Košice prehrali v hokejovej Lige majstrov na ľade Kolína

Kosice zilina
Zľava: Maroš Mikoláš zo Žiliny Gabriel Spilar z Košíc a Marcel Šterbák zo Žiliny. (Archívne foto) Foto: SITA/Ivan Fleischer

KOLÍN 21. augusta (WEBNOVINY) – Hokejisti HC Košice prehrali vo svojom úvodnom vystúpení v A-skupine Ligy majstrov na ľade nemeckého Kolína Haie 1:2. Slovenský majster odohral s nemeckým vicemajstrom vyrovnanú partiu a ak by bol úspešnejší v koncovke, mohol dosiahnuť aj lepší výsledok.

Pre víťaza Tipsport extraligy bol veľkou prekážkou brankár Danny Aus den Birken. O jediný gól Košíc sa postaral v závere druhej tretiny Jiří Bicek, znižoval ním na 1:2.

Košice odohrajú ďalší duel v A-skupine Ligy majstrov už v sobotu 23. augusta, keď doma v Steel Arene privítajú od 17.30 h fínsky tím Kärpät Oulu.

Výsledok – A-skupina:
Kolín Haie (Nem.) – HC Košice 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Góly: 13. Sulzer (Jamie Johnson), 35. Falk (Gogulla) – 39. Bicek (Kolena)

Vylúčení: 6:2 na 2 min, presilovky:1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Persson (Švéd.), Krawinkel – Hoppe, Hurtik (všetci Nem.), 8700 divákov

Kolín: Aus den Birken – Sulzer, Mo. Müller, B. Krupp, Tjärnqvist, Ankert, Lüdemann, Schmolz, Zerressen – Rankin, Falk, Ma. Müller – Minard, Jamie Johnson, Gogulla – Tripp, Stephens, Ohmann – Riefers, Pfohl, A. Weiss

Košice: Melicherčík – Černák, Philipp, Cebák, Jánošík, Drgoň, Klouček, Macejko, Štrbák – Spilar, Bartoš, Jenčík – Hrnka, Zagrapan, Bartánus – Bicek, Češík, Kolena – Hinďoš, Matúš Chovan, Stupka

Domáci hráči sa od úvodu snažili napádať Košičanov už v strednom pásme a snažili sa im narúšať rozohrávku. Kolín navyše hral aktívne dopredu a brankár Melicherčík sa musel poriadne obracať.

V 6. min sa rútili vo vlastnom oslabení dvaja hráči nemeckého tímu proti jednému obrancovi, ale kombinácia im nevyšla. V polovici prvej tretiny zahrozil aj slovenský majster, ale viaceré presilovkové šance ostali nevyužité.

V 13. min otvoril skóre tvrdou strelou z pravého kruhu po krížnej prihrávke od Jamieho Johnsona Alexander Sulzer – 1:0. Hostia sa potom viac osmelili, ale stroskotávali na pozornom brankárovi Aus den Birkenovi. Košičania boli aktívnejší v počte striel na bránku, ale domáci boli efektívnejší.

Vo vyrovnanom zápase začali Kolínčania druhú tretinu náporom, ale Melicherčík odolával. Slovenský tím sa nedokázal presadiť v presilovke a mal problémy v zakončení.

V čase, keď mali Košice viacero príležitostí na skórovanie, išiel na trestnú lavicu Černák za vyhodenie puku mimo hracej plochy a domáci trestali – Andreas Falk tečoval tvrdú strelu Philipa Gogullu priamo do siete – 2:0.

V závere druhej tretiny využili presilovku aj Košičania, dorážku Kolenu ešte brankár Aus Den Birken vyrazil, ale na ďalší pokus Biceka už bol prikrátky – 2:1.

V tretej časti hry sa snažili oceliari vyrovnať, aktívni pred bránkou súpera boli predovšetkým Kolena s Bicekom či Bartoš. Nemecký vicemajster hral pozorne v defenzíve a vykrýval priestor pred vlastnou bránkou. V 55. min nedokázal trafiť odkrytý priestor bránky Klouček. Na výsledku už nič nezmenila ani záverečná hra bez brankára Košíc.

Uwe Krupp (tréner Kolína): „Košice potvrdili, že majú skutočne dobrý tím. Bol to pre obe mužstvá náročný zápas, hráči tvrdo pracovali a na oboch stranách bol dostatok šancí. Museli sme hrať naplno celých šesťdesiat minút a dávať si pozor v defenzíve.“

Anton Tomko (tréner Košíc): „Bol to bojovný zápas, v ktorom sme podali veľmi kvalitný výkon. Na úvod sezóny predviedli obe mužstvá dobrý pohyb. Všetky góly padli v početnej výhode a rozhodovalo sa v presilovkách. Vzhľadom na priebeh zápasu sme si aspoň jeden bod zaslúžili. Hrali sme až do konca duelu a pri power-play sme sa pokúsili vyrovnať. Bohužiaľ sa nám to nepodarilo a šance ostali nevyužité.“

Jiří Bicek (útočník HC Košice): „Dnes sme doplatili na nepremieňanie presilových hier, ktorých sme mali dostatok.“

Martin Štrbák (obranca Košíc): „Mali sme dobrý úvod zápasu, ale ako prví napokon skórovali domáci hráči. Dnes rozhodli presilovky, neboli sme v nich dostatočne úspešní, aj keď sme mali dostatok možností na skórovanie. Sme radi, že nás prišli do Kolína povzbudiť fanúšikovia, v hľadisku ich bolo počuť.“