Hossa
Obranca Nashvillu Predators Roman Josi (59) prechádza s pukom cez pravé krídlo Chicaga Blackhawks Mariána Hossu (81) počas druhej tretiny zápasu NHL. Spojené štáty, Chicago, 18. októbra 2014. Foto: SITA/AP

NEW YORK 19. októbra (WEBNOVINY) – Zdeno Chára sa ako jediný slovenský hokejista presadil bodovo v sobotňajších stretnutiach NHL. Urastený zadák strelil svoj druhý gól v sezóne a pomohol Bostonu k výhre 4:0 na ľade Buffala, za ktoré nastúpil aj Andrej Meszároš. Boston nemá príliš vydarený štart do sezóny, no proti Buffalu predviedol svoj typický zodpovedný výkon v obrane.

„Na našu defenzívu sme hrdí a dostať šesť gólov ako v predchádzajúcom zápase je niečo, čo sa v tomto mužstve neakceptuje. Dnes sme chceli podať iný výkon v defenzíve a myslím si, že sa nám to podarilo,“ pochvaľoval si Chára. Prvé tri góly Bruins strelili obrancovia, okrem Cháru aj Doug Hamilton a Torey Krug.

„Výbornú prácu spravili pri clonení brankárovi útočníci, takže veľká zásluha ide aj im,“ povedal Chára, ktorý skóroval v prvej tretine tvrdou strelou. Svoj prvý shutout v NHL vychytal gólman Niklas Svedberg.

Halákov tím sa netešil

Jaroslav Halák chytil 35 striel hráčov Pittsburghu, no jeho New York Islanders utrpel na ľade Pittsburghu prvú prehru v sezóne (1:3). Rozhodujúcim faktom bolo využitie presiloviek. Kým Islanders nedokázali skórovať ani pri dlhej výhode o dvoch hráčov, Pittsburgh vzápätí v priebehu 50 sekúnd v početnej výhode skóroval z hokejok Jevgenija Malkina a Patricea Hornqvista.

Neskôr sa zápas vyostril po faule kapitána Sidneyho Crosbyho na Haláka za bránkou a tvrdom bodyčeku Steva Downieho na Fransa Nielsena. „Napriek prehre sme odohrali dobrý zápas,“ povedal Halák, ktorý sa hneval na Crosbyho faul. Ten zostal nepotrestaný a po skončení zápasu si obaja vymenili pár slov. Na otázku, či sa mu Crosby ospravedlnil, odpovedal: „Nie. Nechcem to komentovať, ale mal byť za to vylúčený.“ Crosby zaznamenal svoju 500. asistenciu v

V Chicagu rozhodlo až predĺženie

Viac ako 21 minút odohral Marián Hossa v súboji Chicaga proti Nashvillu a mohol sa tešiť z triumfu 2:1, ktorý zabezpečil domácim v predĺžení pri vlastnom oslabení kapitán Jonathan Toews. Rovnakým skóre sa skončil duel Floridy s Tomášom Kopeckým v zostave, no tá na ľade Washingtonu prehrala po samostatných nájazdoch.

Ani dvojica z Detroitu Tomáš Tatar a Tomáš Jurčo nebodovala. Tatar ohrozil brankára Toronta Jonathana Berniera šiestimi strelami a mohol rozhodnúť po 80 sekundách predĺženia, ale jeho pokus zastavila žŕdka. Detroit sa však napokon dočkal a jediný gól zápasu strelil v poslednej minúte predĺženia kapitán Henrik Zetterberg. Richard Pánik odohral v drese Toronta len niečo viac ako tri minúty.

Výsledky sobotných stretnutí zámorskej hokejovej NHL:
Buffalo – Boston 0:4

(0:2, 0:2, 0:0)

Góly: 10. D. Hamilton (P. Bergeron), 14. CHÁRA (B. Marchand, D. Hamilton), 32. Krug (Krejčí), 35. Söderberg (C. Kelly, L. Eriksson)

Pittsburgh – New York Islanders 3:1

(0:1, 2:0, 1:0)

Góly: 34. Malkin (Crosby, Hörnqvist), 35. Hörnqvist (Malkin, Letang), 59. Hörnqvist (Kunitz, Crosby) – 6. Hickey (Strome, B. Nelson)

New Jersey – San Jose 2:4

(0:1, 0:1, 2:2)

Góly: 48. Cammalleri (Jágr, A. Greene), 53. Ryder (Henrique, Clowe) – 18. Pavelski (Couture, Burns), 38. Couture (Marleau, Pavelski), 42. Marleau (Couture, Braun), 59. J. Thornton (Pavelski)

Ottawa – Columbus 3:2

(1:0, 1:2, 1:0)

Góly: 16. Legwand (Hoffman, Neil), 28. E. Karlsson (MacArthur), 50. Hoffman (Neil) – 34. Foligno (Hartnell, Erixon), 35. D. Savard (Foligno, R. Johansen)

Montreal – Colorado 3:2

(0:1, 3:0, 0:1)

Góly: 25. Subban (A. Markov, Galchenyuk), 32. Galchenyuk (Prust), 38. Subban (Eller) – 3. Tanguay (J. Mitchell), 58. Duchene (Iginla, Barrie)

Washington – Florida 2:1 po sam. nájazdoch (1:0, 0:0, 0:1 – 0:0, 1:0)

Góly: 18. Chimera (Fehr, J. Ward), rozhodujúci sam. nájazd Nicklas Bäckström – 45. B. Boyes (Bergenheim, Olsen)

Detroit – Toronto 1:0 po predĺžení

(0:0, 0:0, 0:0 – 1:0)

Gól: 65. Zetterberg (N. Kronwall, Jonathan Ericsson)

Dallas – Philadelphia 5:6 po predĺžení

(1:2, 3:0, 1:3 – 0:1)

Góly: 12. Daley (Seguin, Spezza), 23. E. Cole (Horcoff, Eaves), 39. Daley (Seguin, Spezza), 40. Jamie Benn (Seguin, Spezza), 55. Spezza (Jordie Benn, Seguin) – 14. Couturier (Umberger, MacDonald), 16. B. Schenn (L. Schenn, Mason), 49. MacDonald (Del Zotto, M. Read), 55. Voráček (N. Schulz, C. Giroux), 57. M. Raffl (Voráček, Streit), 63. C. Giroux (Streit, Voráček)

Chicago – Nashville 2:1 po predĺžení

(1:1, 0:0, 0:0 – 1:0)

Góly: 2. Oduya (Hjalmarsson, Bickell), 64. Toews – 12. S. Weber (Ribeiro, C. Wilson)

Arizona – St. Louis 1:6

(0:1, 0:2, 1:3)

Góly: 51. Korpikoski (Doan, Ekman-Larsson) – 18. Backes (Tarasenko, Schwartz), 32. Steen (Backes, Tarasenko), 33. Schwartz (Tarasenko), 41. Schwartz (Lehterä), 53. Lehterä (Steen, Shattenkirk), 60. Schwartz (Shattenkirk, Lehterä)

Vancouver – Tampa Bay 2:4

(1:2, 1:1)

Góly: 8. Higgins (Bonino, Edler), 23. Edler (D. Sedin, Bieksa) – 1. Stamkos (Palát), 9. Stamkos (Callahan, Palát), 37. Callahan (Stamkos, Garrison), 47. Killorn (T. Johnson, Straalman)

Viac k osobe Andrej MeszárošHenrik ZetterbergJamie BennJaroslav HalákJonathan toewsMarián HossaNicklas BäckströmRichard PánikTomáš JurčoTomáš TatarZdeno Chára