Hossa
Marián Hossa po dvojzápasovej streleckej odmlke opäť skóroval a hneď dvakrát. Chicago, 6. decembra 2016. Foto: SITA/AP

NEW YORK 7. decembra (WebNoviny.sk) – Najproduktívnejší slovenský hokejista v tejto sezóne NHL Marián Hossa po dvojzápasovej streleckej odmlke opäť skóroval, a to v utorok proti Arizone a hneď dvakrát. Tridsaťsedemročný pravý krídelník dal polovicu gólov Chicaga pri víťazstve 4:0 a vyhlásili ho za prvú hviezdu stretnutia.

Na konte má celkovo už 14 presných zásahov a medzi kanoniermi v lige mu patrí skvelá 5. priečka. Na víťazstve Blackhawks sa asistenciou podieľal aj Richard Pánik. Brankár Scott Darling zneškodnil všetkých 22 striel Coyotes a dokonale zastúpil zraneného Coreyho Crawforda.

Halák bol najzamestnanejším mužom newoyrského derby

Jaroslav Halák bol najzamestnanejším mužom počas newoyrského derby medzi jeho Islanders a Rangers. Už v prvej tretine čelil 16 strelám favorita, všetkým pokusom odolal. V zostávajúcich 40 minútach síce inkasoval dvakrát, ale predviedol ďalších 20 úspešných zákrokov, jeho tím zvíťazil 4:2 a natiahol sériu s minimálne bodom na päť zápasov.

„Predviedli sme tímový výkon. Taký potrebujeme aj v ďalšom zápase vo štvrtok a počas celého mesiaca, keďže musíme zbierať body a víťaziť,“ uviedol podľa nhl.com 31-ročný slovenský brankár. Tohtosezónnu premiéru v NHL si v drese Rangers odkrútil slovenský útočník Marek Hrivík, keď nahradil v zostave Michaela Grabnera, ktorý odcestoval do rodného Rakúska na pohreb starej mamy. Za 10:07 min na ľade mal rodák z Čadce 2 strely a jeden mínusový bod.

Tatar dosiahol na ľade Winnipegu svoj štvrtý gól

Útočník Detroitu Tomáš Tatar dosiahol na ľade Winnipegu svoj štvrtý gól v ročníku. Jeho Red Wings tam po úvodnej tretine zaostávali 1:3, napokon zvíťazili 4:3 po samostatných nájazdoch. V drese domácich sa Marko Daňo prezentoval jednou asistenciou. Andrej Sekera bol najvyťaženejším hráčom Edmontonu na ľade Buffala, kde hostia podľahli 3:4 po predĺžení.

Slovenský obranca odkorčuľoval 26:03 min a asistoval pri vedúcom góle Oilers na 3:2, domácim sa však 29 s pred naplnením riadneho hracieho času podarilo vyrovnať a v predĺžení rozhodol o dvoch bodoch pre Sabres svojím prvým zásahom v sezóne fínsky bek Rasmus Ristolainen.

Jakub Voráček 8,6 s pred koncom predĺženia rozhodol o triumfe Philadelphie nad Floridou 3:2. Flyers aj zásluhou dvoch gólov svojho najlepšieho kanoniera Wayna Simmondsa a 42 zákrokov brankára Steva Masona zvíťazili šiestykrát po sebe, čo je ich najdlhšia séria bez prehry za päť rokov, keď v decembri 2011 uspeli v siedmich dueloch bez prerušenia.

Sumáre:
Buffalo – Edmonton 4:3 po predĺžení (2:0, 0:2, 1:1 – 1:0)

Góly: 11. E. Kane (J. McCabe, Moulson), 14. B. Gionta (M. Foligno, Ristolainen), 60. E. Kane (O’Reilly, Ristolainen), 61. Ristolainen (O’Reilly, Eichel) – 31. Eberle (Caggiula, Nugent-Hopkins), 33. Lucic (McDavid, Caggiula), 50. Draisaitl (McDavid, SEKERA)

Andrej Sekera (Edmonton) 26:03 min, 0+1, 3 strely, -1 bod

New Jersey – Vancouver 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)

Góly: 4. Hall (Quincey, Parenteau), 28. Palmieri (Hall, Severson), 32. Lovejoy (Zajac, Quincey) – 22. D. Sedin (Sutter, Stecher), 44. H. Sedin (D. Sedin, Sbisa)

New York Islanders – New York Rangers 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)

Góly: 8. Mayfield (Clutterbuck, Lee), 18. Chimera (Nelson), 23. Ladd (Prince), 52. Tavares (Bailey, Leddy) – 21. Vesey (Rick Nash), 29. M. Staal (J.T. Miller, Kreider)

Jaroslav Halák odchytal celý zápas a zneškodnil 36 striel (úspešnosť 94,7 %) – Marek Hrivík 10:07 min, 2 strely, -1 bod

Philadelphia – Florida 3:2 po predĺžení (1:1, 1:0, 0:1 – 1:0)

Góly: 18. Simmonds (MacDonald, Provorov), 31. Simmonds (C. Giroux, Gostisbehere), 65. Voráček (C. Giroux) – 16. Barkov (Pysyk, R. Smith), 56. J. Jokinen (Matheson, Sceviour)

Nashville – Colorado 4:3 (2:1, 1:2, 1:0)

Góly: 11. Arvidsson, 19. Neal (C. Wilson), 26. Subban (Fiala, Ribeiro), 52. Josi (Johansen, Ribeiro) – 13. MacKinnon (Rene Bourque), 24. Duchene (Rantanen, MacKinnon), 37. Duchene (Iginla, Barrie)

St. Louis – Montreal 3:2 po predĺžení (0:1, 0:1, 2:0 – 1:0)

Góly: 28. P. Stastny (Schwartz, Parayko), 31. Schwartz (P. Stastny, Bouwmeester), 64. Schwartz (Steen) – 11. Byron (Plekanec, Barberio), 38. Plekanec (Byron)

Winnipeg – Detroit 3:4 po sam. nájazdoch (3:1, 0:2, 0:0 – 0:0, 0:1)

Góly: 7. Copp (Chiarot, DAŇO), 12. Byfuglien (Laine, Wheeler), 14. Laine (Ehlers, Byfuglien) – 8. TATAR (DeKeyser, Zetterberg), 31. Mantha (Larkin), 38. Vanek (X. Ouellet, Nyquist), rozhodujúci sam. nájazd: Zetterberg

Marko Daňo 15:15 min, 0+1, +1 bod, 4 „hity“, 4 zblokované strely – Tomáš Tatar 18:47 min, 1+0, 4 strely, -1 bod, Tomáš Jurčo 9:15 min, -2 body

Dallas – Calgary 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Góly: 14. McKenzie – 33. J. Gaudreau (Chiasson, Monahan), 50. Monahan (Gaudreau, K. Versteeg)

Chicago – Arizona 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Góly: 16. Anisimov (P. Kane, Seabrook), 27. MARIÁN HOSSA (Hartman, T. van Riemsdyk), 27. Rasmussen (PÁNIK), 57. MARIÁN HOSSA (N. Hjalmarsson)

Marián Hossa 19:49 min, 2+0, +2 body, 3 strely, Richard Pánik (obaja Chicago) 14:01 min, 0+1, +1 bod, 1 strela, 3 „hity“, 2 tr. min

Viac k osobe Andrej SekeraJakub VoráčekJaroslav HalákMarek HrivíkMarián HossaMarko DaňoRichard PánikTomáš JurčoTomáš Tatar