Zvolen vyrovnal stav série, v Nitre zvíťazil po predĺžení

HK Nitra – HKM Zvolen
Peter Ordzovenský (uprostred) a brankár Michal Valent (vľavo) z HK Nitra a Radovan Puliš z HKM Zvolen (vpravo) počas 2. zápasu semifinále play-off slovenskej hokejovej Tipsport ligy 2015/2016 medzi HK Nitra – HKM Zvolen. Foto: SITA/Martin Havran

NITRA 30. marca (WebNoviny.sk) – Zvolenskí hokejisti zdolali Nitru na jej ľade v druhom semifinálovom zápase Slovnaft play-off Tipsport ligy 2015/2016 3:2 po predĺžení a vyrovnali stav série na 1:1.

Po bezgólovej prvej tretine začali góly padať až v druhej časti hry. V 23. min sa za Zvolen presadil Brendl, no už o dve minúty bolo po Lalibertého góle vyrovnané. Gólová naháňačka pokračovala v 31. min, keď Zvolen opäť poslal do vedenia Puliš. O 66 sekúnd však vyrovnal Kutálek.

V predĺžení rozhodol Krejčí. Séria sa presťahuje pod Pustý hrad. Najbližšie dve stretnutia sú na programe v sobotu a nedeľu (2. a 3. 4. 2016) o 17.00.

Hokej – Slovnaft play-off Tipsport ligy 2015/2016 – semifinále – druhý zápas (hrá sa na štyri víťazstvá) – streda:
HK Nitra – HKM Zvolen 2:3 po predĺžení (0:0, 2:2, 0:0 – 0:1) – stav série: 1:1

Góly: 25. Laliberté (Milam, M. Slovák), 33. Kutálek (P. König, Pupák) – 22. Brendl (Habšuda), 31. R. Puliš (Semorád)

Vylúčení: 5:7 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Müllner – Šefčík, Tvrdoň , 3209 divákov

Nitra: Valent – Ordzovenský, Milam, Mezei, Podhradský, Milo, Baker, Piačka, P. König – Blackwater, M. Slovák, Laliberté – Kutálek, Beca, H. Ručkay – Stloukal, J. Štefanka, Macík – Pupák, Bene, Bajtek

Zvolen: S. Baroš – L. Pokovič, E. Bagin, Andersons, Krejčí, Juraško, Habšuda, F. Fekiač, Hataš – R. Puliš, Brabenec, Semorád – J. Jurík, L. Jurík, Obdržálek – Klhůfek, B. Mráz, Brendl – Škvaridlo, V. Fekiač, Martin Ďaloga