Banská Bystrica zdolala Trenčín až po samostatných nájazdoch

Banská Bystrica hostila štvrtý zápas série proti Nitre
Zane Kalemba (vľavo) z HC'05 Banská Bystrica počas 4. zápasu semifinále slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2013/2014 medzi HC'05 Banská Bystrica - HK Nitra. Banská Bystrica, 31. marec 2014. Foto: SITA/Ján Viazanička

BANSKÁ BYSTRICA 21. októbra (WEBNOVINY) – Bezgólovou remízou sa skončila utorková dohrávka 2. kola hokejovej Tipsport extraligy 2014/2015 medzi tabuľkovými susedmi Banskou Bystricou a Trenčínom.

Aktéri duelu mali počas 65 minút niekoľko príležitostí skórovať, no brankári Wiikman a Konrád „zatiahli roletu“ a udržali si čisté konto. V samostatných nájazdoch rozhodol v prospech domácich v šiestej sérii Preisinger.

Hokej – Tipsport extraliga 2014/2015 – dohrávka 2. kola:

HC ’05 Banská Bystrica – Dukla Trenčín 1:0 po sam. nájazdoch (0:0, 0:0, 0:0 – 0:0, 1:0)

Rozhodujúci sam. nájazd Preisinger

Vylúčení: 5:6 na 2 min, navyše: L. Kozák (Trenčín) 10 min za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák – Gajan, J. Tvrdoň, 1341 divákov

Banská Bystrica: Wiikman – Jaborník, Rosandič, Luža, Bambúch, Gachulinec, Biro, Predajniansky – Block, Kytnár, M. Hudec – Kafka, Preisinger, Handlovský – Róth, Zigo, Lamper – Bendík, Matoušek

Trenčín: Konrád – L. Kozák, T. Bokroš, Novajovský, Andersons, Dudáš, Habšuda, P. Husák, Zošiak – O. Mikula, V. Nemec, Melichárek – Šišovský, Róbert Petrovický, J. Gašparovič – D. Hudec, P. Stantien, Komínek – Daniška, Švec, J. Pardavý ml.

Tabuľka slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2014/2015 po utorkových dueloch:

HK Orange 20 10 1 0 1 0 0 8 16:28 5

Poznámka: počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.