Meniny má: Adriána

Nitra uspela v nájazdoch, Košice zvíťazili nad Martinom

Autor: SITA, 16. marca 2016 20:59
V stredajšom štvrtom zápase štvrťfinále Slovnaft play-off najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2015/2016 sa zadarilo Nitre a Košiciam.
Tipsport Liga Hokejisti HK Nitra v nájazdoch uspeli v Žiline. Foto: SITA/Milo Fabian
MARTIN 16. marca (WebNoviny.sk) - Hokejisti majstrovského HC Košice zvíťazili aj v stredajšom štvrtom zápase štvrťfinále Slovnaft play-off najvyššej slovenskej súťaže Tisport ligy 2015/2016 na ľade MHC Martin (4:1) a v najkratšom možnom čase sa prebojovali do semifinále.

V stretnutí, ktoré stanovilo konečný výsledok série hranej na štyri úspechy, otvoril skóre v 9. min hosťujúci obranca Peter Mikuš, toho už o dve minúty neskôr napodobnil ofenzívny spoluhráč Marek Bartánus. V 45. min skorigoval na 1:2 z pohľadu domácich Daniel Rzavský, v polovici tretej tretiny prinavrátil Košičanom dvojgólový náskok veterán Peter Bartoš. Definitívnu podobu stredajšiemu rezultátu dal v poslednej minúte Jakub Suja. "Oceliari" predtým triumfovali doma 4:1 a 3:2 a v prvom vystúpení v Martine 3:2.

Hokejisti HK Nitra triumfovali na klzisku MsHK DOXXbet Žilina (3:2 po samostatných nájazdoch) a sériu hranú na štyri víťazstvá ukončili najrýchlejším možným spôsobom. Súboj, ktorý napokon posunul Nitranov do semifinále, odštartovali lepšie domáci, v 11. min sa strelecky presadil Rastislav Konečný.

V druhom dejstve skórovali len hostia, zásluhou Petra Königa a Judda Blackwatera sa dostali do vedenia 2:1. Šesť minút pred koncom riadneho hracieho času vynútil predĺženie český legionár v žilinskom drese Štěpán Novotný. Všetky tieto góly padli v presilových hrách. "Corgoňov" rozhodujúcim samostatným nájazdom do ďalšieho kola vyraďovacej časti poslal Tibor Kutálek. Nitrania v prvých dvoch domácich dueloch uspeli 4:3 a 2:0, v utorok u súpera zvíťazili 5:3.

Súhrn výsledkov stredajších štvrtých zápasov štvrťfinále Slovnaft play-off najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy 2015/2016 (hralo sa na štyri víťazstvá):

MHC Martin - HC Košice 1:4 (0:2, 0:0, 1:2) - konečný výsledok série 0:4, do semifinále postúpili Košice

Góly: 45. Rzavský (Sprukts) - 9. P. Mikuš (M. Bartánus, Bicek), 11. M. Bartánus (Bicek, Suja), 50. P. Bartoš (Češík, Lapšanský), 60. Suja (Bicek)
Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, T. Orolin - Stanzel, Bednár, 2355 divákov

Martin: Dzubina - J. Tabaček, Rusina, L. Matejka, M. Dvořák, Trávniček, J. Dlouhý, Vyskoč, Tomáš Varga - Cipulis, Galamboš, Surovka - Dírer, Sprukts, Rzavský - Kabáč, Murček, F. Nemček - Poliaček, Uhrík, Jass
Košice: Halász - Deyl, Cebák, Jankovič, Pavúk, P. Mikuš, Macejko - P. Bartoš, Češík, Spilar - M. Bartánus, Suja, Bicek - Tibor Varga, Hrnka, Lapšanský - Boltun, Milý, Hričina - Šoltés, Matúš Chovan

MsHK DOXXbet Žilina - HK Nitra 2:3 po sam. nájazdoch (1:0, 0:2, 1:0 - 0:0, 0:1) - konečný výsledok série 0:4, do semifinále postúpila Nitra

Góly: 11. Konečný (D. Brejčák, M. Zaťko), 54. Š. Novotný (Konečný) - 23. P. König (Pupák, J. Štefanka), 39. Blackwater (Laliberté, M. Slovák), rozh. sam. nájazd Kutálek
Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík, Müllner - Bogdaň, Korba, 1752 divákov

Žilina: T. Tomek - M. Zaťko, D. Brejčák, Kurali, Ťavoda, Makovský, M. Leško, V. Škoda, Mendrej - Š. Novotný, Róbert Huna, Konečný - Stupka, Valášek, L. Handlovský - Drevenák, Ježek, E. Švec - Ondruš, Dominik Rehák, Rogoň
Nitra: Valent - Ordzovenský, Milam, Mezei, Podhradský, Milo, Baker, F. Kuzma, P. König - Blackwater, M. Slovák, Laliberté - Kutálek, Beca, H. Ručkay - Pupák, J. Štefanka, Macík - Piačka, Bene, Bajtek