Meniny má: Diana

Autor: SITA, 21. marca 2016 07:34
Marko Daňo sa nezmestil do zostavy Winnipegu, Sekerov Edmonton prehral.
Pánik Pánik mal na konci zápasu plusový bod. Foto: SITA/AP
NEW YORK 21. marca (WebNoviny.sk) - Štvrtý gól slovenského hokejistu v chicagských službách Richarda Pánika v tejto sezóne NHL bol bodonosný, 25-ročný útočník ním stanovil účet riadneho hracieho času nedeľného stretnutia proti Minnesote na 2:2. Hostia napokon uspeli v nájazdoch a Blackhawks zdolali štvrtýkrát v sezóne. Martinčan sa presadil v 34. min, keď spoza bránky zasunul puk za Devana Dubnyka. Pánik mal na konci zápasu plusový bod, jeho skúsenejšiemu spoluhráčovi a krajanovi Mariánovi Hossovi duel príliš nevyšiel. Odsedel si menší trest, skončil s jednou neúspešnou strelou a jednou mínuskou za takmer osemnásť minút na ľade.

Rovnako domácu prehru 2:3, ale po predĺžení, utrpel Winnipeg bez Marka Daňa v zostave proti Anaheimu. A napokon do tretice prehra slovenského hokejistu 2:3, no už v riadnom hracom čase - Edmonton Andreja Sekeru nestačil na Colorado. Skúsený bek absolvoval takmer 23 minút, trikrát vystrelil a mal jeden mínusový bod.

Pittsburgh rozstrieľal lídra NHL Washington 6:2 a zvíťazil šiestykrát v sérii, nemecký nováčik Tom Kühnhackl pridal ku gólu aj dve asistencie. Za hostí znížil na priebežných 1:2 Jason Chimera kuriózne - hlavou. Keď sa 36-ročný veterán v úvode druhej tretiny bránený Trevorom Daleym rútil na Marca-Andrého Fleuryho, brankár v snahe zabrániť mu dostať sa k puku zasiahol hokejkou, ale vyrazil ho len do Chimerovej prilby, od ktorej sa odrazil za jeho chrbát. Capitals vyrovnali aj na 2:2, ale potom predsa inkasovali ešte štyrikrát.

"Nejestvuje nijaké ospravedlnenie nášho slabého výkonu. Z niektorých hráčov som mal pocit, že nie sú dostatočne dôrazní, čo sa proti rozbehnutému súperovi nesmie stávať. Pittsburgh zdoláva jeden tím za druhým a pravdepodobne má teraz najlepšiu formu. Videli ste rozdiel medzi mužstvom, ktoré hrá v play-offovom móde a ktoré nie," nešetril kritikou do vlastných radov tréner Barry Trotz.

Sumáre:

Winnipeg - Anaheim 2:3 po predĺžení (1:1, 1:1, 0:0 - 0:1)
Góly: 7. Postma (Copp, Kosmachuk), 27. Wheeler (Chiarot, M. Perreault) - 17. Jamie McGinn (Bieksa, H. Lindholm), 21. Kesler (Cogliano), 65. Silfverberg (Kesler)

New Jersey - Columbus 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Góly: 5. R. Boucher (Palmieri, Greene), 49. Smith-Pelly (Larsson) - 23. Boll (Prout, G. Campbell)

Pittsburgh - Washington 6:2 (2:0, 1:2, 3:0)
Góly: 9. Rust (Kühnhackl, I. Cole), 10. Daley (Crosby, Hörnqvist), 36. Kühnhackl (Matt Cullen, Daley), 44. Matt Cullen (Kühnhackl, Määttä), 48. Kunitz (Crosby, Letang), 54. J. Schultz (Daley, Rust) - 22. Chimera (J. Williams, Orlov), 36. Burakovsky (Beagle)

Montreal - Calgary 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)
Góly: 53. McCarron (Beaulieu, Danault) - 37. Colborne (Brodie, Bennett), 40. Monahan (Hamilton, Jooris), 51. Gaudreau (Monahan, Hamilton), 53. Monahan (Colborne, Hamilton)

Chicago - Minnesota 2:3 po sam. nájazdoch (0:0, 2:2, 0:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 29. Shaw (Panarin), 34. PÁNIK (A. Desjardins, Keith) - 21. Haula (Niederreiter, Fontaine), 28. Niederreiter (Schroeder, Mikael Granlund), rozhodujúci sam. nájazd Coyle
Marián Hossa 17:52 min, 1 strela, 2 tr. min, -1 bod, Richard Pánik (obaja Chicago) 11:34 min, 1+0, 3 strely, +1 bod

Edmonton - Colorado 2:3 (0:0, 0:2, 2:1)
Góly: 43. Hendricks (Letestu, Kassian), 60. Nugent-Hopkins (McDavid) - 22. Landeskog (Söderberg, Matthias), 32. Barrie (Bödker, Landeskog), 50. Comeau (E. Johnson, Beauchemin)
Andrej Sekera (Edmonton) 22:55 min, 3 strely, -1 bod

San Jose - Arizona 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Góly: 19. J. Ward (Dillon, Donskoi), 33. Hertl (Donskoi, P. Martin), 59. Pavelski (Burns, J. Thornton)