Nitra hladko zdolala dvadsiatku, vedie Tipsport extraligu

Jozef Stümpel (útočník)
Jozef Stümpel (HK Nitra) Narodený: 20. júla 1972, výška: 191 cm, váha: 99 kg, doteraz 7x na MS (1997, 1998, 2002, 2003, 2004, 2005, 2011), 102 zápasov, 22 gólov Foto: SITA/Martin Havran

NITRA 27. novembra (WEBNOVINY) – Hokejisti HK Nitra nezaváhali vo štvrtkovom dueli 28. kola Tipsport extraligy, keď zdolali hráčov HK Orange 20 presvedčivo 5:1.

Základ úspechu položili „corgoni“ v prvej tretine, ktorú vyhrali 4:0. V druhej časti zvýšil na 5:0 Lukáš Novák. Hosťujúcim mladíkom sa kozmeticky podarilo upraviť konečný výsledok v presilovej hre osem minút pred koncom riadneho hracieho času zásluhou Skalického. Hráči spod Zobora sa týmto triumfom dostali na čelo extraligovej tabuľky o bod pred majstrovské Košice.

Hokej – Tipsport extraliga 2014/2015 – 28. kolo – štvrtok:
HK Nitra – HK Orange 20 5:1 (4:0, 1:0, 0:1)

Góly: 1. R. Tománek (Stümpel), 5. R. Mráz (Mezei, Milo), 8. Stümpel (Nádašdi), 18. Pupák (R. Mráz, J. Štefanka), 21. Lukáš Novák (Tománek, Stümpel) – 52. Skalický (Koyš, M. Sukeľ)

Vylúčení: 7:1 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jura – Bogdaň, Jobbágy, 1353 divákov

Nitra: Lakosil – Nádašdi, Ordzovenský, E. Bednár, Michal Novák, Mezei, Milo, D. König, F. Kuzma – Lukáš Novák, Stümpel, Tománek – H. Ručkay, Marek Slovák, J. Ručkay – Pupák, J. Štefanka, R. Mráz – Bajtek, Lelkeš, Piačka

Orange 20: Okoličány – Hochel, Bačik, Pavúk, Jendroľ, Gula, F. Fekiač, J. Varga, Mendrej – S. Petráš, Kabáč, Skalický – Briestenský, M. Sukeľ, Koyš – P. Galis, Halama, Hrušík – Giľák, Tábi

HK Orange 20 17 1 0 1 0 0 15 23:59 5

Poznámka: počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.