Žilina natiahla sériu, na víťazstvo jej stačili dve minúty

Hokej
Marek Slovák v drese Žiliny. Foto: archívne, SITA/Martin Havran

PIEŠŤANY 20. októbra (WebNoviny.sk) – Hokejisti HK Orange 20 na vlastnom ľade nestačili na hráčov Žiliny, podľahli im 0:3 vo štvrtkovom zápase 14. kola slovenskej Tipsport ligy. Diváci v Piešťanoch veľa vzrušenia nezažili, keď „vlci“ o svojom triumfe rozhodli už v prvej tretine v rozmedzí dvoch minút.

Najprv sa v 13. min presadil Marcel Holovič, o 48 sekúnd nadviazal Filip Ondruš a skóre duelu uzatvoril v 15. min v presilovej hre obranca Daniel Brejčák. Žilinčania dosiahli štvrté víťazstvo v sérii a posunuli sa na siedme miesto v ligovej tabuľke, sú o skóre pred Zvolenom. Mladíci v ročníku 2016/2017 proti účastníkom najvyššej súťaže neuspeli ani raz.

Hokej – Tipsport liga 2016/2017 – 14. kolo – štvrtok:

HK Orange 20 – MsHK Doxxbet Žilina 0:3 (0:3, 0:0, 0:0)

Góly: 13. Holovič (E. Švec, Švihálek), 13. F. Ondruš (E. Švec, Gmitter), 15. D. Brejčák (R. Konečný, Drábek)

Vylúčení: 5:2 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Majling – Kacej, Gegáň, 137 divákov

HK Orange 20: Durný – Hain, D. Trška, Košecký, Jendroľ, Bdžoch, J. Danko, Pokorný, Hedera – Marek Hecl, Sádecký, Pataky – L. Žiak, Oško, D. Pätoprstý – Marek Sloboda, M. Murín, Váňa – Vybíral, N. Jaško, A. Liška

Žilina: T. Tomek – D. Rehák, P. Mikuš, Kříž, D. Brejčák, Macejko, Drábek, Prokop, Gutwald – Matis, Marek Hovorka, L. Handlovský – J. Jurík, Húževka, Rogoň – Švihálek, Holovič, R. Konečný – Gmitter, F. Ondruš, E. Švec