Martin doma jednoznačne triumfoval nad HK Orange 20

HK Orange 20 - HK 36 Skalica
Brankár Orange 20 Adam Nagy počas zápasu 14. kola Tipsport extraligy medzi HK Orange 20 a HK 36 Skalica. Bratislava, 25. október 2012. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

MARTIN 29. novembra (WebNoviny.sk) – Hokejisti Martina splnili papierové predpoklady a na vlastnom ľade zdolali HK Orange 20 presvedčivo 5:0 v utorkovom dueli 24. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy.

Favorizovaní domáci načali súpera v prvej tretine gólom Jereho Pulliho. O svojom triumfe definitívne rozhodli v druhom dejstve. Hostia nevyužili vylúčenie Mareka Pacalaja na 5 minút plus do konca zápasu za napadnutie. Naopak, prečkané oslabenie nakoplo Martinčanov: najprv sa presadil Michal Fabian, po ňom aj Tomáš Pokrivčák.

V záverečnej dvadsaťminútovke zveľadili výsledok Sergej Korostin a Tomáš Rusina. Martin prerušil trojzápasovú šnúru bez víťazstva, mladíci si zatiaľ pripísali v ročníku 2016/2017 jediný trojbodový zápis – 25. októbra uspeli na ľade Liptovského Mikuláša 3:1 v dueli 15. kola.

Hokej – Tipsport liga 2016/2017 – 24. kolo – utorok:

MHC Martin – HK Orange 20 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)

Góly: 13. Pulli (Pokrivčák, R. Varga), 30. M. Fabian (P. Koyš, Heizer), 33. Pokrivčák (Murček, R. Varga), 46. Korostin (P. Koyš, Pulli), 55. Rusina (Galamboš)

Vylúčení: 4:3 na 2 min, navyše M. Leško 10 min osobný trest a Pacalaj (obaja) 5+DKZ za napadnutie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: T. Orolin, Husár – Riš, Smrek, 855 divákov

Martin: Ch. Pavlas – Brňák, M. Fabian, Salija, Pacalaj, M. Leško, Pulli, Rusina, Michalčin – P. Koyš, Heizer, Korostin – Surovka, Galamboš, Markovič – Pokrivčák, Murček, R. Varga – Dírer, A. Jurášek, F. Poliaček

HK Orange 20: Durný – Mário Grman, D. Trška, Košecký, M. Jendroľ, Hain, Bdžoch, A. Liška, Hedera – Pätoprstý, Sádecký, Pataky – Struška, Oško, Andrisík – Marek Hecl, M. Murín, Marek Sloboda – Vybíral, N. Jaško, R. Václav

Tabuľka najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy 2016/2017 po utorňajšom stretnutí 24. kola:

HK Orange 20 19 1 0 0 0 0 18 18:81 3

Poznámka: počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.