Jaroslav Halák
Brankár Jaroslav Halák chytá puk do lapačky počas utorňajšieho zápasu NHL, v ktorom 'ostrovania' prehrali s Torontom 2:5. Foto: SITA/AP

NEW YORK 22. októbra (WEBNOVINY) – Zdeno Chára prispel asistenciou k víťazstvu hokejistov Bostonu v utorkovom stretnutí NHL nad San Jose.

Slovenský obranca sa podieľal na góle Davida Krejčího, ktorým český útočník pečatil do prázdnej bránky výhru Bruins 5:3. Chára potiahol puk zo svojej tretiny a sám mohol skórovať, našiel však Krejčího a Boston tak vyhral tretí zápas z posledných štyroch.

Halákovi sa nedarilo

Nedarilo sa Jaroslavovi Halákovi, ktorý inkasoval na domácom ľade od Toronta päť gólov a jeho New York Islanders prehrali 2:5. Halák čelil 23 strelám, v druhej tretine inkasoval v priebehu necelých 10 minút štyrikrát a do tretej tretiny ho vystriedal Chad Johnson.

„Každý z nás musí nabudúce hrať lepšie, mnou počnúc. Bol to jeden z tých večeroch, keď sa nič nedarí,“ povedal Halák. Jeho tím začal sezónu štyrmi výhrami v rade, no teraz dva duely po sebe prehral.

Dva góly Halákovi strelil kanonier Phil Kessel, Richard Pánik ohrozil slovenského brankára počas siedmich minút jednou strelou a bol na ľade pri jednom góle Toronta. V drese Islanders mal absolvovať tohtosezónnu premiéru Ľubomír Višňovský, no návrat po zranení sa zatiaľ odkladá.

Kopecký stále čaká na svoj prvý bod

Do zostavy Caroliny sa po jednozápasovej pauze zavinenej zranením vrátil Andrej Sekera a prvý zápas v sezóne odohral po otrase mozgu Jeff Skinner, no Hurricanes prehrali s Winnipegom 1:3 a stále čakajú na prvé víťazstvo. Jets tak zastavili sériu štyroch prehier v rade.

Tomáš Tatar s Tomášom Jurčom vyslali zhodne po tri strely, no z niekoľkých dobrých šancí Careyho Pricea neprekonali a ich Detroit podľahol po predĺžení Montrealu 1:2.

Po nadstavenom čase vyhrala Florida s Tomašom Kopeckým, ktorý stále čaká na svoj prvý bod v tejto sezóne. Panthers vyhrali na ľade Colorada 4:3 a svoju dominanciu proti Avalanche potvrdil brankár Roberto Luongo.

Ten proti Coloradu nastúpil v 15 stretnutiach a ani raz neprehral. „Je to tak trochu aj o šťastí,“ komentoval Luongo. Colorado nezažíva dobrý štart, vyhralo zo siedmich dueloch len raz. To je pravý opak minulej sezóny, keď z prvých 13 zápasoch zvíťazilo 12-krát.

Nebodoval ani Marián Hossa, no jeho Chicago ani raz neinkasovalo a zdolalo Philadelphiu 4:0. Svojej šance sa na výbornú chytil náhradný brankár Antti Raanta, ktorý zaskakoval za zraneného Coreyho Crawforda a vo svojom prvom stretnutí sezóny hneď vychytal shutout.

Výsledky utorkových stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Boston – San Jose 5:3 (1:1, 1:2, 3:0)

Góly: 14. Marchand (Lucic, Krug), 27. Krug (Lucic, Krejčí), 45. Griffith (Lucic, Krug), 51. G. Campbell (Paille), 60. Krejčí (CHÁRA, Kelly) – 17. Couture (Marleau, Burns), 37. Couture (Marleau, Wingels), 37. J. Thornton (Pavelski, J. Braun)

Zdeno Chára (Boston) 0+1, 25:32 min, 1 strela

New Jersey – New York Rangers 3:4 po predĺžení (1:1, 1:0, 1:2 – 0:1)

Góly: 14. Jágr (Brunner, Zajac), 35. Henrique (Jágr, Severson), 41. Merrill (Brunner, Henrique) – 8. Kreider (McDonagh, St. Louis), 50. C. Mueller (McDonagh, Brassard), 55. Rick Nash (Hayes), 63. Klein (Kreider, Mueller)

New York Islanders – Toronto 2:5 (2:1, 0:4, 0:0)

Góly: 3. Leddy (Strome, Bailey), 16. Tavares (Nielsen, Okposo) – 9. Van Riemsdyk (Kessel), 30. Kessel (Komarov, Santorelli), 32. Polák (Winnik, Santorelli), 37. Clarkson (Holland, Robidas), 38. Kessel (Van Riemsdyk, Bozak)

Jaroslav Halák (NYI) odchytal 40 minút, z 23 striel dostal päť gólov, Richard Pánik (Toronto) 7:20 min, +1, 1 strela

Montreal – Detroit 2:1 po predĺžení (0:0, 0:1, 1:0 – 1:0)

Góly: 57. Galchenyuk (Jemelin, Plekanec), 61. Desharnais (Pacioretty, Subban) – 34. Zetterberg (Daciuk, Dekeyser)

Tomáš Tatar (Detroit) 16:14 min, 3 strely, Tomáš Jurčo (Detroit) 14:47, 3 strely

Nashville – Arizona 4:3 po sam. nájazdoch (1:1, 1:1, 1:1 – 0:0, 1:0)

Góly: 13. Ribeiro (Ellis), 26. Ellis (D. Roy, S. Jones), 49. Neal (Ribeiro, Ellis), rozhodujúci sam. nájazd Ellis – 4. Klinkhammer (Moss, Chipchura), 32. Yandle (Vermette), 48. Erat (Ekman-Larsson, Yandle)

Winnipeg – Carolina 3:1 (2:1, 1:0, 0:0)

Góly: 2. Ladd (Enström, Little), 3. Lowry (Clitsome, Postma), 37. Byfuglien – 8. Tlustý (Riley Nash, C. Terry)

Andrej Sekera (Carolina) odohral 22:28 min, 1 strela, -2, 2 tr. minúty

Chicago – Philadelphia 4:0 (3:0, 0:0, 1:0)

Góly: 12. Saad (B. Richards, Bickell), 13. P. Kane (Sharp, Toews), 14. Bickell (Saad), 44. P. Kane (Keith, Sharp)

Marián Hossa (Chicago) 14:26 min, 3 strely

Dallas – Vancouver 6:3 (3:0, 3:2, 0:1)

Góly: 5. Garbutt (Roussel, Daley), 18. E. Cole (Jordie Benn, Horcoff), 20. Seguin (Jamie Benn, Connauton), 21. Jamie Benn (Seguin, Spezza), 22. Eakin (Garbutt), 25. E. Cole (Horcoff, Dillon) – 24. R. Vrbata (D. Sedin, H. Sedin), 34. Kassian (Tanev, Richardson), 47. Hansen (Dorsett, Vey)

Colorado – Florida 3:4 po predĺžení (0:2, 3:1, 0:0 – 0:1)

Góly: 31. Barrie (R. O´Reilly, Duchene), 32. Landeskog (R. O´Reilly, Holden), 35. Tanguay (Iginla) – 5. Pirri (J. Jokinen), 14. Barkov (Ekblad, Boyes), 38. Bergenheim (Olsen, Bjugstad), 63. Boyes (Huberdeau, J. Jokinen)

Tomáš Kopecký (Florida) 14:16 min

Calgary – Tampa Bay 1:2 po predĺžení (0:0, 0:0, 1:1 – 0:1)

Góly: 42. Wideman (Gaudreau, K. Russell) – 58. V. Filppula (Garrison, Drouin), 63. Palát (Stralman, T. Johnson)

Viac k osobe Andrej SekeraAntti RaantaJamie BennJaroslav HalákĽubomír VišňovskýMarián HossaPhil KesselRichard PánikRick NashRoberto LuongoTomáš JurčoTomáš KopeckýTomáš TatarZdeno Chára