Piešťany zvíťazili na ľade reprezentačnej dvadsiatky

Hokejisti Piešťan po predĺžení zvíťazili v Banskej Bystrici
Martin Šúrek (uprostred) a Tomáš Brňák (vľavo) z ŠHK Piešťany počas 4. kola Tipsport extraligy medzi HC'05 Banská Bystrica - ŠHK Piešťany. Foto: SITA/Ján Viazanička

BRATISLAVA 26. novembra (WEBNOVINY) – Hokejisti ŠHK 37 Piešťany v stredu uspeli na ružinovskom ľade, keď zdolali v dueli 27. kola Tipsport extraligy reprezentačnú „dvadsiatku“ 4:2.

Hostia držali opraty zápasu pevne vo svojich rukách, keďže po druhej tretine viedli 4:0. Mladíci však gólmi Koyša a P. Galisa znížili na rozdiel dvoch gólov. Napokon si však „havrani“ víťazstvo ustrážili a z hlavného mesta si vezú tri body.

Hokej – Tipsport extraliga 2014/2015 – 27. kolo – streda:
HK Orange 20 – ŠHK 37 Piešťany 2:4 (0:1, 0:3, 2:0)

Góly: 43. Koyš (Giľák, M. Sukeľ), 55. P. Galis (Hrušík, Halama) – 13. Bučka (Románek, Pašek), 24. Brňák (Románek, Škadra), 30. Toman (Brňák, Kutálek), 38. Mišura (Holovič, T. Klempa)

Vylúčení: 11:3 na 2 min, naviac: Mendrej 10 min – Hamrák 10 min, Konečný 5+DKZ, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik – Kacej, M. Orolin, 252 divákov

Orange 20: Godla – Hochel, Bačik, Pavúk, Jendroľ, Mendrej, F. Fekiač, J. Varga, T. Gula – S. Petráš, Kabáč, Skalický – M. Sukeľ, Horvát, Koyš – Briestenský, Halama, Hrušík – P. Galis, Giľák, Tábi

Piešťany: Šúrek – Kotaška, Šedivý, Škadra, Brňák, Hluch, Bučka, F. Hudec – T. Klempa, Mišura, Holovič – Kutálek, Pašek, Konečný – Haring, Peško, Románek – Vaculín, Toman, Hamrák

Tabuľka slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2014/2015 po stredajšom zápase 27. kola:

HK Orange 20 16 1 0 1 0 0 14 22:54 5

Poznámka: počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.