Švédska hokejová '20' je rozbehnutá, obhajcovia majú len bod

Hokejová '20' Švédska je rozbehnutá, pokorila aj Dánov
Švédsky útočník Adam Brodecki zakopol o dánskeho obrancu Madsa Larsena počas druhej tretiny svetového šampionátu v ľadovom hokeji do 20 rokov, Toronto, 27. Dec., 2014. Foto: SITA/AP

TORONTO 27. decembra (WEBNOVINY) – Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov dosiahla na svetovom šampionáte juniorov v Kanade prvé víťazstvo, v sobotňajšom zápase A-skupiny v Montreale zdolala Fínsko 2:1. Mladí Fíni sú obhajcami titulu, z prvých dvoch stretnutí v Bell Centre získali len jeden bod.

Slováci vďačia za víťazstvo brankárovi Denisovi Godlovi, kapitánovi Martinovi Réwayovi, autorovi dvoch asistencií, strelcom gólov Petrovi Cehlárikovi a Matúšovi Holendovi a najmä obetavému kolektívnemu a zodpovednému výkonu postavenom na výbornej defenzíve. Na čele A-skupiny je zatiaľ suverénne Kanada, ktorá po výhre 8:0 nad Slovenskom zdolala 4:0 Nemecko a na šampionáte zatiaľ neinkasovala gól.

Obrazom: Slovenskí hokejisti na MS po debakli s Kanadou zdolali Fínov

Hokejisti Švédska potvrdili pozíciu favorita proti Dánom v B-skupine v Toronte a zvíťazili presvedčivo 5:1. V Air Canada Centre bolo „vymaľované“ už v 21. minúte, keď „tri korunky“ zvýšili na priebežných a rozhodujúcich 4:0. Švédi prestrieľali súpera 44:20 a dosiahli druhé víťazstvo.

Cestu do štvrťfinále si skomplikovali mladí Česi, aj druhý duel na šampionáte prehrali 2:5. Po Švédoch ich týmto pomerom zdolali aj Švajčiari. O osude zápasu rozhodla druhá tretina, ktorú Helvéti vyhrali 3:0.

Výsledky – MS hokejistov do 20 rokov – sobota:
A-skupina (Bell Centre, Montreal):
Slovensko – Fínsko 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Góly: 10. Cehlárik (Réway), 27. Holenda (Réway, Jaroš) – 8. Rantanen (Ikonen, Hintz)

Vylúčení: 6:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: St-Jacques (Kan.), Vinnerborg (Švéd.) – Mills (Kan.), Wüst (Švaj.), 6007 divákov

Slovensko: Godla – Černák, Rosandič, Jaroš, Holenda, Jendroľ, Hochel, Bačik, Pavúk – Réway, Paulovič, Cehlárik – Šoltés, D. Rehák, Lantoši – Skalický, Sukeľ, Koyš – R. Bondra, Kabáč, Petráš

Fínsko: Saros – Lintuniemi, Honka, Mäkelä, Lyytinen, Ilvonen, Mäkinen, Niku – Mustonen, Lehkonen, K. Kapanen – Ikonen, Hintz, Rantanen – Puljujärvi, Aho, Kalapudas – Ojamäki, Vahatalo, Rauhala – Bjorninen

Nemecko – Kanada 0:4 (0:2, 0:0, 0:2)

Góly: 5. McDavid (Morrissey, Petan), 13. Lazar (McDavid, Petan), 50. M. Domi (S. Reinhart), 56. Bowey (Petan, McDavid)

Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 0:3, oslabenia: 0:0.

Dánsko – Švédsko 1:5 (0:3, 1:2, 0:0)

Góly: 22. Olesen (M. Nielsen, Holmberg) – 10. Wallmark, 12. Blidh (Aho, Lagesson), 20. W. Nylander (De La Rose, Bergman), 21. De La Rose (A. Karlsson, Blidh), 38. Aho (Wallmark, De La Rose)

Vylúčení: 6:4, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0

Česko – Švajčiarsko 2:5 (2:2, 0:3, 0:0)

Góly: 2. M. Růžička (Němeček, Špaček), 5. Klok (Zdráhal, Pastrňák) – 1. Fiala (T. Meier), 12. Fiala (Malgin, T. Meier), 21. Rod (Fazzini), 22. Wieser (Schweri), 35. Fazzini (Müller, Rod)

Vylúčení: 2:5 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0.