Košice vyhrali východniarske derby, Nitra zdolala Trenčín

Košickí hokejisti vyhrali v Poprade, Trenčín neuspel v Nitre
Michal Novák z HK Nitra (vpravo) a Peter Novajovský z Dukly Trenčín (vľavo) počas 16. kola slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2014/2015 medzi HK Nitra - Dukla Trenčín. Nitra, 24. október 2014. Foto: SITA/Martin Havran

POPRAD 24. októbra (WEBNOVINY) – Prestížne východniarske meranie síl v rámci 16. kola najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport extraligy prinieslo víťazstvo Košíc na ľade Popradu 2:1.

Podtatranci otvorili skóre v 14. min zásluhou Mareka Nagya, ale už o 12 s vyrovnal hosťujúci Cebák. Tri body pre „oceliarov“ zariadil v 50. min Richard Jenčík po spolupráci s Gabrielom Spilarom. Košičania si po víťazstve v Poprade upevnili vedúcu pozíciu v tabuľke so ziskom 42 bodov, druhí Popradčania zaostávajú o 5 bodov.

HK Poprad – HC Košice 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)

Góly: 14. Marek Nagy (T. Sýkora, Gaborčík) – 14. Cebák, 50. Jenčík (Spilar)

Vylúčení: 2:1 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc – Šefčík, Výleta, 3236 divákov

Poprad: Kostúr – Kurali, R. Suchý, Dinda, Fabian, Malina, Kasík, Gaborčík, Makovský – Bartečko, Boltun, T. Sýkora – Kroták, S. Takáč, Paločko – Hvila, L. Paukovček, Matis – Marek Nagy, Mlynčár, Štrauch

Košice: Hylák – Štrbák, Černák, Cebák, Jánošík, Philipp, Drgoň, M. Macejko, Šeda – Jenčík, P. Bartoš, Spilar – Lapšanský, Hrnka, M. Bartánus – Sojčík, Češík, Bicek – Stupka, Matúš Chovan, Suja

Hokejisti Žiliny zvíťazili najmä zásluhou perfektne zvládnutej tretej tretiny v piatkovom zápase nad Piešťanmi 6:2. Hostia síce vyrovnali v 43. minúte Klempom na 2:2, ale potom už skórovali len Žilinčania. V 55. minúte zasadili Piešťanom definitívne K.O. dvoma gólmi v rozpätí 20 sekúnd.

MsHK DOXXbet Žilina – ŠHK 37 Piešťany 6:2 (1:1, 1:0, 4:1)

Góly: 17. Kubiš (Valášek, Dlouhý), 34. O. Rusnák (Valášek, Kubiš), 46. Milan Procházka (S. Hudec, Kristek), 52. Drevenák (S. Hudec), 55. Milan Procházka (Ďurkech), 55. Haluza (Š. Novotný, Drevenák) – 17. Mišura (T. Klempa, Pašek), 43. T. Klempa (Mišura, Škadra)

Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jura – Jobbágy, Korba, 683 divákov

Žilina: Križan – Dresler, Dlouhý, Bobček, S. Hudec, Krčula, Ďurkech, Petelin, Bajaník – Kanko, Kristek, Milan Procházka – Drevenák, Š. Novotný, Haluza – Kubiš, O. Rusnák, Valášek – Schroner, Drábek, A. Lipovský

Piešťany: Šúrek – Škadra, Šedivý, Bučka, Brňák, Rais, Cunik, Srnec – T. Klempa, Mišura, Pašek – Kutálek, Peško, Holovič – Haring, M. Toman, Románek – Hamrák, Lichanec, Vaculín

Hokejisti Banskej Bystrice zvíťazili na ľade trápiacej sa Skalice 2:1. Všetko podstatné z hľadiska konečného skóre sa udialo v priebehu úvodnej dvadsaťminútovky.

Gólový účet stretnutia síce otvoril v 6. min Skaličan Bezúch, Bystričania však v rozpätí 13. a 14. min otočili duel vo svoj prospech. Záhoráci ťahajú trojzápasovú sériu prehier a nerátajúc účinkovanie HK Orange 20 figurujú so ziskom 14 bodov na poslednom mieste tabuľky.

HK 36 Skalica – HC ´05 Banská Bystrica 1:2 (1:2, 0:0, 0:0)

Góly: 6. Bezúch (Štumpf, J. Jurík) – 13. Kafka (Luža), 14. Preisinger (Block, M. Hudec)

Vylúčení: 1:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc – Orolin, J. Tvrdoň, 893 divákov

Skalica: P. Romančík – I. Jankovič, Gründling, Drtina, P. Horváth, Nechala, Mikéska, Kukliš – Vaškovič, Stloukal, Šimíček – Bene, Méry, Chylo – J. Jurík, Štumpf, Bezúch – Dvonč, M. Romančík, Rejžek

Banská Bystrica: Košarišťan – Jaborník, Rosandič, Luža, Bambúch, Gachulinec, Biro, Predajniansky – Block, Kytnár, M. Hudec – Kafka, Preisinger, Handlovský – Róth, Zigo, Lamper – Bendík, Matoušek, Gašpar

Nitrianski hokejisti sa po vysokej prehre 3:7 na ľade Banskej Bystrice vzchopili a v piatkovom stretnutí zdolali tabuľkového rivala z Trenčína 3:1. O svojom triumfe rozhodli až v tretej tretine, keď víťazný gól strelil 10 minút pred koncom Tománek a triumf poistil v poslednej minúte Stümpel.

HK Nitra – Dukla Trenčín 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Góly: 33. Lukáš Novák (Tománek, Nádašdi), 50. Tománek (Stümpel), 60. Stümpel (Tománek) – 26. J. Gašparovič (Komínek)

Vylúčení: 5:7 na 2 min, Michal Novák (Nitra) 10 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Orolin, Kubuš – Gajan, Bednár, 2118 divákov

Nitra: M. Valent – Nádašdi, Jass, E. Bednár, Michal Novák, Jeremenko, Milo, Pavlíček, Mezei – Marek Slovák, Stümpel, Lukáš Novák – Tománek, Lelkeš, H. Ručkay – Pupák, J. Štefanka, J. Ručkay – D. König, Bajtek, Piačka

Trenčín: Konrád – L. Kozák, T. Bokroš, Novajovský, Andersons, Dudáš, Zošiak, P. Husák, D. Hudec – O. Mikula, V. Nemec, Melichárek – Šišovský, Michal Hlinka, J. Gašparovič – Filo, P. Stantien, Komínek – J. Cíger, Švec, J. Pardavý ml.

Drámu až do posledných sekúnd videli diváci vo Zvolene, kde si domáci hokejisti poradili vo vyostrenom zápase s Martinom 4:2. O ich triumfe rozhodol 2:12 minúty pred koncom Puliš a vzápätí pridal štvrtý gól Jurík, ktorý skóroval druhýkrát v dueli. Padli aj vyššie tresty, na 10 minút putovali na trestnú lavicu po šarvátke Podkonický a Kolbom, v poslednej minúte vylúčil rozhodca Lokšík do konca zápasu Kolenu.

HKM Zvolen – MHC Mountfield Martin 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)

Góly: 24. Puliš (Juraško), 37. L. Jurík (Michal Chovan, Obdržálek), 58. Puliš (Podkonický, Bortňák), 59. L. Jurík (Michal Chovan) – 16. T. Varga (Galamboš), 52. Themár (Matejka)

Vylúčení: 8:6 na 2 min, Podkonický 10 min – Kolba 10 min, Kolena 5+DKZ, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík – Holienka, M. Tvrdoň, 1351 divákov

Zvolen: M. Šimko – Juraško, Bagin, S. Tomko, Hraško, L. Pokovič, Pichnarčík, Ťavoda – Puliš, Bortňák, Podkonický – Obdržálek, L. Jurík, Michal Chovan – Škvaridlo, Fekiač, Martin Ďaloga – Žilka, Jakubík, M. Sloboda

Martin: J. Čech – Matejka, I. Ďatelinka, Michal Dvořák, Lojek, Brcko, Kolba, Rusina, Dírer – T. Varga, Galamboš, J. Markovič – Zucker, Kolena, Illo – Važan, Fujerík, A. Themár – O. Jokeľ, Pokrivčák, Klíma

Tabuľka slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2014/2015 po piatkových zápasoch 16. kola:

HK Orange 20 11 1 0 1 0 0 9 18:35 5

Poznámka: počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.