Nitra v šlágri porazila Košice, Zvolen v derby 'baranov'

Tomáš Matoušek
Tomáš Matoušek z HC ‘05 iClinic Banská Bystrica sa snaží zobrať puk hráčom HKm Zvolen Michalovi Novákovi a Petrovi Zuzinovi počas zápasu 26. kola Tipsport ligy. Zvolen, 4. december 2016. Foto: SITA/Jakub Julény

NITRA 4. decembra (WebNoviny.sk) – Hokejisti HK Nitra sa tešili v nedeľu pred svojimi fanúšikmi zo zisku troch cenných bodov, keď v rámci 26. kola Tipsport ligy 2016/2017 zdolali v šlágri HC Košice tesne 3:2. Nitrania získali rozhodujúci náskok už v úvode duelu, keď po góloch legionárov Milama a Blackwatera vyhrávali v 7. min 2:0.

Na začiatku druhej tretiny síce znížil Suja, ale pred druhou sirénou vrátil tímu spod Zobora dvojgólové vedenie Bajtek. V tretej tretine sa strelecky presadil už len hosťujúci Bicek v 55. min, ale v zostávajúcom čase si nitrianski hráči už nenechali vziať víťazstvo. Nitra zostala v tabuľke tretia, ale svoj odstup na druhé Košice stiahla na 5 bodov.

HK Orange 20 20 2 0 0 0 0 18 20:82 6

Poznámka: počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.

Baroš a Križan vychytali nulu

Súboj tabuľkových susedov HK Dukla Trenčín – MHk 32 Liptovský Mikuláš vyznel v prospech hostí, ktorí si spod hradu Matúša Čáka odniesli tri body za víťazstvo 3:0. O ich zisku rozhodli v 14. min, keď v priebehu 10 sekúnd zásluhou Sukeľa a Róberta Hunu dvakrát prekonali Kuteja a ten sa vzápätí porúčal z bránky Dukly. Liptáci, ktorí v tretej tretine poistili svoju výhru gólom Kadlubiaka, preskočili Trenčanov v tabuľke a posunuli sa na 5. miesto.

Líder najvyššej slovenskej hokejovej súťaže HC ‘05 iClinic Banská Bystrica prehral tretí duel v sérii. V nedeľu ťahal za kratší koniec v pohronskom derby na ľade rivala HKM Zvolen, ktorý v stretnutí 26. kola Tipsport ligy 2016/2017 zvíťazil 2:0. O všetkom sa rozhodlo už v I. tretine v priebehu dvoch minút. Najskôr Klhůfek premenil samostatný nájazd a potom Zuzin zblízka poslal puk do banskobystrickej bránky. Zvolenčania sú po cennom triumfe v tabuľke na 6. mieste.

Nájazdy v Žiline a domáca prehra Martina

Tretí víťazný duel za sebou si na svoje konto pripísali hokejisti MsHK Doxxbet Žiliny. V nedeľu však pokorili súperov z HK Poprad až v samostatných nájazdoch. Domácich poslal v závere II. tretiny do vedenia Rehák, ale predĺženie pre Popradčanov vynútil v 55. min Lapšanský. Napokon sa muselo rozhodnúť v rozstrele, v ktorom dosiahol víťazný gól Žilinčan Švihálek. Hráči MSHK si držia 4. priečku v tabuľke, popradskí hokejisti naďalej okupujú 9. post.

Hokejisti Martina na vlastnom ľade neuspeli, keď podľahli hráčom Nových Zámkov 3:4. Domáci počas duelu trikrát viedli, ich góly strelili Michal Murček, Róbert Varga a Sergej Korostin. Nováčikovi súťaže však vyšla tretia tretina, v ktorej dosiahol víťazný gól Fredrik Sandgren. Dvoma zásahmi sa prezentoval Matej Paulovič, jedenkrát presne zamieril Michal Hudec. Martin prehral druhý zápas za sebou.

Tipsport liga 2016/2017 – 26. kolo – nedeľa:

HK Nitra – HC Košice 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)

Góly: 2. Milam (Blackwater, Marek Slovák), 7. Blackwater (Milam), 39. Bajtek (Krištof, J. Štefanka) – 22. Suja (L. Nagy, Deyl), 55. Bicek (Suja, M. Bartánus)

Vylúčení: 10:11 na 2 min, navyše Marek Slovák 5+DKZ – Lukáš Matejka 5+DKZ, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Mrkva, Úlehla – Stanzel, Tvrdoň, 2787 divákov

Nitra: Michal Valent – Ordzovenský, Milam, Mezei, Rais, F. Kuzma, Pupák, P. König – Blackwater, Marek Slovák, Macík – D. König, Krištof, J. Štefanka – Bajtek, L. Paukovček, H. Ručkay – Piačka, Ondrušek, Šille – S. Chalupa

Košice: Habal – Vašíček, Deyl, E. Šedivý, M. Dudáš, Šmach, L. Matejka, I. Jankovič – L. Nagy, Suja, Bicek – J. Milý, Boltun, Hričina – Tibor Varga, R. Hruška, M. Bartánus – P. Bartoš, T. Klíma

HK Dukla Trenčín – MHk 32 Liptovský Mikuláš 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)

Góly: 14. M. Sukeľ (M. Uram, T. Nádašdi), 14. Róbert Huna, 51. Kadlubiak (Róbert Huna)

Vylúčení: 3:3 na 2 min, navyše Martin Cibák (Liptovský Mikuláš) OT 10 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc – Gegáň, Vyšný, 1685 divákov

Trenčín: Kutej (14. Chábera) – Bohunický, Drgoň, L. Kozák, Holenda, J. Danko, Hatala, Šefčík, Ďurkech – Denis Hudec, Sojčík, T. Sýkora – Marcel Hossa, Bulík, J. Ručkay – R. Dlouhý, Šimun, Síkela – D. Novák, J. Švec, Briestenský

Liptovský Mikuláš: Križan – Stehlík, Burzala, Mezovský, T. Nádašdi, M. Šiška, Kadlubiak, Makovský, Bobček – Richard Huna, Róbert Huna, Rudolf Huna – M. Uram, M. Sukeľ, Kriška – Uhrík, Cibák, Števuliak – Kabáč, Stümpel, Brezniak

HKM Zvolen – HC ‘05 iClinic Banská Bystrica 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)

Góly: 17. Klhůfek (Valenta, Hraško), 19. Zuzin (Puliš)

Vylúčení: 5:8 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Salonen, Stano – Orolín, Korba, 2100 divákov

Zvolen: S. Baroš – Valenta, Hraško, D. Krejči, M. Novák, Plechanov, M. Ivan, Dubeň – J. Majdan, B. Mráz, Klhůfek – Zuzin, Puliš, L. Novák – Šišovský, L. Jurík, Martin Ďaloga – Šimíček, Jakubík, S. Petráš

Banská Bystrica: Bacashihua – Wishart, Maione, V. Mihálik, Matuškin, Kubka, I. Ďatelinka, Róth, Cebák – Buc, T. Surový, Hickmott – Lunter, Bortňák, Kafka – Belluš, M. Češík, Matoušek – Truchno, Sarault, R. Tománek

MsHK Doxxbet Žilina – HK Poprad 2:1 po sam. nájazdoch (0:0, 1:0, 0:1 – 0:0, 1:0)

Góly: 38. Denis Rehák (Marek Hovorka, L. Handlovský), rozhodujúci sam. nájazd: Švihálek – 55. Lapšanský (Chaloupka)

Vylúčení: 4:4 na 2 min, navyše Lukáš Handlovský (Žilina) OT 10 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, Valach – Rojík, M. Kollár, 575 divákov

Žilina: T. Tomek – Denis Rehák, P. Mikuš, Juraško, D. Brejčák, Macejko, Drábek, Gutwald, Kříž – E. Švec, Marek Hovorka, L. Handlovský – Švihálek, Húževka, J. Jurík – Stupka, Holovič, R. Konečný – Gmitter, F. Ondruš, Matis

Poprad: Šúrek – Š. Fabian, Chaloupka, J. Brejčák, Suchý, A. Ježek, Dinda, Kurali, Lubor Pokovič – Henderson, Zagrapan, Lapšanský – L. Hvila, Mlynarovič, Kroták – Vašaš, Troliga, D. Bondra – Štrauch, Lichanec, B. Rapáč

MHC Martin – HC Nové Zámky 3:4 (1:1, 2:1, 0:2)

Góly: 6. Murček (Korostin, Pokrivčák), 21. R. Varga (Pacalaj), 33. Korostin (Pokrivčák) – 19. M. Paulovič (Fábry), 26. M. Hudec (Čaládi), 44. M. Paulovič (Mäkinen, Kytnár), 53. Sandgren (Pitule, V. Čížek)

Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík – Krajčík, Junek, 1555 divákov

Martin: Ch. Pavlas – Pulli, Pacalaj, Brňák, Rusina, M. Leško, Salija, Michalčin – P. Koyš, Heizer, R. Varga – Surovka, Galamboš, Markovič – Pokrivčák, Murček, Korostin – Dírer, A. Jurášek, Poliaček

Nové Zámky: Lundström – Cardwell, Drtina, Martin Chovan, Mäkinen, V. Čížek, Sandgren, Maier – Bahenský, Brabenec, Saarinen – M. Paulovič, Kytnár, Fábry – Čaládi, M. Hudec, Pitule – Lelkeš, Dominik Rehák, J. Tibenský

Viac k osobe Marcel HossaMarek HovorkaMartin CibákMichal HudecRichard HunaRóbert HunaRudolf Huna