Vlci porazili Košice, Mráz dal hetrik za tri a pol minúty

Lukáš Bambúch
Zľava: Ľubomnír Dinda z HK Poprad v súboji s Lukášom Bambúchom z HC '05 Banská Bystrica počas zápasu 26. kola Tipsport extraligy. Poprad, 23. november 2014. Foto: SITA/Radoslav Maťaš

POPRAD 23. novembra (WEBNOVINY) – V nedeľu sa v Tipsport extralige hrali zápasy 26. kola.

Hokejisti Popradu neuspeli na domácom ľade, keď „baranom“ z Banskej Bystrice podľahli 2:3 po samostatných nájazdoch. Hostia V súboji viedli už 2:0, no T. Sýkora znížil v 28. minúte a Paločko vyrovnal štyri sekundy pred tretím klaksónom. V nájazdoch skóroval iba Kafka a Banská Bystrica získala pod Tatrami dva body.

Dukla Trenčín zvíťazila pred vlastnými fanúšikmi nad MHC Mountfield Martin 2:0 a na 6. mieste tabuľky má pred týmto súperom už trinásťbodový náskok. Prvý gól duelu dosiahol v 54. minúte Jakub Gašparovič, definitívnu podobu výsledku dal v záverečnej power-play O. Mikula.

HK Orange 20 15 1 0 1 0 0 13 20:50 5

Poznámka: počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.

Hokejový útočník HK Nitra Richard Mráz strelil jeden z najrýchlejších hetrikov v histórii najvyššej slovenskej súťaže. Na tri góly v sieti HK 36 Hant Skalica potreboval tri minúty a 35 sekúnd.

Prvýkrát sa tešil 21-ročný krídelník v čase 27:44 min, keď vyrovnával na 2:2, potom ďalšie dva zásahy pridal v časoch 28:13 a 31:19 min. Medzitým sa strelecky presadil aj Henrich Ručkay a Nitra vďaka štyrom gólom otočila výsledok z 1:2 na 5:2.

Rozdiel medzi troma gólmi Mráza patrí medzi najmenšie v histórii slovenskej súťaže, podrobné štatistiky nie sú k dispozícii. Mráz prekonal tohtosezónny rekord Tipsport extraligy, ktorý od septembrového 5. kola držal Martinčan Tibor Varga. Útočník MHC Mountfield potreboval v prvej tretine súboja s Popradom na hetrik 5 minút a 23 sekúnd.

Mrázov hetrik je dvanástym v Tipsport extralige 2013/2014. Z troch gólov v zápase sa už tešili aj jeho spoluhráči Jozef Stümpel a Lukáš Novák, ktorý je zatiaľ jediným hráčom súťaže v sezóne so štyrmi presnými zásahmi v jednom stretnutí.

Pre Mráza je to premiérový hetrik v seniorskej kariére. „Chutil vynikajúco. Dôležité je, že som ho dosiahol pred vlastnými fanúšikmi. Asi naposledy som dal tri góly v jednom stretnutí ešte v doraste, sú to už tri či štyri roky dozadu. Dnes mi to padalo a veľmi ma teší, že sa mi to podarilo doma pred publikom, ktoré je najlepšie v extralige,“ uviedol Richard Mráz.

Majster nedal „vlkom“ ani gól

„Bryndziari“ zo Zvolena získali v súboji proti Piešťanom iba dva body za triumf 4:3 po predĺžení. Hosťujúci „havrani“ dokázali gólovo odpovedať na presné zásahy L. Juríka, Hraška i M. Slobodu, do streleckej listiny sa zapísali Pašek, Kutálek a Mišura. Duel rozhodol gól Puliša v 61. sekunde predĺženia.

Nedeľňajším prekvapením je prehra úradujúceho majstra a lídra tabuľky z Košíc 0:2 na ľade Žiliny. Po bezgólových dvoch tretinách otvoril skóre duelu v 51. minúte Štěpán Novotný, v minulosti hráč Košíc. Gólovú poistku pridal 75 sekúnd pred koncom zápasu Kanko, ktorý si v sezóne 2005/2006 zahral v zámorskej NHL za LA Kings. „Oceliari“ aj naďalej figurujú na čele extraligovej tabuľky, Žilina je deviata.

Hokej – Tipsport extraliga 2014/2015 – 26. kolo:

MsHK DOXXbet Žilina – HC Košice 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Gól: 51. Š. Novotný (Kubiš), 59. Kanko (Kristek, Ďurkech)

Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik – Korba, Smrek, 987 divákov

Žilina: Križan – Dresler, Jindra, S. Hudec, L. Martinka, Bajaník, Ďurkech, Haluza, Krčula – Š. Novotný, Demel, Kubiš – Milan Procházka, Kristek, Kanko – Drevenák, Rusnák, Valášek – Schroner, Drábek, A. Lipovský

Košice: Melicherčík – Štrbák, Černák, Philipp, Drgoň, A. Jánošík, Cebák, Šeda, M. Macejko – Jenčík, P. Bartoš, Bicek – Sojčík, Češík, Lapšanský – M. Bartánus, Hrnka, Suja – Stupka, Matúš Chovan, Hinďoš

HKM Zvolen – ŠHK 37 Piešťany 4:3 po predĺžení (1:0, 1:2, 1:1 – 1:0)

Gól: 3. L. Jurík (Michal Chovan, Hraško), 34. Hraško (Michal Chovan, Škvaridlo), 47. M. Sloboda (Puliš, Brabenec), 62. Puliš (Brabenec) – 23. Pašek (Holovič, Kutálek), 35. Kutálek (Románek, Pašek), 50. Mišura (Holovič, Klempa)

Vylúčení: 6:6 na 2 min, navyše: L. Jurík (Zvolen) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner – Junek, Šefčík, 1184 divákov

Zvolen: M. Šimko – Juraško, Bagin, L. Pokovič, Hraško, Ťavoda, Pichnarčík – Puliš, Brabenec, Obdržálek – Podkonický, L. Jurík, Michal Chovan – Škvaridlo, Bortňák, M. Sloboda – Síkela, Kentoš, Martin Ďaloga

Piešťany: Patrik Rybár – Kotaška, Šedivý, Škadra, Brňák, M. Srnec, Bučka – T. Klempa, Mišura, Holovič – Kutálek, Pašek, B. Rapáč – Haring, Peško, Románek – Konečný, Hamrák, Vaculín – Toman

HK Nitra – HK 36 Hant Skalica 6:3 (0:1, 5:1, 1:1)

Góly: 24. Lukáš Novák (Tománek, Nádašdi), 28. R. Mráz (Lelkeš), 29. R. Mráz (Pupák, J. Štefanka), 30. H. Ručkay (Marek Slovák, J. Ručkay), 32. R. Mráz (Michal Novák, J. Štefanka), 49. Lelkeš – 14. Štumpf (R. Školiak, J. Jurík), 25. R. Školiak (Drtina), 41. Stloukal

Vylúčení: 2:2 na 2 min, navyše: Nechala (Skalica) 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff – Jobbágy, Rovenský, 2487 divákov

Nitra: Lakosil – Nádašdi, Ordzovenský, E. Bednár, Michal Novák, Mezei, Milo, F. Kuzma – Lukáš Novák, Stümpel, Tománek – H. Ručkay, Marek Slovák, J. Ručkay – Pupák, J. Štefanka, R. Mráz – Bajtek, Lelkeš, Piačka

Skalica: M. Lipovský – I. Jankovič, Gründling, Drtina, Nechala, P. Horváth, Krejčiřík, Pavešic – Vaškovič, Stloukal, Komínek – J. Jurík, R. Školiak, Štumpf – Méry, Lantoš, Chylo – Bene, B. Mráz – Šimíček

Dukla Trenčín – MHC Mountfield Martin 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Góly: 54. J. Gašparovič (Róbert Petrovický, Zošiak), 60. O. Mikula (Melichárek)

Vylúčení: 2:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc – Kacej, Stanzel

Trenčín: Konrád – L. Kozák, Andersons, Habšuda, T. Bokroš, Dudáš, Zošiak, Palovič – O. Mikula, V. Nemec, Melichárek – Šišovský, Róbert Petrovický, J. Gašparovič – J. Cíger, Michal Hlinka, Filo – Daniška, P. Stantien, D. Hudec – Lipták

Martin: J. Čech – Matejka, I. Ďatelinka, Brcko, Lojek, Michal Dvořák, Smrek, Tupý, Kolba – T. Varga, Fujerík, J. Markovič – L. Říha, Illo, Važan – L. Klíma, T. Klíma, O. Jokeľ – Jurášek, Dírer, Šugár

HK Poprad – HC ’05 Banská Bystrica 2:3 po sam. nájazdoch (0:1, 1:1, 1:0 – 0:0, 0:1)

Góly: 28. T. Sýkora (Fabian), 60. Paločko (Brejčák, Fabian) – 6. Kudrna (Kytnár, Rosandič), 21. L. Hudáček (M. Hudec, Nicastro), rozhodujúci sam. nájazd: Kafka

Vylúčení: 2:5 na 2 min, navyše: Cohen (B. Bystrica) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Jura – M. Orolin, Tvrdoň, 1478 divákov

Poprad: Kostúr – Kurali, R. Suchý, D. Brejčák, Fabian, Malina, Kasík, Dinda, Makovský – T. Sýkora, Boltun, Bartečko – Kroták, S. Takáč, Paločko – Matis, L. Paukovček, Hvila – Marek Nagy, Mlynčár, Gápa

Banská Bystrica: Wiikman – Nicastro, Rosandič, Jaborník, Bambúch, Cohen, Biro, Čížek – L. Hudáček, P. White, M. Hudec – Kafka, Preisinger, Handlovský – Lamper, Kytnár, Kudrna – Kadura, Zigo, Róth – Bendík

Viac k osobe Jozef StümpelMichal ChovanMichal HlinkaPatrik RybárRichard MrázRóbert Petrovický