'Barani' a Nitra otočili výsledok, vo Zvolene predĺženie

Peter Zuzin

ZVOLEN 22. januára (WebNoviny.sk) – „Oceliari“ zvíťazili na ľade Zvolena 3:2 po predĺžení a v tabuľke majú náskok dvoch bodov pred dvojicou prenasledovateľov – HK Nitra a HC ’05 iClinic Banská Bystrica. Zvolenčania zostali na šiestej priečke.

Skóre stretnutia otvoril expresne už v 30. sekunde hosťujúci útočník Peter Boltun, ale domácim sa podarilo otočiť na 2:1 gólmi Lukáša Nováka a Juraja Majdana v poslednej minúte druhej tretiny a v prvej minúte tretej časti. „Oceliari“ v 59. min vyrovnali zásluhou Jakuba Suju a v predĺžení o ich triumfe rozhodol Eduard Šedivý.

Banská Bystrica a Nitra otočili výsledok

Nové Zámky nezískali proti vicemajstrovi z Banskej Bystrice ani bod, nováčik súťaže prehral s „baranmi“ 2:3. Po bezgólovej I. tretine domáci získali vedenie zásluhou presných zásahov Kamila Brabenca a Ossiho Saarinena.

Ešte pred druhou sirénou však znížil Jordan Hickmott a na 2:2 vyrovnal v 43. min Viačeslav Truchno. Keď už sa zdalo, že duel dospeje do predĺženia, v presilovke rozhodol o triumfe hostí legionár Mathew Maione. Novozámčania zostali na dne tipsportligovej tabuľky.

HK Orange 20 20 2 0 0 0 0 18 20:82 6

Poznámka: počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.

Otočiť výsledok sa podarilo aj hráčom úradujúceho majstra HK Nitra a triumfovali na ľade Žiliny tesne 4:3. Po prvej bezgólovej tretine sa v druhom dejstve roztrhlo vrece s gólmi. V priebehu troch minút sa gólovo presadili Žilinčania Radim Hruška, Juraj Jurík a Rastislav Konečný, ktorí poslali domácich do trojgólového vedenia.

O päť minút neskôr prišla gólová trojminútovka hostí, keď skórovali Henrich Ručkay, Jameson Milam a na 3:3 vyrovnal druhým gólom v zápase Henrich Ručkay. O víťazovi rozhodol v 56. min 26-ročný center Lukáš Paukovček. Nitrania triumfovali v druhom zápase za sebou a patrí im 3. miesto v ligovej tabuľke práve pred „vlkmi“, ktorí prehrali po troch víťazných stretnutiach.

Domáce víťazstvá Trenčína a Martina

Hokejisti Martina zvíťazili 4:2 nad Liptovským Mikulášom a upevnili si siedmu pozíciu v tabuľke súťaže. Hosťom sa v druhej tretine podarilo skorigovať na 1:2 aj 2:3, ale Sergej Korostin v 44. min pridal štvrtý gól domácich a spečatil tým triumf mužstva z Turca. Martin v nedeľu dosiahol tretiu výhru za sebou. Liptáci sa pohybujú na hrane postupu do play-off.

Trenčania vyhrali tesne 2:1 nad Popradom v tabuľke poskočili z deviatej na ôsmu priečku. V prvej tretine poslal „vojakov“ do vedenia Jakub Ručkay a gólovú poistku pridal v 39. min Marek Hecl. Popradčanom, za ktorých v 44. min skorigoval Patrik Svitana, akuálne patrí 5. pozícia v tabuľke TL. „Kamzíci“ pred duelom v Trenčíne ťahali šnúru štyroch víťazstiev.

Tipsport liga 2016/2017 – 42. kolo:

HKM Zvolen – HC Košice 2:3 po predĺžení (0:1, 1:0, 1:1 – 0:1)

Góly: 40. L. Novák (Zuzin, Puliš), 41. Majdan (Valenta) – 1. Boltun (Jankovič, L. Nagy), 59. Suja (J. Vašíček), 63. E. Šedivý

Vylúčení: 6:4 na 2 min, navyše: 27. Klhůfek (Zvolen) 5+DKZ za faul kolenom, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, Fridrich – Výleta, Rojík, 1095 divákov

Zvolen: S. Baroš – D. Krejči, M. Novák, T. Valenta, Hraško, Plechanov, M. Ivan, Andersons, J. Homer – Šišovský, Puliš, Zuzin – J. Majdan, L. Jurík, Klhůfek – Jurák, V. Fekiač, L. Novák – Habšuda, Iždinský, Dubeň

Košice: Habal – Deyl, M. Dudáš, Jankovič, Matejka, Šmach, J. Vašíček, Koch – L. Nagy, Boltun, Tibor Varga – Jenčík, Suja, Bicek – P. Bartoš, T. Klíma, J. Milý – E. Šedivý, Vrábeľ, Šoltés

HC Nové Zámky – HC ’05 iClinic Banská Bystrica 2:3 (0:0, 2:1, 0:2)

Góly: 34. Brabenec (M. Hudec, Sandgren), 35. Saarinen – 38. Hickmott (Maione), 43. Truchno (Zigo, Kafka), 59. Maione (Truchno)

Vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Adamec, J. Konc – Orolin, Stanzel

Nové Zámky: Lundström – V. Čížek, Sandgren, Cardwell, Drtina, Martin Chovan, Mäkinen, Maier, Sucharda – M. Hudec, Brabenec, McParland – M. Paulovič, Kytnár, Saarinen – R. Lelkeš, Čaládi, Lavrovs – J. Tibenský, Dominik Rehák, Fábry

Banská Bystrica: Lawson – Wishart, Maione, V. Mihálik, P. Luža, Kubka, I. Ďatelinka, Matuškin, Gründling – Buc, T. Surový, Hickmott – Truchno, Zigo, Kafka – Lamper, Bortňák, Matoušek – Belluš, Tamáši, Hamráček

MsHK Doxxbet Žilina – HK Nitra 3:4 (0:0, 3:3, 0:1)

Góly: 21. R. Hruška (Marek Hovorka, Juraško), 21. J. Jurík (Š. Novotný, Húževka), 24. R. Konečný (Holovič) – 29. H. Ručkay (Korím, Krištof), 30. Milam (L. Paukovček, H. Ručkay), 31. H. Ručkay (Blackwater, Meland), 56. L. Paukovček (Cope, Timotej Šille)

Vylúčení: 5:8 na 2 min, navyše: 25. Švihálek – 25. Mezei (obaja 5+DKZ za bitku), 25. Cope 10 min za bitku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga, Jonák – Vyšný, Synek, 1402 divákov

Žilina: T. Tomek – Juraško, D. Brejčák, Denis Rehák, Gutwald, M. Grman, Macejko, Mendrej, Prokop – Marek Hovorka, R. Hruška, L. Handlovský – Š. Novotný, Húževka, J. Jurík – Stupka, Holovič, R. Konečný – Švihálek, Ondruš, Matis

Nitra: Hartzell – Ordzovenský, Milam, Mezei, Pupák, M. Versteeg, Meland, Piačka, Korím – M. Tvrdoň, Marek Slovák, Blackwater – Kutálek, Krištof, H. Ručkay – Bajtek, J. Štefanka, Macík – Timotej Šille, L. Paukovček, Cope

MHC Martin – MHk 32 Liptovský Mikuláš 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)

Góly: 9. Pokrivčák (Surovka), 20. Galamboš (R. Varga), 27. R. Varga (Rusina, Galamboš), 44. Korostin (R. Varga, Galamboš) – 21. M. Sukeľ (Kriška, Uram), 39. Lištiak (Makovský, Piatka)

Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Snášel, Husár – Bednár, Gajan, 1610 divákov

Martin: Dzubina – Brňák, Rusina, Pacalaj, Salija, Leško, P. König – R. Varga, Galamboš, Korostin – P. Koyš, Heizer, Rzavský – Surovka, R. Dlouhý, Pokrivčák – Šalka, Jurášek, M. Dvořák

Liptovský Mikuláš: Križan – M. Šiška, Makovský, Mezovský, T. Nádašdi, M. Moravčík, Kadlubiak, Kabáč, Oravec – Uhrík, Róbert Huna, Rudolf Huna – M. Uram, M. Sukeľ, Kriška – J. Sukeľ, Cibák, Števuliak – A. Laco, Piatka, Lištiak

HK Dukla Trenčín – HK Poprad 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Góly: 17. J. Ručkay (Sojčík), 39. M. Hecl (Drgoň, Sádecký) – 45. P. Svitana (Mlynarovič, Štrauch)

Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: M. Novák – Junek, Krajčík, 2005 divákov

Trenčín: Volden – Bohunický, E. Bagin, Holenda, Cebák, Hatala, Drgoň, Pavúk, Misenev – R. Tománek, Bulík, Marcel Hossa – J. Ručkay, J. Švec, Sojčík – Bezúch, Šimun, J. Gašparovič – Denis Hudec, Sádecký, M. Hecl

Poprad: Šúrek – Š. Fabian, Guľajev, Dinda, R. Suchý, Ježek, Krempaský, Chaloupka, Postnikov – L. Hvila, Zagrapan, Lichanec – Matúš Paločko, T. Troliga, Kroták – Henderson, Murček, D. Bondra – Štrauch, Mlynarovič, P. Svitana