NEW YORK 9. decembra (WebNoviny.sk) – Ani štvrtý gól a deviata asistencia slovenského obrancu Andreja Sekeru v tejto sezóne nepomohli hokejistom Edmontonu k zisku čo i len bodu na ľade Philadelphie vo štvrtkovom zápase NHL. Viedli tam 2:0 a v tretej tretine dokonca 5:3, napokon podľahli 5:6. Hviezdou súboja bol štvorbodový krídelník Flyers Jakub Voráček (1+3), kapitán Claude Giroux dvakrát skóroval a pridal aj asistenciu.

Sekera sa presadil v 37. minúte v oslabení

Sekera sa presadil v 37. min v oslabení a vyrovnal na priebežných 3:3, pri následnom zásahu hostí asistoval. „V druhej tretine sme otočili z 0:2 a v tretej sme znova zaostávali o dva góly, ale vyrovnali sme sa s tým. V presilovke sme sa veľmi nevyznamenali, no presadili sme sa v nej, keď sme to najviac potrebovali. Práve štvrtý gól dosiahnutý v početnej výhode nás dostal späť do zápasu,“ skonštatoval na webe nhl.com už 28-bodový Voráček (10+18).

Súboj Daňa s Hrivíkom

Vo Winnipegu proti sebe nastúpili dvaja slovenskí útočníci a z víťazstva 2:1 sa tešil hosťujúci Marek Hrivík v drese New Yorku Rangers. Za solídnych 14:22 min na ľade nebodoval, takisto ani domáci Marko Daňo, ktorý odohral 9:37 min. New York Islanders bez Jaroslava Haláka v bránke natiahli šnúru s minimálne bodom na poltucet zápasov.

Dvoma gólmi vrátane víťazného na 3:2 proti St. Louis sa o to pričinil Anders Lee. Los Angeles Kings bez slovenského gólmana Petra Budaja v akcii podľahli Caroline 1:3, Marián Gáborík sa síce nepresadil ani v piatom zápase a stále čaká na svoj premiérový gól v ročníku, ale asistoval pri jedinom góle „kráľov“.

Pittsburgh na ľade Floridy skóroval trikrát v úvodných ôsmich minútach, napokon triumfoval štvrtý raz po sebe (5:1). Sidney Crosby otvoril skóre a pri druhom zásahu asistoval. Penguins prvý raz za osem zápasov viedli po úvodnej tretine (3:0). „Bolo príjemné začať náskokom. Aj domáci mali šance, ale veci sa vyvinuli tak, že sme síce nemali veľa striel, ale dali sme zopár gólov,“ komentoval kapitán obhajcov Stanleyho pohára Crosby. Krídelník Jamie Benn dosiahol svoj dvojstý gól v NHL, pridal aj dve asistencie a Dallas zdolal Nashville 5:2.

Sumáre:
Boston – Colorado 2:4 (0:2, 2:2, 0:0)

Góly: 33. Pastrňák (Schaller), 34. Pastrňák (Marchand, Krug) – 6. Duchene, 13. MacKinnon, 25. J. Mitchell, 38. Söderberg (M. Grigorenko, Beauchemin)

Zdeno Chára (Boston) 24:26 min, 2 strely, -1 bod

New York Islanders – St. Louis 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)

Góly: 7. Lee (Leddy, Nelson), 10. Tavares (Hamonic), 53. Lee (Cizikas) – 5. Fabbri (Tarasenko), 24. Brodziak (Fabbri, Edmundson)

Philadelphia – Edmonton 6:5 (0:1, 3:2, 3:2)

Góly: 33. Streit (Konecny, Provorov), 34. Bellemare (MacDonald, VandeVelde), 34. C. Giroux (Voráček), 47. Voráček (Gostisbehere, C. Giroux), 52. C. Giroux (Gudas, Voráček), 59. Raffl (Voráček, Streit) – 5. Draisaitl (Puljujärvi, Russell), 25. McDavid (Draisaitl, Lucic), 37. SEKERA (Letestu, McDavid), 44. Pouliot (Draisaitl, SEKERA), 46. Klefbom (Eberle, Caggiula)

Andrej Sekera (Edmonton) 26:42 min, 1+1, 3 strely, +1 bod

Florida – Pittsburgh 1:5 (0:3, 1:0, 0:2)

Góly: 27. Jágr (Barkov, Yandle) – 4. Crosby (Hörnqvist, Sheary), 5. Sheary (Crosby, J. Schultz), 8. Kühnackl (S. Wilson), 46. Matt Cullen (S. Wilson, J. Schultz), 60. Hagelin (M. Murray)

Montreal – New Jersey 5:2 (2:1, 1:0, 2:1)

Góly: 13. Danault (Beaulieu, Shaw), 18. T. Mitchell (Gallagher, Redmond), 30. Lehkonen (Shaw, Danault), 41. Pacioretty, 56. T. Mitchell (Gallagher, Byron) – 17. Henrique (Parenteau, Hall), 44. Hall (Henrique, Palmieri)

Tampa Bay – Vancouver 1:5 (0:2, 1:2, 0:1)

Góly: 32. Drouin (Filppula, Witkowski) – 4. Skille (Gudbranson), 10. Gudbranson, 27. Megna (Biega, Triamkin), 40. Megna (D. Sedin, Markus Granlund), 54. Skille (Gaunce)

Winnipeg – New York Rangers 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

Góly: 30. Scheifele (Postma, Byfuglien) – 9. Kreider (Stepan, Zuccarello), 59. Hayes (McDonagh, J.T. Miller)

Marko Daňo 9:37 min, 4 „hity“ – Marek Hrivík 14:22 min, 1 strela, 3 „hity“

Dallas – Nashville 5:2 (2:1, 3:0, 0:1)

Góly: 10. Jamie Benn (Seguin, Spezza), 11. Ritchie (Roussel, Faksa), 24. Spezza (Hamhuis, Jamie Benn), 26. Roussel (Korpikoski, Klingberg), 40. Seguin (Jamie Benn, Spezza) – 17. Arvidsson (Watson), 56. Järnkrok (Ribeiro, Mazanec)

Arizona – Calgary 1:2 po predĺžení (1:1, 0:0, 0:0 – 0:1)

Góly: 8. M. Domi (Dvorak, Doan) – 18. Giordano (J. Gaudreau, Monahan), 62. D. Hamilton (J. Gaudreau)

Los Angeles – Carolina 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Góly: 53. Doughty (GÁBORÍK, Toffoli) – 18. D. Ryan (Nestrašil, Faulk), 34. D. Ryan (B. McGinn, Slavin), 45. B. McGinn (V. Rask, Di Giuseppe)

Marián Gáborík (LA) 16:05 min, 0+1, +1 bod, 2 strely

Viac k osobe Andrej SekeraClaude GirouxJakub VoráčekJamie BennJaroslav HalákMarek HrivíkMarián GáboríkMarko DaňoPeter BudajSidney CrosbyZdeno Chára