Košice vedú Tipsport ligu, súboj nováčikov pre Liptákov

Radoslav Tybor
Zľava: Jordan Hickmott z HC ´05 iClinic Banská Bystrica a Radoslav Tybor z HK Dukla Trenčín počas zápasu 7. kola Tipsport ligy. Banská Bystrica, 25. september 2016. Foto: SITA/Jakub Julény

KOŠICE 25. septembra (WebNoviny.sk) – Hráči Košíc naďalej vedú tabuľku hokejovej Tipsport ligy. V nedeľňajšom domácom súboji 7. kola triumfovali oceliari nad Žilinou 6:3 a na svojom konte majú už 21 bodov. Domáci viedli už v 13. min 3:0, ešte v I. tretine však skorigoval Hovorka. Košičania neskôr zvýšili už na 6:1, hosťom sa podarilo v III. tretine znížiť na konečných 3:6. Žilina je v tabuľke TL na poslednom 10. mieste so ziskom piatich bodov.

Zvolen vezie tri body z Popradu

Zvolenčania po troch prehrách opäť bodovali naplno, keď zvíťazili na ľade Popradu tesne 4:3. „Kamzíkom“ tak prestrihli šnúru troch triumfov za sebou.

Hostia v prvej tretine získali dvojgólový náskok, no v druhej časti oň prišli a začínalo sa odznova. Zvolenčania v III. tretine pridali v rozpätí 98 sekúnd ďalšie dva góly a hokejisti Popradu na to dokázali odpovedať len jedným presným zásahom. Víťazný gól Zvolena zaznamenal Bruno Mráz.

Hráči majstrovskej Nitry vyhrali nad Martinom 5:2 a v tabuľke súťaže im stále patrí druhé miesto. Po nerozhodnej prvej tretine (1:1) rozhodli domáci o svojom triumfe v druhej časti, ktorú zásluhou gólov Milama, Macíka a H. Ručkaya vyhrali 3:1. Konečnú podobu výsledku dal v poslednej minúte stretnutia Kutálek.

HK Orange 20 3 0 0 0 0 0 3 1:17 0

Poznámka: počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.

Súboj nováčikov pre Liptovský Mikuláš

Úradujúci vicemajster doma prehral s Trenčínom 2:3. Hostia sa ujali vedenia v prvej tretine zásluhou Jakuba Gašparoviča, druhý gól pridal v závere druhého dejstva Michal Novák. Domáci sa nevzdali a záverečnej tretine v priebehu 31 sekúnd zásahmi Matthewa Maioneho a Davida Buca vyrovnali. Obrat však nezavŕšili, o triumfe Trenčanov rozhodol v 51. min Matúš Holenda.

V súboji dvoch nováčikov najvyššej slovenskej hokejovej súťaže bol úspešnejší Liptovský Mikuláš, ktorý pred vlastnými fanúšikmi zdolal Nové Zámky tesne 3:2 . Liptáci položili základ úspechu už v prvej tretine, ktorú vyhrali 2:0 – gólovo sa presadili Tomáš Nádašdi a Rudolf Huna.

Na ďalšie presné zásahy si diváci museli počkať až do záverečnej dvadsaťminútovky. V jej úvode skorigoval Fredrik Sandgren, ale dvojgólový náskok vrátil domácim Ivan Brezniak. Tento zásah bol napokon aj víťazný, keďže hosťom sa podarilo už iba znížiť z hokejky Konstu Mäkinena. Liptovský Mikuláš zvíťazil po sérii štyroch prehier, Nové Zámky si pripísali tretiu prehru po sebe.

Hokej – Tipsport liga 2016/2017 – 7. kolo – nedeľa:

HC Košice – MsHK Doxxbet Žilina 6:3 (3:1, 1:0, 2:2)

Góly: 3. Spilar (Suja, L. Nagy), 9. L. Nagy (Suja, M. Dudáš), 13. L. Nagy (Deyl, Spilar), 26. P. Bartoš (R. Hruška, T. Klíma), 52. Spilar (Suja, L. Nagy), 55. P. Bartoš (R. Hruška, Šmach) – 19. Marek Hovorka, 49. Drábek (Marek Hovorka, D. Rehák), 53. Švihálek (Húževka)

Vylúčení: 8:5 na 2 min, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel – Smrek, Bednár, 2638 divákov

Košice: Habal – Deyl, M. Dudáš, Vašíček, Šmach, E. Šedivý, Michalčin – L. Nagy, Suja, Spilar – M. Bartánus, Boltun, Hričina – Tibor Varga, J. Milý, Šoltés – P. Bartoš, R. Hruška, T. Klíma

Žilina: T. Tomek – D. Rehák, Kříž, Cerenok, D. Brejčák, Macejko, Drábek, Prokop, Gutwald – Matis, Marek Hovorka, L. Handlovský – Švihálek, Húževka, T. Sýkora – Stupka, Holovič, R. Konečný – O. Gmitter, Ondruš, Rogoň

HK Poprad – HKM Zvolen 3:4 (0:2, 2:0, 1:2)

Góly: 21. Troliga (Š. Fabian, Cutting), 37. Zagrapan (Kroták, Matej Paločko), 50. Mlynarovič (Lapšanský, Kurali) – 18. Misinev (B. Mráz, Valenta), 19. Žilka (Zuzin, Dubeň), 48. Misinev (Klhůfek, Valenta), 50. B. Mráz (Klhůfek, Misinev)

Vylúčení: 9:4 na 2 min, navyše Ježek 10 min za údery a 5+DKZ za narazenie na mantinel – Demiters 10 min osobný trest, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner – Synek, Valo, 1003 divákov

Poprad: Šúrek – Š. Fabian, Dinda, Kurali, Cutting, J. Brejčák, Pokovič, Krempaský, D. Šterbák – Matej Paločko, Zagrapan, Kroták – J. Tibenský, Mlynarovič, Lapšanský – Lichanec, Troliga, D. Bondra – Müller, Ježek, Výhonský

Zvolen: S. Baroš – Andersons, Demiters, M. Ivan, Valenta, Habšuda, Dubeň, Hataš, F. Fekiač – J. Majdan, Zuzin, Žilka – Misinev, B. Mráz, Klhůfek – S. Petráš, Halama, Martin Ďaloga – Kňazev, Řezáč, M. Kelemen

HK Nitra – MHC Mountfield Martin 5:2 (1:1, 3:1, 1:0)

Góly: 15. Kutálek (Mezei, Krištof), 27. Milam (Macík), 35. Macík (Blackwater, Marek Slovák), 37. H. Ručkay (Mezei), 60. Kutálek (Pupák) – 8. Pokrivčák, 31. P. Koyš (Surovka, Heizer)

Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš – Vyšný, Stanzel, 2396 divákov

Nitra: Michal Valent – Milam, Ordzovenský, Pupák, Mezei, P. König, M. Versteeg, F. Kuzma – Macík, Marek Slovák, Blackwater – H. Ručkay, M. Krištof, Kutálek – Bajtek, L. Paukovček, J. Štefanka – D. König, Piačka, Chalupa

Martin: Corbeil – M. Fabian, J. Tabaček, Rantanen, Pacalaj, Pulli, M. Leško – P. Koyš, Heizer, Surovka – D. Rzavský, Galamboš, Pokrivčák – Dírer, Dokšin, Ambroz – Poliaček, Jurášek, Rusina

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HC Nové Zámky 3:2 (2:0, 0:0, 1:2)

Góly: 6. T. Nádašdi (M. Sukeľ, J. Faith), 14. Rudolf Huna (Róbert Huna), 50. Brezniak (A. Laco, Kabáč) – 41. Sandgren (Fábry, Michal Hudec), 57. Mäakinen (L. Hvila, Brabenec)

Vylúčení: 4:2 na 2 min, navyše Kabáč (Liptovský Mikuláš) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Husár, T. Orolin – Kacej, Návratek, 1850 divákov

Liptovský Mikuláš: A. Nagy – M. Šiška, Mezovský, Stehlík, T. Nádašdi, M. Moravčík, Kadlubiak, Kadura, Oravec – Richard Huna, Róbert Huna, Rudolf Huna – J. Faith, M. Sukeľ, Kriška – A. Laco, Piatka, A. Lištiak – Brezniak, Kabáč, Števuliak

Nové Zámky: Marek Šimko – Cardwell, Mäkinen, V. Čížek, Sandgren, Martin Chovan, Štindl, Maier, Ďurčo – L. Hvila, Brabenec, Saarinen – Paulovič, Michal Hudec, Fábry – Tábi, R. Lelkeš, Čaládi – Sucharda, Hegyi, Dubec

HC ’05 iClinic Banská Bystrica – HK Dukla Trenčín 2:3 (0:1, 0:1, 2:1)

Góly: 48. Maione (Wishart, T. Surový), 49. Buc (T. Surový, Maione) – 12. J. Gašparovič (Tybor, Holenda), 40. M. Novák (Holenda, Marcel Hossa), 51. Holenda (Ölvecký, Macel Hossa)

Vylúčení: 7:9 na 2 min, navyše I. Ďatelinka (Banská Bystrica) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik – Riš, Jobbágy, 2184 divákov

Banská Bystrica: Bacashihua – I. Ďatelinka, P. Mikuš, Wishart, Maione, Matuškin, V. Mihálik, Ťavoda – Buc, T. Surový, Hickmott – Bezúch, Bortňák, Truchno – Andrisík, M. Češík, Matoušek – Róth, Tamáši, Ferleťák

Trenčín: Chábera – L. Kozák, Drgoň, Holenda, M. Novák, Bohunický, Hatala, Albers, Ryzák – Marcel Hossa, Veilleux, Ölvecký – J. Gašparovič, Kalináč, Tybor – Sojčík, Michal Hlinka, L. Novák – Briestenský, Švec, D. Novák

Viac k osobe Marcel HossaMarek HovorkaMichal HlinkaMichal HudecRichard HunaRóbert HunaRudolf Huna