Islanders
Gólman New York Islanders Brock Nelson (vľavo) a hráči Pittsburghu Marc-Andre Fleury (29) a John Tavares (91). Foto: SITA/AP

NEW YORK 22. novembra (WEBNOVINY) – V piatkových zápasoch zámorskej NHL sa bodovo nepresadil žiadny slovenský hokejista. Na programe boli len tri stretnutia a predstavil sa v nich zo SR len Ľubomír Višňovský.

Obranca New York Islanders odohral vyše 20 minút na ľade ambiciózneho Pittsburghu a pomohol svojím výkonom k víťazstvu „ostrovanov“ 5:4 po samostatných nájazdoch.

V bránke Islanders nestál ani Halák

Tridsaťosemročný rodák z Topoľčian ani raz nevystrelil a nepripísal si ani jeden hit, zblokoval dve strely súpera. V bránke New Yorku Islanders nestál jeho krajan Jaroslav Halák. Newyorčania vyhrali siedme z ostatných ôsmich meraní síl, ale ich tréner Jack Capuano nebol spokojný s výkonom svojich zverencov.

„Ukázali sme, že sme dobrý tím. Napriek tomu, že sme nehrali dobre, zvíťazili sme. Musíme sa mierne zlepšiť,“ varoval Capuano. Rozhodujúci samostatný nájazd premenil v tomto zápase Kyle

Rovnako ako Halák nehral ani obranca Edmontonu Martin Marinčin, ten sa naposledy zmestil do zostavy Oilers 7. novembra. „Olejári“ prehrali doma s New Jersey 0:2. Už 20 duelov po sebe absolvoval v bránke „diablov“ Cory Schneider, ktorý v Edmontone zastavil všetkých 29 striel súpera a pripísal si druhý tohtosezónny shutout, celkovo odchytal na nulu v NHL 14 stretnutí.

Bruins bez Cháru vyhral na ľade Columbusu

„Prehrali sme predchádzajúce dve stretnutia a nechceli sme túto sériu natiahnuť. Našťastie sme ju prerušili, bol to z našej strany veľký zápas,“ vyhlásil 28-ročný Američan Schneider.

V zostávajúcom piatkovom súboji Boston Bruins bez svojho zraneného kapitána Zdena Cháru vyhral na ľade Columbusu 4:3 po samostatných nájazdoch. Ten rozhodujúci premenil až v siedmej sérii Rus Alexandr Chochlačov. „Medvede“ pritom po dvoch tretinách prehrávali 0:2.

V drese Bruins v tejto sezóne debutujúci Chochlačov odohral necelých desať minút, čo bolo najmenej zo všetkých hráčov Bostonu, no napriek tomu dostal príležitosť v nájazdoch. „Nepovedali mi, či a kedy nastúpim, len aby som bol pripravený. Napokon som dostal príležitosť v stretnutí a som za ňu vďačný,“ priznal 21-ročný rodák z Moskvy, ktorého len deň pred zápasom povolali z farmy. Pre Rusa to bol len druhý duel v NHL

Výsledky piatkových stretnutí zámorskej hokejovej NHL:
Pittsburgh Penguins – New York Islanders 4:5 po sam. nájazdoch (2:3, 1:1, 1:0 – 0:0, 0:1)

Góly: 2. B. Sutter (P. Martin, Downie), 17. Comeau (Kunitz, Määttä), 29. Spaling (Hörnqvist, Malkin), 54. Hörnqvist (Malkin, Ehrhoff) – 9. M. Martin (Hamonic, Strome), 9. N. Kuľomin, 10. Strome (Hickey, Bailey), 26. Leddy (Strome, A. Lee), rozhodujúci sam. nájazd: Okposo

Jaroslav Halák nechytal, Ľubomír Višňovský (obaja NYI) odohral 20:28 min, nemal žiadnu strelu ani bodyček, zblokoval 2 strely súpera.

Góly: 10. R. Johansen, 12. Foligno (Leopold, R. Johansen), 53. J. Johnson (R. Johansen, Foligno) – 42. Seidenberg (Bartkowski, Ch. Kelly), 50. Fraser (Bartkowski, Bergeron), 52. Paille (Söderberg), rozhodujúci sam. nájazd: Chochlačov