Hokejisti Nitry po dráme zdolali Piešťany, Poprad je lídrom

HK Nitra - ŠHK 37 Piešťany
Richard Mráz z HK Nitra (vľavo) a brankár Martin Šúrek z ŠHK 37 Piešťany (vpravo) počas 2. kola slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2014/2015 medzi HK Nitra - ŠHK 37 Piešťany. Nitra, 14. september 2014. Foto: SITA/Martin Havran

NITRA 14. septembra (WEBNOVINY) – Hokejisti Nitry zvíťazili v nedeľňajšom dramatickom zápase 2. kola Tipsport extraligy nad Piešťanmi 5:4 po samostatných nájazdoch. Domáci viedli po prvej tretine už 2:0 po góloch Filipa Bajteka a Jozefa Stümpela, ale hostia odpovedali v druhej dvadsaťminútovke.

V 23. min sa najprv v presilovej hre presadil Matúš Rais a o päť minút neskôr vyrovnal Tomáš Klempa. Nitrania sa opäť dostali do vedenia v 36. min po presnom zásahu Richarda Mráza a na 4:2 upravil v 46. min Jakub Ručkay.

Obrazom: Hokejisti Nitry zdolali Piešťany po samostatných nájazdoch

Hostia sa však nevzdávali, v presilovke znížil v 51. min Tibor Kutálek a Jozef Haring o minútu neskôr rozhodol o tom, že sa bude predlžovať. V nadstavenom čase gól nepadol a na rad prišli samostatné nájazdy. V nich sa už v prvej sérii presadil domáci Roman Tománek, jeho pokus bol jediný úspešný zo všetkých piatich.

HK Nitra – ŠHK 37 Piešťany 5:4 po sam. nájazdoch (2:0, 1:2, 1:2 – 0:0, 1:0)

Góly: 8. Bajtek (Piačka, Lelkeš), 9. Stümpel (Tománek, H. Ručkay), 36. R. Mráz (M. Kováčik), 46. J. Ručkay (Marek Slovák, J. Štefanka), rozhodujúci sam. nájazd Tománek – 23. Rais (Románek, Klempa), 28. Klempa (Šedivý), 51. Kutálek (Rapáč, Rais), 52. Haring (Hamrák)

Vylúčení: 5:3 na 2 min, presilovky 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner – Junek, Šefčík, 3222 divákov

Nitra: Lakosil – Michal Novák, Ordzovenský, Nádašdi, Guoth, Milo, Eremenko, Kloz – Tománek, Stümpel, H. Ručkay – R. Mráz, M. Kováčik, Pupák – J. Ručkay, J. Štefanka, Marek Slovák – Piačka, Lelkeš, Bajtek

Piešťany: Šúrek – Škadra, Šedivý, Rais, Brňák, Cunik, Valjent, Srnec, Bučka – Klempa, Mišura, Románek – Kutálek, Holovič, Rapáč – Haring, Hamrák, Lichanec – Brzobohatý, M. Toman, Vaculín

Svoje tretie víťazstvo v novej sezóne dosiahli hokejisti Popradu, kedy zdolali na domácom ľade Žilinu poľahky 5:1 Skóre duelu pod Tatrami otvoril v 8. min nestarnúci Arne Kroták a v druhej dvadsaťminútovke pridali ďalšie zásahy Popradčanov Lukáš Hvila a Ľuboš Bartečko.

V úvode tretej tretiny síce znížil v presilovej hre Tomáš Horna, ale na opačnej strane rovnako v početnej výhode o niekoľko minút skóroval Matúš Matis. Na konečných 5:1 upravil v záverečnej minúte Samuel Takáč. Poprad z troch zápasov vyhral všetky a je lídrom tabuľky.

HK Poprad – MsHK Žilina 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)

Góly: 8. Kroták (Paločko, Takáč), 33. Hvila (T. Sýkora, Bartečko), 39. Bartečko (Suchý, Hvila), 47. Matis (Kroták, Kasík), 60. Takáč (Paločko, Kroták) – 42. Horna (Kristek, Kubiš)

Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jura – Bogdaň, Jobbágy, 1231 divákov

Poprad: Kostúr – Kurali, Suchý, Dinda, Fabian, Malina, Kasík, Pitka, Makovský – Hvila, Bartečko, T. Sýkora – Kroták, Takáč, Paločko – Rapáč, Paukovček, Matis – Štrauch, Boltun, Gápa

Žilina: Landsman – Moravec, Bobček, Kadela, Jelínek, Dlouhý, Ďurkech, Krčula – Horna, Kristek, Kubiš – Kanko, Drábek, Jarab – A. Lipovský, Valášek, Drevenák

Nitra poľahky zdolala úradujúceho majstra HKM Zvolen

Darilo sa aj hokejistom Zvolena, ktorí zvíťazili na ľade Skalice 4:2. Hostia viedli po 40 minútach už 2:0 gólmi Andreja Podkonického z 8. a Tomáša Škvaridla z 28. minúty, ale domáci dokázali v poslednej časti vzdorovať.

Na 1:2 znížil v 45. min český legionár Petr Stloukal z trestného strieľania, no v 50. min poslal Zvolenčanov opäť do dvojgólového vedenia Emil Bagin. V 53. min sa presadil znova Stloukal, ale snahu domácich v poslednej minúte definitívne ukončil Podkonický druhým gólom v zápase. Zvolen vyhral aj druhý duel v novej sezóne.

HK 36 Skalica – HKM Zvolen 2:4 (0:1, 0:1, 2:2)

Góly: 45. Stloukal (z tr. strielania), 53. Stloukal – 8. Podkonický (Michal Chovan, L. Jurík), 28. Škvaridlo, 50. Bagin (Juraško, Brabenec), 60. Podkonický (Michal Chovan, Juraško)

Vylúčení: 5:3 na 2 min, presilovky 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano – Kacej, Stanzel, 1327 divákov

Skalica: M. Lipovský – Nechala, Gründling, Krejčiřík, P. Horváth, Popela, Mikéska – Jabrocký, R. Školiak, Méry – Vaškovič, B. Mráz, Stloukal – J. Jurík, Štumpf, Bezúch – Bene, Romančík, Chylo

Zvolen: Šimko – Bagin, Juraško, Pokovič, Hraško, Pichnarčík, S. Tomko, Varholík, Dervarič – Puliš, Brabenec, Obdržálek – Podkonický, L. Jurík, Michal Chovan – Škvaridlo, Bortňák, Hebar – M. Sloboda, Čanky, Martin Ďaloga

Hokejisti Košíc zvíťazili nad Martinom 4:3 po samostatných nájazdoch. Úradujúci majster SR v zápase trikrát viedol, ale hostia vždy dokázali kontrovať. Na úvodný presný zásah Tomáša Hrnku zo štvrtej minúty odpovedal o desať minút neskôr Peter Galamboš. Košice poslal do vedenia v 23. min Erik Černák, na 2:2 vyrovnal v polovici zápasu Lukáš Finsterle.

Hrnka v úvode tretej časti strelil druhý gól a Košice boli opäť vo výhode. Zápas poslal so predĺženia Andrej Themár gólom na 3:3 v 50. minúte. V nadstavenom čase sa nepodarilo skórovať ani jednému z tímov a duel dospel do nájazdovej lotérie. V prvej sérii bol úspešný domáci Bartoš, no v druhej vyrovnal Markovič. O víťazovi rozhodol v tretej sérii Spilar.

HC Košice – MHC Mountfield Martin 4:3 po sam. nájazdoch (1:1, 1:1, 1:1 – 0:0, 1:0)

Góly: 4. Hrnka (Philipp, Lapšanský), 23. Černák (Hrnka, Spilár), 44. Hrnka (Cebák, Stupka), rozhodujúci sam. nájazd Spilar – 13. Galamboš (T. Varga, Markovič), 32. Finsterle (Suja), 50. Themár (Važan)

Vylúčení: 6:6 na 2 min, presilovky 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Novák – Gajan, Smrek, 3220 divákov

Košice: Hylák – Cebák, Jánošík, Černák, Štrbák, Drgoň, Philipp, Macejko, Šeda – Lapšanský, Hrnka, M. Bartánus – Spilar, P. Bartoš, Jenčík – Sojčík, Češík, Bicek – Hinďoš, Matúš Chovan, Stupka

Martin: J. Čech – Matejka, I. Ďatelinka, Tupý, Kolba, Dvořák, P. Smrek, Rusina, Brcko – T. Varga, Galamboš, Markovič – Važan, Fujerík, Themár – Suja, T. Klíma, Finsterle – L. Klíma, Illo, O. Jokeľ

Tabuľka slovenskej hokejovej Tipsport extraligy po nedeľňajších stretnutiach 2. kola:

HK Orange20 2 0 0 0 0 0 2 3:7 0

Poznámka: počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.