Košice prehrali v Nitre, Radivojevič si otvoril gólový účet

Štvrté kolo slovenskej hokejovej extraligy
Brankár Vlastimil Lakosil z HK Nitra (vpravo), Jiří Bicek (vľavo) a Peter Sojčík (v strede) z HC Košice počas 4. kola slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2014/2015 medzi HK Nitra - HC Košice. Nitra, 19. september 2014. Foto: SITA/Martin Havran

NITRA 19. septembra (WEBNOVINY) – V piatkovom súboji 4. kola najvyššej slovenskej hokejovej súťaže vyhrala doma Nitra nad úradujúcim majstrom z Košíc 5:4 po samostatných nájazdoch.

Súboj minulosezónnych finalistov otvoril gólom už v 40. sekunde domáci kanonier Roman Tománek, ktorý prekonal Melicherčíka pomedzi betóny. V prvej tretine napriek dostatku šancí diváci ďalší gól nevideli.

V druhej časti otočili „východniari“ priebeh zápasu. Najskôr v oslabení vyrovnal v 32. min Erik Černák a v 39. min si domáci hokejisti nedali pozor na voľného Adama Jánošíka, ktorý prekonal bezmocného Lakosila. Do konca prostrednej časti ešte stihli Nitrania vyrovnať, keď Jeremenko našiel Henrika Ručkaya a do tretej tretiny sa išlo za vyrovnaného stavu.

Obrazom: Košice prehrali v Nitre

V poslednom dejstve išli do vedenia hostia v presilovej hre zásluhou nestarnúceho Petra Bartoša. Domáci odpovedali rovnakou mincou v 52. min, keď v početnej výhode skóroval Lukáš Novák. Košice boli po góle Milana Kolenu blízko k trom bodom, ale domáci tak isto ako v druhej tretine odpovedali v samotnom závere.

Zápas poslal 46 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času do predĺženia svojím druhým gólom v zápase Henrik Ručkay. Vyrovnaný duel sa rozhodol až v nájazdoch, keď sa o bod navyše pre domácich postaral najproduktívnejší hráč zápasu Tománek.

Košice klesli v tabuľke z druhého na tretie miesto.

HK Nitra – HC Košice 5:4 po sam. nájazdoch (1:0, 1:2, 2:2 – 0:0, 1:0)

Góly: 1. Tománek, 40. H. Ručkay (Jeremenko) 52. Lukáš Novák (Tománek, Stümpel), 60. H. Ručkay (Tománek, Nádašdi), rozhodujúci sam. nájazd: Tománek – 32. Černák (Lapšanský), 39. Jánošík (Kolena, Lapšanský), 48. P. Bartoš (Spilar), 56. Kolena (Stupka, Matúš Chovan)

Vylúčení: 4:5 na 2 min, navyše: Hrnka (Košice) 5+DKZ za napadnutie zozadu, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Kubuš – Výleta, Šefčík, 2862 divákov

Nitra: Lakosil – Michal Novák, Nádašdi, Guoth, Kloz, Milo, Jeremenko, Kloz, Piačka – Tománek, Stümpel, H. Ručkay – Slovák, M. Kováčik, Pupák – J. Ručkay, J. Štefanka, Lukáš Novák – Mráz, Lelkeš, Bajtek

Košice: Melicherčík – Cebák, Jánošík, Černák, Štrbák, Drgoň, Philipp, Hinďoš, Šeda – Lapšanský, Hrnka, M. Bartánus – Spilar, P. Bartoš, Jenčík – Sojčík, Češík, Bicek – Matúš Chovan, Kolena, Stupka

Hokejisti MsHK Žilina nemajú v úvode sezóny najvyššej slovenskej súťaže dobrú formu. „Vlci“ prehrali v piatok už tretí zo štyroch domácich zápasov, keď nestačili na hráčov HKM Zvolen (1:4). Zverenci Jozefa Zavadila doma neuspeli postupne so Skaličanmi, Nitranmi a teraz aj Zvolenčanmi. Jediný bodový zápis si pripísali v stretnutí proti HK Orange 20.

Žilina bola v piatok Zvolenu vyrovnaným súperom až do záveru duelu, ešte v 55. min bol nerozhodný stav 1:1. Mužstvo spod Pustého hradu to roztočilo na úplnom konci záverečnej časti, keď sa gólmi prezentovali Tomáš Škvaridlo, Lukáš Jurík a Kamil Brabenec. HKM sa v tabuľke Tipsport extraligy vyšvihol z tretieho miesta na druhé, predbehol úradujúceho šampióna HC Košice, ktorý v piatok prehral v Nitre 4:5 po samostatných nájazdoch.

MsHK Žilina – HKM Zvolen 1:4 (0:1, 1:0, 0:3)

Góly: 30. Milan Procházka – 16. Michal Chovan (L. Jurík), 56. Škvaridlo, (Hraško, Michal Chovan), 57. L. Jurík (Škvaridlo, Michal Chovan), 59. Brabenec (Puliš, Juraško)

Vylúčení: 5:2 na 2 min, navyše: Bobček (Žilina) 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner – Junek, Tvrdoň

Žilina: Landsman – J. Moravec, Hertl, Bobček, Jelínek, Dlouhý, Ďurkech, Kadela, Krčula – Milan Procházka, Kristek, Kubiš – Kanko, Haluza, Šimko – Valášek, Drábek, Drevenák – Jarab, Paleček, A. Lipovský

Zvolen: Šimko – Bagin, Juraško, L. Pokovič, Hraško, Pichnarčík, Dervarič, S. Tomko, T. Varholík – Podkonický, Brabenec, Obdržálek – Škvaridlo, L. Jurík, Michal Chovan – Puliš, Bortňák, Hebar – Síkela, Čanky, Martin Ďaloga

Hokejisti HK Poprad zostanú na čele najvyššej slovenskej súťaže Tipsport extraligy aj po piatkových zápasoch 4. kola.

„Kamzíci“ zvíťazili doma nad hráčmi Dukly Trenčín 4:1 a ako lídri súťaže majú na konte jedenásť bodov. Popradčania sa ujali vedenia zásluhou Andreasa Štraucha, no potom vyrovnal v 16. min svojím premiérovým zásahom v slovenskej extralige dlhoročný reprezentant SR Branko Radivojevič.

O úspechu domácich rozhodla druhá časť, ktorú vyhrali 3:0. V tretej tretine už 1250 divákov gól nevidelo.

HK Poprad – Dukla Trenčín 4:1 (1:1, 3:0, 0:0)

Góly: 14. Štrauch, 29. Paločko (Takáč), 38. Matis (Malina, Paukovček), 40. T. Sýkora (Bartečko) – 16. Radivojevič (O. Mikula)

Vylúčení: 7:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff – Gajan, M. Smrek, 1250 divákov

Poprad: Kostúr – Kurali, Suchý, Dinda, Fabian, Malina, Kasík, Pitka, Makovský – Rapáč, Bartečko, T. Sýkora – Kroták, Takáč, Paločko – Marek Nagy, Paukovček, Matis – Štrauch, Boltun, Gápa

Trenčín: Konrád – L. Kozák, Lintner, Novajovský, Andersons, Habšuda, T. Bokroš, Zošiak, Daniška – Pardavý, V. Nemec, T. Melichárek – O. Mikula, Róbert Petrovický, Radivojevič – Šišovský, J. Gašparovič, Komínek – Šimíček, P. Stantien, Denis Hudec

Hokejisti MHC Mountfield Martin sa v piatkovom zápase 4. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport extraligy postarali o prekvapenie, keď zdolali na Záhorí domácu Skalicu 2:1. Hostia boli od začiatku aktívnejší a po peknej akcii išli do vedenia zásluhou Jaroslava Markoviča. Domáci sa snažili vyrovnať, no proti nim stál v bránke hostí výborne chytajúci Jakub Čech.

V druhom dejstve zvýšil náskok Martinčanov Tibor Varga. Až v tretej tretine sa dočkali gólu aj domáci. V 45. min sa vrátili do stretnutia v presilovej hre, ktorú využil Bruno Mráz.

Skaličania boli do konca duelu aktívnejší, no hráči z Turca udržali najtesnejšie vedenie aj pri domácej hry bez brankára. Skalica prehrala aj svoj druhý tohtosezónny zápas na domácom ľade, naopak, Martin dosiahol druhé víťazstvo v ročníku.

HK 36 Hant Skalica – MHC Mountfield Martin 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Góly: 45. B. Mráz (I. Jankovič) – 9. J. Markovič (Galamboš), 39. T. Varga (P. Smrek, J. Markovič)

Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Bundil – Kacej, Stanzel, 1124 divákov

Skalica: M. Lipovský – Nechala, Gründling, I. Jankovič, Mikéska, Krejčiřík, P. Horváth, Popela – Jabrocký, R. Školiak, Méry – Vaškovič, B. Mráz, Stloukal – J. Jurík, Štumpf, Chylo – Bene, Dvonč, Bezúch

Martin: J. Čech – Matejka, I. Ďatelinka, Rusina, Kolba, Dvořák, P. Smrek, Tupý, Brcko – T. Varga, Galamboš, J. Markovič – L. Klíma, Fujerík, A. Themár – Suja, Illo, Finsterle – Pokrivčák, Dírer, O. Jokeľ

Tabuľka slovenskej hokejovej Tipsport extraligy po piatkových stretnutiach 4. kola:

HK Orange 20 3 0 0 1 0 0 2 8:11 2

Poznámka: počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.

Viac k osobe Branko RadivojevičErik ČernákKamil BrabenecMichal ChovanRóbert Petrovický