V Tipsport lige sa darilo domácim, Košice neuspeli v šlágri

Juraj Štefanka
Útočník HK Nitra Juraj Štefanka tečuje puk pred brankárom MHk 32 Liptovský Mikuláš Adama Nagya počas zápasu 47. kola Tipsport ligy. Nitra, 19. február 2017. Foto: SITA/Martin Havran

NITRA 19. februára (Webnoviny.sk) – Hokejisti úradujúceho majstra z Nitry potvrdili úlohu favorita a na vlastnom ľade zdolali hráčov Liptovského Mikuláša 5:1.

Základ úspechu položili domáci v úvodnej tretine, ktorú gólmi Timoteja Šilleho a Tibora Kutáleka vyhrali 2:0. V druhej dvadsaťminútovke sa opäť presadil Kutálek – 3:0. V záverečnom dejstve najprv Matt Cope a Radoslav Macík postupne zvýšili až na 5:0 pre Nitru, radosť z čistého konta Michalovi Valentovi prekazil v 56. min Jakub Sukeľ.

Nitra bodovala šiestykrát za sebou a v ligovej tabuľke je druhá. Nováčik z Liptova sa trápi, v ostatnom poltucte zápasov nezískal ani bod a figuruje na poslednej 10. priečke.

„Barani“ bleskovo otočili výsledok

Poprad na vlastnom ľade zdolal Martin 4:2. Prvá tretina sa skončila bez gólov, v druhej po dvoch zásahoch Petra Bjalončíka a jedného z hokejky 44-ročného veterána Arneho Krotáka viedli domáci už 3:0.

V závere strednej časti skorigoval Jaroslav Markovič a v úvode posledného dejstva znížil ten istý hráč na rozdiel jediného gólu. Hosťom sa však nepodarilo poslať duel do predĺženia. Naopak, inkasovali aj štvrtýkrát – presadil sa Samuel Mlynarovič. Martinčania prehrali v treťom súboji po sebe.

Košičania doma neuspeli, keď podľahli hráčom Banskej Bystrice 1:2. Všetko podstatné sa udialo v prvej tretine. Jakub Suja síce v 10. min poslal „oceliarov“ do vedenia, ale hosťom na obrat stačilo 111 sekúnd. Najprv vyrovnal Matej Češík, víťazný gól strelil Martin Andrisík. „Barani“ zvíťazili vo ôsmom zápase po sebe a kraľujú ligovej tabuľke, Košice sú tretie.

Predĺženie v Žiline, tesný triumf Zvolena

„Vlci“ zo Žiliny triumfovali nad nováčikom z Nových Zámkov 4:3 po predĺžení. Skóre duelu otvoril v 13. min skúsený krídelník Nových Zámkov Martin Hujsa, o štyri minúty neskôr zvýšil na dvojgólový rozdiel Stanislav Kučkin. Žilinčania v druhej tretine vyrovnali gólmi Miroslava Macejka a Rastislava Konečného.

V tretej tretine poslal hostí do vedenia Štěpán Novotný, ale Žilina opäť vyrovnala zásluhou Radima Hrušku. Sedemdesiat sekúnd po začiatku predĺženia skóroval znovu Hruška a rozhodol o víťazstve Žiliny. „Vlci“ sú na štvrtom mieste tabuľky, Novým Zámkom patrí ôsma priečka.

Zvolen na vlastnom ľade zvíťazil nad Duklou Trenčín 3:2. Domáci sa ujali vedenia v prvej tretine zásluhou Mateja Síkelu, náskok „bryndziarov“ v záverečnej časti zdvojnásobil Peter Zuzin. Dukla znížila gólom Andreja Šťastného. Na zásah zvolenského útočníka Pavla Klhůfeka dokázal v závere stretnutia odpovedať skúsený obranca Tomáš Starosta, no vyrovnať už „vojaci“ nedokázali. Zvolen dosiahol prvý domáci triumf od 8. januára.

Tipsport liga 2016/2017 – 47. kolo – nedeľa:

HK Nitra – MHk 32 Liptovský Mikuláš 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)

Góly: 13. Šille (M. Versteeg, Cope), 14. Kutálek (Krištof, Mezei), 36. Kutálek (Cope, Krištof), 46. Cope (J. Štefanka, Macík), 53. Macík (Meland, Šille) – 56. J. Sukeľ (Uhrík, Langhammer)

Vylúčení: 4:5 na 2 min, navyše Stehlík (L. Mikuláš) 10 min osobný test za nešportové správanie, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Fridrich – Gegáň. Kacej, 2329 divákov

Nitra: Michal Valent- Ordzovenský, Milam, Mezei, Pupák, M. Versteeg, Meland, Piačka, Korím – M. Tvrdoň, Marek Slovák, Blackwater – Kutálek, Krištof, J. Šiška – Cope, Šille, Macík – Bajtek, L. Paukovček, J. Štefanka

Liptovský Mikuláš: A. Nagy – Stehlík, P. Luža, Mezovský, T. Nádašdi, M. Šiška, Bagin, M. Moravčík, Kadlubiak – A. Laco, Stümpel, Vybíral – M. Uram, M. Sukeľ, Kriška – J. Sukeľ, Langhammer, Uhrík – Richard Huna, Róbert Huna, A. Lištiak

HK Poprad – MHC Martin 4:2 (0:0, 3:1, 1:1)

Góly: 22. Bjalončík (Matúš Paločko, L. Hvila), 26. Bjalončík (Š. Fabian, Zagrapan), 29. Kroták (Š. Fabian, Zagrapan), 52. Mlynarovič (Lichanec, R. Suchý) – 40. Markovič (Heizer, J. Tabaček), 41. Markovič (J. Tabaček, Heizer)

Vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kalina, Lauff – Bogdaň, Stanzel, 1411 divákov

Poprad: Fokin – Š. Fabian, R. Suchý, Ibragimov, Davydov, Dinda, Guľajev, A. Ježek, Lubor Pokovič – P. Svitana, Mlynarovič, Kroták – Matúš Paločko, Zagrapan, Lichanec – Henderson, Bjalončík, L. Hvila – Troliga, Murček, Matej Paločko

Martin: Corbeil – Pulli, L. Kozák, J. Tabaček, M. Dvořák, Bačik, Pacalaj, Rusina – R. Varga, Galamboš, Korostin – P. Koyš, Heizer, Markovič – Surovka, R. Dlouhý, Pokrivčák – Rzavský, Jurášek, B. Rapáč

HC Košice – HC ‘05 iClinic Banská Bystrica 1:2 (1:2, 0:0, 0:0)

Góly: 10. Suja (L. Nagy) – 11. M. Češík, 12. Andrisík (Kafka)

Vylúčení: 4:8 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner, Štefik – Gavalier, Smrek, 4075 divákov

Košice: Habal – Šmach, M. Dudáš, Matejka, E. Šedivý, J. Vašíček, Deyl, P. Koch, Jankovič – L. Nagy, Suja, Spilar – Jenčík, Boltun, Bicek – J. Milý, Vrábeľ, Hričina – Tibor Varga, P. Bartoš, Šoltés

Banská Bystrica: Lawson – A. Sedlák, Maione, Kubka, Sersen, J. Carlsson, V. Mihálik, Gründling, Rosandič – Buc, T. Surový, Hickmott – Andrisík, Higgs, Kafka – Belluš, Bortňák, Skalický – Lamper, M. Češík, Matoušek

MsHK Doxxbet Žilina – HC Nové Zámky 4:3 po predĺžení (0:2, 2:0, 1:1 – 1:0)

Góly: 23. Macejko (Holovič, Stupka), 30. R. Konečný (J. Jurík, Juraško), 53. R. Hruška (Marek Hovorka, L. Handlovský), 62. R. Hruška (J. Jurík) – 13. Hujsa (Mäkinen, Kučkin), 17. Kučkin (Mäkinen, Denis Rehák), 46. Š. Novotný (Sandgren)

Vylúčení: 3:4 na 2 min, navyše V. Čížek (Žilina) 5+DKZ za napadnutie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík – Junek, Šefčík, 1046 divákov

Žilina: T. Tomek – V. Čížek, Ťavoda, D. Brejčák, Juraško, M. Grman, Macejko, J. E. Mendrej, Prokop – Marek Hovorka, R. Hruška, L. Handlovský – Švihálek, Húževka, J. Jurík – Stupka, Holovič, R. Konečný – Gmitter, Švec, Rogoň

Nové Zámky: Lundström – Cardwell, Drtina, P. Maier, Sandgren, Denis Rehák, Mäkinen, Makovský, Tábi – M. Paulovič, Kytnár, Saarinen – Hujsa, Š. Novotný, Kučkin – R. Lelkeš, Čaládi, Fábry – J. Tibenský, Dominik Rehák, Dubec

HKM Zvolen – HK Dukla Trenčín 3:2 (1:0, 0:0, 2:2)

Góly: 10. Síkela (L. Novák, Habšuda), 41. P. Zuzin (D. Krejči), 45. Klhůfek (S. Petráš) – 42. A. Šťastný (Vopelka, T. Statosta), 59. T. Starosta (Sojčík)

Vylúčení: 3:1 na 2 min, navyše: Šišovský 5+DKZ za faul kolenom, J. Majdan 10 min osobný trest za napadnutie hlavy a krku, Michal Novák (všetci Zvolen) 10 min osobný trest za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, Novák – Výleta, M. Orolin, 1593 divákov

Zvolen: S. Baroš – D. Krejči, Andersons, T. Valenta, Hraško, M. Novák, M. Ivan, Habšuda, Jurák – P. Zuzin, Puliš, Lušňák – J. Majdan, B. Mráz, Klhůfek – Matis, L. Jurík, Šišovský – Síkela, S. Petráš, L. Novák

Trenčín: Volden – Holenda, Hatala, T. Starosta, Drgoň, Pavúk, Bohunický, Denis Hudec, Pač – Sojčík, Sádecký, Marcel Hossa – Vopelka, A. Šťastný, Michal Hlinka – J. Ručkay, J. Švec, Štumpf – Bezúch, Šimun, J. Gašparovič

Viac k osobe Marcel HossaMarek HovorkaMichal HlinkaRichard HunaRóbert HunaTomáš Starosta