Nitra vyšla v Poprade naprázdno, Košice si zastrieľali

HK Poprad – HK Nitra
Zľava: Branislav Mezei z HK Nitra a Kevin Henderson z HK Poprad počas hokejového zápasu 27. kola Tipsport ligy HK Poprad – HK Nitra. Poprad, 6. december 2016. Foto: SITA/Radoslav Maťaš

BRATISLAVA 6. decembra (WebNoviny.sk) – Domáci hokejisti HK Poprad zvíťazili 4:2 nad hráčmi HK Nitra v zápase utorkového 27. kola Tipsport ligy 2016/2017. Tím úradujúceho šampióna SR spod Zobora otvoril skóre v 11. min zásluhou Edmunda Piačku, „kamzíci“ ešte do prvej prestávky odpovedali zásahmi Petra Lichanca a Samuela Mlynaroviča.

Juraj Štefanka v druhej tretine zmazal manko hostí, Popradčania o svojom triumfe rozhodli v záverečnej časti, ktorú vyhrali 2:0 gólmi Adama Lapšanského a Arneho Krotáka. Nitre patrí v tabuľke 3. priečka, vybojovala 53 bodov. Poprad má 37 bodov.

Hokej – Tipsport liga 2016/2017 – 27. kolo – utorok:

HK Poprad – HK Nitra 4:2 (2:1, 0:1, 2:0)

Góly: 16. Lichanec (Abramov, Štrauch), 20. Mlynarovič (Suchý, Troliga), 50. Lapšanský, 59. Kroták (Bagin, Chaloupka) – 11. Piačka (S. Chalupa), 31. Štefanka (Mezei, Krištof)

Vylúčení: 6:10 na 2 min, navyše L. Paukovček (Nitra) 10 min osobný trest za nešportové správanie, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jura, Lauff – Korba, Bogdaň, 1105 divákov

Poprad: Šúrek – Š. Fabian, Chaloupka, Dinda, Suchý, A. Ježek, Kurali, Bagin, Lubor Pokovič – Henderson, Zagrapan, Lapšanský – L. Hvila, Mlynarovič, Murček – Matúš Paločko, Troliga, Kroták – Štrauch, Lichanec, Abramov

Nitra: Michal Valent – Ordzovenský, Milam, Mezei, Rais, P. König, Pupák, Bene – Blackwater, L. Paukovček, Macík – Cope, Krištof, J. Štefanka – D. König, Bajtek, H. Ručkay – Piačka, Šille, S. Chalupa

Hokejisti HC Košice zvíťazili na vlastnom ľade jednoznačne 7:2 nad hráčmi MHK Martin. „Oceliari“ položili základ svojho úspechu v úvodnej tretine, ktorú vyjhrali 4:0. Dva góly strelil Jakub Suja, pridali sa k nemu Tomáš Klíma, Marek Bartánus, Tomáš Hričina, Peter Boltun a Radim Hruška.

Čestné úspechy hostí dosiahli Tomáš Pokrivčák a Róbert Varga. Košice sú so 61 bodmi na druhej priečke tabuľkového poradia, na lídra z Banskej Bystrice majú dvojbodové manko, Martin dosiaľ vybojoval 35 bodov.

HC Košice – MHC Martin 7:2 (4:0, 2:1, 1:1)

Góly: 5. Suja (Bicek, L. Nagy), 8. T. Klíma (P. Bartoš), 12. Suja (M. Bartánus, Bicek), 18. M. Bartánus (L. Nagy, Habal), 34. Hričina (Boltun), 40. Boltun (Šmach, Hričina), 48. R. Hruška (P. Bartoš, T. Klíma) – 39. Pokrivčák (Korostin), 43. R. Varga (Galamboš, Markovič)

Vylúčení: 9:9 na 2 min, navyše Pacalaj (Martin) 10 min osobný trest za nešportové správanie, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel, Majling – Gajan, Smrek, 3589 divákov

Košice: Habal – I. Jankovič, Deyl, Šmach, L. Matejka, M. Dudáš, Pavúk – L. Nagy, Suja, Bicek – J. Milý, Boltun, Hričina – Tibor Varga, E. Šedivý, M. Bartánus – P. Bartoš, R. Hruška, T. Klíma

Martin: Ch. Pavlas (18. Dzubina) – Pulli, Pacalaj, Brňák, Rusina, M. Leško, Salija, Vyskoč, M. Dvořák – R. Mráz, Heizer, B. Rapáč – R. Varga, Galamboš, Markovič – Surovka, Pokrivčák, Korostin – M. Fabian, A. Jurášek, Dírer

Domáci hokejisti MHk 32 Liptovský Mikuláš zvíťazili 4:3 nad hráčmi HKM Zvolen. Liptáci viedli v 6. min o dva góly, hostia však dokázali zmazať manko, keď v 22. min vyrovnal Daniel Krejči. Juraj Kadlubiak v 31. min vrátil svojmu tímu vedenie, no o päť minút neskôr opäť úradoval Krejči – 3:3.

Posledné slovo patrilo domácemu Michalovi Kabáčovi, ktorý v závere druhej časti strelil víťazný gól. Snaha Zvolenčanov v tretej tretine vyšla nazmar. Liptáci vybojovali štvrtý triumf v sérii a majú na svojom konte 42 bodov, Zvolenčania o štyri menej.

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HKM Zvolen 4:3 (2:1, 2:2, 0:0)

Góly: 5. T. Nádašdi (Stümpel, M. Uram), 6. Cibák (Rudolf Huna, Richard Huna), 31. Kadlubiak (Stümpel), 38. Kabáč (Makovský) – 9. Klhůfek (B. Mráz, J. Majdan), 22. D. Krejči (Puliš, L. Novák), 36. D. Krejči (Zuzin, M. Novák)

Vylúčení: 7:7 na 2 min, navyše Kriška (Liptovský Mikuláš) 10 min osobný trest za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: T. Orolin, Husár – Holienka, Gavalier, 1100 divákov

Liptovský Mikuláš: Križan – Stehlík, Burzala, Mezovský, T. Nádašdi, M. Šiška, M. Moravčík, Makovský, Kadlubiak – Richard Huna, Róbert Huna, Rudolf Huna – M. Uram, M. Sukeľ, Kriška – Uhrík, Cibák, Števuliak – Kabáč, Stümpel, Brezniak

Zvolen: S. Baroš – D. Krejči, M. Novák, Dubeň, Hraško, Plechanov, M. Ivan, Priatka, Trnka – Zuzin, Puliš, L. Novák – J. Majdan, B. Mráz, Klhůfek – Šišovský, L. Jurík, Martin Ďaloga – J. Žilka, Jakubík, J. Tatár

Hráči HC ‘05 iClinic Banská Bystrica zvíťazili 4:2 doma nad hráčmi MsHK Doxxbet Žilina. Duel zaujal prázdnymi trestnými lavicami, rozhodcovia nevylúčili žiadneho hráča. Na úvodný presný zásah domáceho Mária Luntera odpovedal Rastislav Konečný, potom však „barani“ udreli ešte trikrát – skórovali Lunter, Dávid Buc a Dalibor Bortňák.

V závere Konečný skorigoval na konečných 2:4 z pohľadu Žiliny. Banskobystričania sú naďalej na prvej priečke tabuľkového poradia, dosiaľ získali 63 bodov. Žilina je so 42 bodmi štvrtá o skóre pred Liptovským Mikulášom.

HC ‘05 iClinic Banská Bystrica – MsHK Doxxbet Žilina 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)

Góly: 2. Lunter (Bortňák, Kafka), 25. Lunter (Kafka, Bortňák), 40. Buc (Maione, T. Surový), 49. Bortňák (Lunter) – 8. R. Konečný (Holovič, Stupka), 57. R. Konečný (Stupka, Holovič)

Vylúčení: 0:0 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc – Stanzel, Krajčík, 1862 divákov

Banská Bystrica: Košarišťan – Wishart, Maione, V. Mihálik, Matuškin, Kubka, I. Ďatelinka, Ťavoda, Cebák – Buc, T. Surový, Hickmott – Lunter, Bortňák, Kafka – Belluš, Truchno, R. Tománek – Róth, M. Češík, Matoušek

Žilina: T. Tomek – Denis Rehák, P. Mikuš, Juraško, D. Brejčák, Macejko, Kříž, Gutwald, Mendrej – E. Švec, Marek Hovorka, L. Handlovský – Švihálek, Húževka, J. Jurík – Stupka, Holovič, R. Konečný – Gmitter, Š. Novotný, Matis

Hokejisti HK Dukla Trenčín zvíťazili 4:3 po samostatných nájazdoch na ľade HC Nové Zámky. Novozámčania viedli 1:0 aj 2:1, Trenčania otočili na 3:2 vo svoj prospech, ale v riadnom hracom čase sa napokon o víťazovi nerozhodlo, v 53. min vyrovnal Branislav Fábry na 3:3.

Predĺženie neprinieslo gól, rozhodujúci samostatný nájazd premenil Peter Sojčík. Trenčín je s 38 bodmi na 6. priečke tabuľkového poradia o skóre pred Zvolenom. Nové Zámky dosiaľ vybojovali 35 bodov a sú na 10. mieste o skóre za Martinom.

HC Nové Zámky – HK Dukla Trenčín 3:4 po sam. nájazdoch (1:0, 1:3, 1:0 – 0:0, 0:1)

Góly: 18. Kytnár (Fábry, M. Paulovič), 29. Kytnár (M. Paulovič), 53. Fábry (M. Paulovič) – 26. L. Kozák (Bulík, Sojčík), 30. J. Švec (D. Novák, Drgoň), 34. Marcel Hossa, rozhodujúci sam. nájazd Sojčík

Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano, Fridrich – Tvrdoň, Synek, 758 divákov

Nové Zámky: Lundström – V. Čížek, Sandgren, Martin Chovan, Mäkinen, Cardwell, Drtina, Maier – Bahenský, Brabenec, Saarinen – M. Paulovič, Kytnár, Fábry – J. Tibenský, M. Hudec, Čaládi – Lelkeš, Dominik Rehák, Maier

Trenčín: Kutej – Bohunický, Drgoň, L. Kozák, Holenda, Obšut, Hatala, J. Danko, Ďurkech – R. Dlouhý, Sojčík, Bulík – Marcel Hossa, J. Ručkay, T. Sýkora – Denis Hudec, Smolka, Síkela – D. Novák, J. Švec, Briestenský

Tabuľka najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy 2016/2017 po 27. kole:

HK Orange 20 20 2 0 0 0 0 18 20:82 6

Poznámka: počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.

Viac k osobe Dávid BucJuraj ŠtefankaMarcel HossaMarek BartánusMarek HovorkaRichard HunaRóbert HunaRudolf Huna