene.

Hokej – Slovnaft play-off Tipsport ligy 2015/2016 – štvrťfinále – prvé zápasy (hrá sa na štyri víťazstvá) – nedeľa:

HKM Zvolen – HK Poprad 3:2 po predĺžení (2:0, 0:1, 0:1 – 1:0) – stav série: 1:0

Góly: 11. L. Jurík (Obdržálek, Krejči), 12. Škvaridlo (B. Mráz), 64. Semorád (Obdržálek) – 36. L. Paukovček (Koyš, R. Rapáč), 59. Kroták (Š. Fabian, Matúš Paločko)

Vylúčeni: 7:7 na 2 min, navyše: Demiters – R. Rapáč (obaja 10 min za hrubosť), presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Lokšík – Holienka, M. Orolin, 2105 divákov

Zvolen: S. Baroš – Juraško, E. Bagin, Andersons, Krejči, L. Pokovič, Demiters, Habšuda, Hataš – R. Puliš, Brabenec, Semorád – Brendl, L. Jurík, Obdržálek – Klhůfek, B. Mráz, J. Jurík – Škvaridlo, V. Fekiač, Martin Ďaloga

Poprad: Kostúr – Š. Fabian, Jaborník, Dinda, R. Suchý, Kasík, Malina, D. Šterbák, Pařízek – Matúš Paločko, Heizer, Kroták – Koyš, L. Paukovček, R. Rapáč – Štrauch, Lantoš, Mikula – Števuliak, Toma, Achs

Hráči Banskej Bystrice bez výraznejších problémov zdolali Duklu Trenčín 3:0. Tím spod Urpína skóroval už v 1. min, keď sa do streleckej listiny zapísal kanonier Roman Tománek. Ešte v I. tretine zvýšil Juraj Majdan a ten istý hráč zabezpečil Banskej Bystrici trojgólový náskok v 37. min.

V ďalšom priebehu stretnutia už gól nepadol a domáci si pripísali na svoje konto prvý triumf. Druhý duel série hranej na štyri víťazstvá je na programe v pondelok 14. marca opäť vo Banskej Bystrici.

HC ’05 iClinic Banská Bystrica – Dukla Trenčín 3:0 (2:0, 1:0, 0:0) – stav série: 1:0

Góly: 1. R. Tománek (Hvila, Majdan), 7. Majdan (Sandgren, Hvila), 37. Majdan (R. Tománek, Bast)

Vylúčeni: 7:8 na 2 min, navyše: Gillies – Michal Hlinka (obaja 10 min za bitku), M. Novák 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, M. Novák – Junek, Šefčík, 2487 divákov

Banská Bystrica: Bacashihua – I. Ďatelinka, Šmach, Roussel, Pujacs, Gründling, V. Čížek, Ivan Majeský, Sandgren – Majdan, Bast, R. Tománek – Hvila, Kytnár, Gillies – Matoušek, Zigo, Lamper – Lucenius, Bortňák, Lunter

Trenčín: Chábera – Drtina, Drgoň, M. Novák, Hatala, Denis Rehák, Ryzák, Briestenský, Holenda – Michal Hlinka, R. Dlouhý, Sojčík – Šišovský, Stümpel, J. Gašparovič – T. Melichárek, V. Nemec, Denis Hudec – D. Novák, Troliga, Švec