Stümpelova formácia to roztočila, hrdinom Dukly bol Lintner

Trenčín - Skalica
Zľava: Miroslav Lipovský z HK 36 HANT Skalica, Michal Hlinka z Dukly Trenčín a Filip Krejčiřik z HK 36 HANT Skalica v zápase 3. kola hokejovej Tipsport extraligy medzi Dukla Trenčín a HK 36 HANT Skalica. Trenčín, 16. september 2014. Foto: SITA/Tomáš Somr

BRATISLAVA 16. septembra (WEBNOVINY) – V utorok bolo v Tipsport extralige na programe 3. kolo.

Hokejisti Martina proti Banskej Bystrici ani raz neviedli, dva razy ešte dotiahli súperov jednogólový náskok, ale tretíkrát sa im to nepodarilo a prehrali 2:3. Hviezdou duelu bol center „baranov“ Milan Kytnár, ktorý dva góly dal a na rozhodujúci prihral Máriovi Lunterovi v 57. min. Prvý presný zásah hostí sa zrodil v oslabení.

Futbalové víťazstvo majstra

Trenčania sa v druhom domácom zápase v tejto sezóne dočkali prvého víťazstva – po samostatných nájazdoch. „Vojaci“ viedli nad Skaličanmi 1:0 aj 3:2, ale hosťom sa necelých šesť minút pred naplnením riadneho hracieho času podarilo vyrovnať. V predĺžení gól nepadol a v rozstrele rozhodol o dvoch bodoch pre domácich obranca Richard Lintner. Ten si pri druhom góle pripísal asistenciu.

Obrazom: Trenčania porazili Skalicu, rozhodol Lintner

„Oceliari“ zdolali Duklu Trenčín na jej ľade v piatok 2:1 a rovnakým futbalovým výsledkom vybojovali tri body aj v utorok v Piešťanoch. Na presný zásah Gabriela Spilara zo 4. min ešte odpovedal v druhej tretine Branislav Rapáč, ale gól Adama Lapšanského v 48. min už zostal bez domácej odozvy. Košičania vyhrali všetky tri doterajšie ligové súboje v ročníku a na konte majú osem bodov. Piešťany na víťazstvo stále čakajú.

Žiarila prvá päťka Nitry

Formácia nestarnúceho centra Jozefa Stümpela sa postarala o víťazstvo hokejistov Nitry na ľade Žiliny 5:3. Prvá päťka hostí na čele so 42-ročným stredným útočníkom strelila štyri góly a dohromady nazbierala deväť kanadských bodov.

Skóre duelu otvoril už v 14. s kanonier Roman Tománek, v 6. min viedli Nitrania 2:0. Ján Šimko v 10. min síce znížil, ale Stümpel vrátil svojmu tímu ešte do konca prvej tretiny dvojgólový náskok. V úvode prostrednej časti hry skorigoval Jaroslav Kristek, ale Stümpel znova zvýšil na 4:2.

Úvodnú gólovú trojminútovku druhej tretiny zavŕšil presným zásahom Žilinčan Jiří Moravec. Poisťujúci piaty presný zásah pridali zverenci Antonína Stavjaňu v 53. min z hokejky Henricha Ručkaya.

Štyri góly za necelých päť minút v druhej tretine, päť rozličných strelcov a víťazstvo 5:3 dosiahol hokejový Zvolen proti Popradu. Na gól Petra Hraška zo 7. min odpovedal pred koncom prvej tretiny popradský Lukáš Hvila, ale presné zásahy Andreja Hebara, Kamila Brabenca, Tomáša Škvaridla a Radovana Puliša v rozpätí 23. – 28. min znamenali rozhodujúci zvolenský náskok 5:1. V poslednej časti hry kozmeticky upravili skóre Peter Gápa a znova Hvila.

Tipsport extraliga 2014/2015 – 3. kolo:

MsHK Žilina – HK Nitra 3:5 (1:3, 2:1, 0:1)

Góly: 10. J. Šimko (Kanko, Drábek), 21. Kristek (Milan Procházka, Kubiš), 23. J. Moravec (Milan Procházka) – 1. Tománek (Michal Novák), 6. Lelkeš (Bajtek, Piačka), 17. Stümpel (H. Ručkay, Nádašdi), 22. Stümpel (Ordzovenský), 53. H. Ručkay (Stümpel, Tománek)

Vylúčení: 5:4 na 2 min, navyšek: Nádašdi (Nitra) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: T. Orolin – Bednár, Gavalier, 533 divákov

Žilina: Kosowski – J. Moravec, Bobček, Kadela, Jelínek, Dlouhý, Ďurkech, Niník, Krčula – Milan Procházka, Kristek, Kubiš – Kanko, Drábek, Šimko – A. Lipovský, Valášek, Drevenák – Jarab, Paleček, Schroner

Nitra: Lakosil – Michal Novák, Ordzovenský, Nádašdi, Guoth, Milo, Jeremenko, Kloz – Tománek, Stümpel, H. Ručkay – R. Mráz, M. Kováčik, Pupák – J. Ručkay, J. Štefanka, Marek Slovák – Piačka, Lelkeš, Bajtek

MHC Mountfield Martin – HC ’05 Banská Bystrica 2:3 (1:2, 1:0, 0:1)

Góly: 14. T. Varga (Galamboš), 34. Galamboš (L. Klíma, J. Markovič) – 8. Kytnár (Handlovský), 19. Kytnár (Bendík, Matoušek), 57. M. Lunter (Kytnár)

Vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Lokšík – Korba, Rovenský, 2350 divákov

Martin: J. Čech – Matejka, I. Ďatelinka, Tupý, Kolba, Dvořák, P. Smrek, Rusina, Brcko – T. Varga, Galamboš, J. Markovič – Važan, Fujerík, A. Themár – Suja, T. Klíma, Finsterle – L. Klíma, Illo, O. Jokeľ

Banská Bystrica: Wiikman – Nicastro, Montgomery, P. Lunter, Bambúch, Predajniansky, Biro, Rosandič, Gachulinec – M. Hudec, Kytnár, Kudrna – Kafka, Preisinger, Handlovský – Lamper, Block, M. Lunter – Bendík, Zigo, Matoušek

Dukla Trenčín – HK 36 Hant Skalica 4:3 po sam. nájazdoch (1:0, 1:2, 1:1 – 0:0, 1:0)

Góly: 9. V. Nemec (L. Kozák, T. Melichárek), 33. Daniška (Lintner), 48. Šišovský (L. Kozák, T. Melichárek), rozhodujúci sam. nájazd Lintner – 24. Méry (R. Školiak, Jabrocký), 31. Jabrocký (R. Školiak, Méry), 55. Méry

Vylúčení: 1:4 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc – Výleta, Holienka, 1492 divákov

Trenčín: Konrád – L. Kozák, Lintner, Novajovský, Andersons, Husák, T. Bokroš, M. Habšuda, Daniška – J. Gašparovič, V. Nemec, T. Melichárek – O. Mikula, Róbert Petrovický, Radivojevič – Šišovský, Michal Hlinka, Komínek – Šimíček, P. Stantien, Pardavý ml.

Skalica: M. Lipovský – Nechala, Gründling, I. Jankovič, Mikéska, Krejčiřík, P. Horváth, Popela – Jabrocký, R. Školiak, Méry – Vaškovič, B. Mráz, Stloukal – J. Jurík, Štumpf, Chylo – Bene, Dvonč, Bezúch

ŠHK 37 Piešťany – HC Košice 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

Góly: 25. B. Rapáč (Kutálek, Rais) – 4. Spilar (Jenčík, P. Bartoš), 48. Lapšanský

Vylúčení: 2:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, Baluška – M. Orolin, Tvrdoň, 860 divákov

Piešťany: Šúrek – Škadra, Šedivý, Rais, Brňák, Cunik, Valjent, Srnec, Bučka – T. Klempa, Mišura, Románek – Kutálek, Holovič, B. Rapáč – Haring, Hamrák, Lichanec – P. Brzobohatý, M. Toman, Vaculín

Košice: Hylák – Cebák, Jánošík, Černák, Štrbák, Drgoň, Philipp, Hinďoš, Šeda – Lapšanský, Hrnka, M. Bartánus – Spilar, P. Bartoš, Jenčík – Sojčík, Češík, Bicek – Matúš Chovan, M. Kolena, Stupka

HKM Zvolen – HK Poprad 5:3 (1:1, 4:0, 0:2)

Góly: 7. Hraško (Michal Chovan), 23. Hebar (Bortňák, Škvaridlo), 25. Brabenec (Obdržálek, Puliš), 27. Škvaridlo (Bortňák), 28. Puliš (Brabenec, Obdržálek) – 18. Hvila (Bartečko, T. Sýkora), 48. Gápa (R. Suchý), 53. Hvila (T. Sýkora, R. Rapáč)

Vylúčení: 5:3 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc – Gajan, Smrek, 1339 divákov

Zvolen: Šimko – Bagin, Juraško, L. Pokovič, Hraško, Pichnarčík, S. Tomko, T. Varholík, Dervarič – Puliš, Brabenec, Obdržálek – Podkonický, L. Jurík, Michal Chovan – Škvaridlo, Bortňák, Hebar – M. Sloboda, Čanky, Martin Ďaloga

Poprad: Kostúr – Kurali, R. Suchý, Dinda, Fabian, Malina, Kasík, Pitka, Makovský – Hvila, Bartečko, T. Sýkora – Kroták, Takáč, Paločko – R. Rapáč, L. Paukovček, Matis – Štrauch, Boltun, Gápa

Viac k osobe Jaroslav KristekMichal ChovanMichal HlinkaMilan KytnárRichard LintnerRóbert Petrovický